Jak zpomalit stárnutí

Laserová blefaroplastika – nabízí dostatečné výsledky?

Láká vás tato procedura a výhody laserového zákroku? Není se čemu divit, procedury učiněné pomocí moderních laserů skutečně mají mnoho co nabídnout. Bude však efekt dostatečný? Nebo je lepší klasická operace? Jaké jsou vůbec mezi nimi rozdíly? A co komplikace? Podívejme se nyní na všechny vaše otázky.

O proceduře obecně

Po tímto pojmem se rozumí operace očních víček – horních i dolních. Věk se skutečně na očích mnohdy zásadně podepisuje, pokud ztratí oční víčka svou elasticitu, přidávají mnoho let a často mohou být i zdrojem zdravotních potíží. Rovněž tak povislá víčka, napuchlé váčky pod očima nemluvě. Pokud vás něco z toho trápí, pak netřeba vysvětlovat – tento zákrok skutečně může zcela proměnit výraz vaší tváře a navrátit jí mladistvý vzhled.

Přistoupit k laseru či klasickému provedení?

Klasická blefaroplastika je plastickou operací. Tady je zapotřebí skalpel, schopný chirurg a důkladná příprava. Kůže okolo očí se upraví a vytvaruje podle vašich představ. Na druhé straně laserová blefaroplastika je mnohem méně náročná. Je rychlejší, bezpečnější i šetrnější. Její výsledek je však trochu jiný – pokožka kolem očí se formuje pouze pomocí laseru – i ten však dovede eliminovat nevzhledné váčky pod očima, odstranit pigmentové skvrny či vrásky. Navíc svým omlazujícím působením dodá blefaroplastika pleti svěžest, vrátí jí pružnost a pevnost.

Může mít zákrok komplikace?

Plastická operace je náročnější a choulostivější. Po zákroku očekávejte komplikace v mírném rozsahu – otoky, modřiny, lehce patrné jizvičky, je nutno počítat s nějakou dobou pro rekonvalescenci.

Laserové provedení komplikace minimalizuje, zákroky provedené laserem jsou méně drastické a i následná rehabilitace je příjemnější.

Pro jakou operaci se rozhodnout?

Někdy je volba poměrně snadná – pokud chcete přímo měnit tvar oblasti očí, pak vám provedení laserem stačit nebude. Ale ne vždy je tak evidentní, která možnost je vhodnější. V případě operací je vždy na místě vše konzultovat se skutečným odborníkem, který navrhne šetrné a efektivní řešení.

Rádi vám můžeme nabídnout zcela nezávazné konzultace na estetické klinice Altos – o těchto zákrocích víme vše, naši chirurgové mají bezpočet zkušeností a rádi se podívají přímo na vás a poradí, co by bylo nejvhodnější metodou právě pro vás. Existují i jiné možnosti, tak se přijďte poradit a sami se rozhodněte, zda je tato operace tím, co opravdu chcete.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com