Home Krásný domov Historie vývoje českého designu a jeho nejvýznamnější značky🔔

Historie vývoje českého designu a jeho nejvýznamnější značky🔔

0
Historie vývoje českého designu a jeho nejvýznamnější značky🔔

Historie vývoje českého designu

Český design se může pyšnit bohatou historií a mnohými talentovanými designéry. Vliv na český design měl avantgardní styl, který se u nás rozvinul v první polovině 20. století. Důraz na funkčnost a jednoduchost v designu se projevil například v tvorbě známých designérů jako byli Karel Teige, Ladislav Sutnar či Toyen.

Nejvýznamnější značky českého designu

Český design disponuje mnoha zajímavými značkami, které patří k vyhledávaným klenotům designového světa. Mezi nejvýznamnější značky patří bezesporu Moser, který vyrábí luxusní křišťálové sklo, nebo TON, výrobce kvalitního nábytku. Mezi další známé značky českého designu patří Lasvit, Brokis nebo Preciosa Lighting, které se specializují na výrobu luxusního osvětlení.

Relevantní odkazy na webové stránky

Pro zajímavé informace o designu v USA doporučujeme navštívit stránky dexigner.com, které nabízí nejnovější designové trendy a tipy pro designéry z celého světa.

Designový nábytek

Historie vývoje českého designu

Historie designu v Česku sahá až do 19. století, kdy se v této oblasti začaly objevovat první známky moderního umění a průmyslu. Po druhé světové válce se design dostal do popředí a stala se z něj neodmyslitelná součást české kultury.

Nejvýznamnější značky českého designu

Český design prokázal světu svou výjimečnost a originálnost a nabyl si tak velké popularity. Mezi nejvýznamnější značky českého designu patří například:

  • Ton
  • Lasvit
  • Bohemia Machine
  • Pavlína Miklasová
  • Jan Čapek
  • Dechem

Tyto značky vynikají svou kreativitou a originálností, a to jak v oblasti průmyslowého, tak i užitkového designu. Mezi nejvýraznější prvky českého designu patří hra světla a stínu, výrazné barevné kombinace a zdokonalené prvky zpracování materiálů.

Designové produkty

Unikátní nabídka designových výrobků České designové značky – Hledat nejlepší designové značky v ČR

Nejlepší české designové značky v roce 2021

Česká republika se může pochlubit mnoha skvělými designovými značkami. Mezi nejvýznamnější patří:

  • TON – výrobce nábytku z masivního dřeva
  • Bomma – výrobce skla pro interiéry
  • Josef and Sofia – firma se specializací na luxusní kabelky a doplňky
  • Luguss – výrobce kuchyňských spotřebičů s moderním designem

TON – nábytková značka z České republiky

V jedinečném areálu továrny v Bystřici pod Hostýnem TON zpracovává masivní dřevo do tvarů, jež se stávají součástí interiéru a změkčují tvrdost rustikálního stylu. Všechny výrobky podléhají přísným nárokům na ovládání kvality. Firma TON je zkrátka tím nejlepším řešením pro milovníky tradičního nábytku s moderním nádechem.

Bomma – vynikající sklo s čistým designem

Bomma vyrábí ručně foukané kousky skla, které patří k nejlepším v Evropě. Světelnost, jas a čistotu skla doprovázejí i další výhody, jako například vysoká pevnost a odolnost.

Josef and Sofia – kabelková značka s luxusními kousky

Smyslný design, kvalitní materiály a precizní zpracování – to jsou hlavní charakteristiky kabelek značky Josef and Sofia. Výrobce je často označován za jednu z nejlepších designových značek v České republice a jeho produkty jsou oblíbené nejen u české klientely, ale i za hranicemi.

Luguss – kvalitní kuchyňské spotřebiče

Luguss je jednou z nejlepších značek pro kuchyňské spotřebiče. Jejich výrobky se vyznačují nejen moderním a nadčasovým designem, ale i velmi vysokou kvalitou a efektivitou. Luxusní spotřebiče od Luguss jsou skvělým řešením pro ty, kteří hledají něco opravdu neobyčejného.

Pokud hledáte kvalitní designové značky z České republiky, máte z čeho vybírat. Výrobky značek TON, Bomma, Josef and Sofia a Luguss jsou skutečně nejlepší na trhu. Vyberte si ten nejvhodnější pro Vás!

Víc informací o českém designu na Wikipedii

designový interiér

Unikátní nabídka designových výrobků

Kategorie – Krásný domov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here