Komplexní nutriční typologie

Komplexní nutriční typologie

Komplexní nutriční typologie

Komplexní nutriční typologie  - Zapomeňte na podivné diety, které chrlí moderní zájmové magazíny. Sice slibujíí úbytek tělesných kilogramů snadno a rychle, jenže nikde neuvádí nežádoucí účinky, jako jo-jo efekt, žaludeční potíže, zpomalený metabolismus a mnoho dalších, které vedou jedině k nezdravému způsobu života.

Pokud toužíte opravdu a trvale zhubnou, zformovat tělo a dostat se do formy, je zapotřebí přímého poradenství, individuálního plánu podle komplexní nutriční typologie.

 

Komplexní nutriční typologie

Metoda, která čerpá z poznatků tradiční čínské i indické medicíny, ale i té vyspělé – západní, byla jako unikátní vytvořena českými odborníky pro výživu v čele s RNDr. Petrem Fořtem, CSc. Jde o naprosto jedinečnou metodu, která staví právě na hubnutí bez nežádoucích účinků, včetně nenáviděného jo-jo efektu.

 

Metabolické typy

Základem celého hubnutí je stanovení metabolického typu, podle kterého se pak bude odvíjet celý další plán. Nejprve je nutné, aby výživový poradce předložil žadateli dotazník, jež má asi osmdesát otázek, ze kterých pak vzejde daný metabolický typ. Ten může být buďto sacharidový, nebo proteinový či kombinace obou – smíšený. Záleží samozřejmě na individuálním plánu, faktem je ale to, že pokud je někdo proteinový typ, do jídelníčku se mu zařadí více bílkovin, protože dobře spaluje. Oproti tomu sacharidový typ potřebuje upravit jídelníček výrazněji, cílem bude celkově metabolismus zrychlit.

 

Metoda pro všechny

Velkou výhodou komplexní nutriční typologie je, že se jedná o metodu vhodnou skutečně pro všechny, jak mladé, tak starší, muže, nebo ženy. A není ani podstatné, kolik kilogramů je požadováno shodit, protože může jít o radikální proměnu, či je jen cílem klienta svoji postavu tak zvaně kosmeticky upravit, zformovat tělo a dostat se do formy.

přípravky na hubnutí

Cvičení není potřeba

Z praxe komplexní nutriční typologie vyplývá, že většina těch, kteří zkusili upravit jídelníček díky této moderní metodě, pak opravdu shodily nadbytečná kila, aniž by zapojili do programu pohyb navíc. Každopádně jestliže se pravidelné cvičení přidá, vždy to povede jen k lepším a lepším výsledkům. Záleží také na každém, nikdo k ničemu nucen nebude, bude pouze možná doporučeno, jak by mohlo sportování výrazně napomoci snadnějšímu zdolávání cíle.

 

Žádné hladovění ani výčitky

Lidé mají obvykle u komplexní nutriční typologie obavy, že je bude někdo kontrolovat, zakazovat a snad i znemožňovat, urážet v tom, co jedli a co mají jíst. To není vůbec pravda. Tato metoda je hodně založení na tom, že samotný klient si režíruje to, co bude. Jen je mu doporučeno, jak to má dělat a co by měl omezit, kde naopak připadat. Podle typologie je sestavenKomplexní nutriční typologie seznam vhodný i nevhodných potravin, také jídelníček. Není zapotřebí si počítat kalorie, ale seriózně a pravdivě sepisovat veškerý svůj příjem. Na základě toho je pak při dalších sezeních zhodnocen výsledek, a plán na další pokračování.

 

Cesta s jasným cílem

Metoda, která vás opět uvede do života. Zbaví vás nejen nějakých kil navíc, ale také upraví metabolismus a jeho spalování. To se pak projeví na zvýšené aktivitě, ale třeba i chuti do života. Komplexní nutriční typologie je zaručenou cestou k vysněné postavě, ale i životu.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com