summer-842140_640

Jednodílné dámské plavky rozhodně nejsou out! Nosí se pořád a jejich popularita roste!

Mohlo by se zdát, že jednodílné dámské plavky jsou již několik let úplně pasé a že je hrdě nahradila odvážnější varianta v podobě bikin. Je sice pravda, že dvoudílné plavky přezdívané často bikiny jsou na koupalištích, skrytých bazénech nebo plážích někde u moře k vidění častěji. To však neznamená, že by se na jednodílné dámské plavky úplně zapomnělo – skutečnost se má tak, že se nosí pořád a jejich popularita roste!

Jednodílné dámské plavky nenosí pouze boubelky

Mysleli jste si, že jednodílné dámské plavky nosí pouze boubelky a plnoštíhlé ženy? V tom případě jste na omylu! Jednodílný střih plavek totiž můžeme vidět i na ženách, jejichž postava jako by byla vystřižená z titulní strany módního časopisu. To dokonale bourá veškeré předsudky, že jsou jednodílné plavky určené pouze pro ženy, které se za svou postavu z nějakého důvodu stydí.

Na trhu se dají dámské plavky jednodílného střihu pořídit v mnoha provedeních. Od úplně jednoduchých střihů až po ty rafinovanější a smyslnější. Záleží jen na vás, jestli si vyberete jednoduchý střih, nebo jestli vsadíte na něco odvážnějšího – velice oblíbené jsou plavky s průstřihy, například v oblasti bříška nebo na bocích.

Doporučení: Hledáte plavky za nejnižší ceny? Vyzkoušejte slevový portál Slewik a jeho sekci jednodílné plavky levně!

Na první pohled obyčejný detail dokáže hotové divy

Pokud se rozhodnete pro jednodílné dámské plavky, všímejte si i těch nejmenších detailů. Divili byste se, co i na první pohled zdánlivá maličkost může provést s celkovým designem. Nejrůznější ozdoby a spony všech barev a velikostí dokážou plavky oživit a dodat jim ten správný šmrnc. Nikoho pak ani nenapadne hatit na první pohled nudné jednodílné plavky, když je necháte vyniknout prostřednictvím zajímavého detailu.

Pozor si dejte na materiál plavek

Aby vám plavky nejen dobře seděly, ale zároveň i dlouho vydržely a neztrácely své původní barvy ani tvar, dejte si pozor na materiál, ze kterého budou plavky vyrobené. Nejčastěji se setkáte se směsí několika materiálů – lycry, nylonu, polyesterů a polyamidů. Jedná se o materiály, které jsou skvělé v tom, že nejen velmi rychle schnou, ale zároveň nepřichází o původní barvy a nevadí jim ani slaná voda, která je pro kvalitu plavek často nepřítelem. Hitem je pak tkanina, která v sobě spojuje polyamid a materiál Xtra Life Lycra, který se může pyšnit až 4x lepší odolností nežli klasický plavkový materiál. Tato tkanina se s oblibou používá i při výrobě letních šatů.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com