stainless-878370_640

Jak správně čistit šperky?

Každá z nás jistě zažila situaci, kdy naše šperky začaly ztrácet svůj lesk a objevily se na nich nevzhledné černé skvrny. Tyto šperky už pak přestáváme nosit i přesto, že se nám opravdu líbí a raději si koupíme nové. Za nějakou dobu se ale situace znovu opakuje. Jak tomu zabránit a udržet své šperky stále jako nové? To Vám poradíme v následujícím článku.
Existuje mnoho způsobů, jak můžete čistit své šperky. Mnoho z nich je ale k ničemu a Vaše šperky spíše ještě více zničí, než aby je vyčistily. Jaký způsob si tedy vybrat? Přinášíme Vám ty nejlepší a nejúčinnější způsoby na čištění stříbra, které Vám zaberou minimum času a nejsou finančně náročné.

Kouzelný ocet nebo tradiční citronová šťáva

Ocet i citron máme doma asi každý a ani si neuvědomujeme, že je skvělým pomocníkem pro čištění našich šperků. Postup je velmi jednoduchý. Stačí když smícháte jeden litr vody s lžící octa nebo citronové šťávy. Poté do směsi vložíte své stříbrné prsteny a za asi čtvrt hodiny mohou opět zdobit Vaše ruce.

Speciální vata

Ve zlatnictví nebo v domácích potřebách seženete speciální vatu na čištění stříbra. Vata není drahá, ale je účinná. Máte prsten s perlou? Pak je vata nejvhodnějším způsobem k jeho čištění. Stačí jen otřít poškozená místa a je hotovo. Zároveň se nemusíte bát, že by se v čistící lázni poškodila i perla.

Alobal

Tento způsob čištění šperků je asi nejznámější a nejúčinnější domácí způsob ze všech. Jedná se o kombinaci alobalu a kypřícího prášku. Do misky s horkou vodou vsypte kypřící prášek a na její dno dejte alobal. Poté nechte své prsteny stříbro ve směsi vylouhovat alespoň půl hodiny. Poté je důležité šperky důkladně vysušit.

Účinná zubní pasta

Zubní pasta nemusí sloužit jen k čištění Vašich zubů, ale také k čištění šperků. Stačí ji nanést na stříbrné prsteny a je to. Pasty stačí opravdu jen trochu a stačí i ta nejlevnější. Vyhýbejte se pastám s mikrogranulemi, které by mohli narušit strukturu stříbra.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com