UMG2020-Jak-magnety-pricvaknout-ke-zdi-3

Jak magnety přicvaknout i ke zdi a vyrobit si skrytou magnetickou nástěnku?

Magnety drží na magnetických, přesněji feromagnetických látkách a kovech. Dá se ale magnet přicvaknout i ke stěně? Pokud mu trošku pomůžete, tak ano, dá. Podívejte se.

Všechny typy magnetů, starší feromagnetické i novější neodymové magnety či jiné, pevně drží jen na feromagnetických materiálech. Těmi jsou třeba železo, ocel a různé slitiny, nikl a další látky.

Přicvakněte magnet ke stěně – 3 způsoby, jak na to

Jak to udělat, aby například magnetky na ledničku držely i na běžně vypadající stěně s omítkou? Způsobů je několik.

1) Vytvořte si skrytou magnetickou nástěnku

Možná víte, že existuje magnetická barva. Pokud ji někam ve více vrstvách natřete, budou na ní neodymové magnety s dostatečnou magnetickou silou držet. Magnetická barva totiž obsahuje malé železné částečky. Navíc se dá přetřít i běžnou malířskou barvou, takže pak ani není vidět, kde je na stěně ukrytá.

2) Nalepte na zeď samolepicí kovový pásek

Chcete ke stěně přicvaknout kupříkladu fotografie, pohlednice, poznámky, vzkazy? Dobře se na to hodí kovová samolepicí páska. Nastříháte si ji běžnými nůžkami na potřebnou délku, sejmete ochrannou vrstvu a přilepíte k očištěné stěně.

Pohledy, fotky, lístky, jízdenky pak k pásce pomohou připevnit barevné magnetické figurky nebo kancelářské magnety.

UMG2020-Jak-magnety-pricvaknout-ke-zdi-2

3) Přilepte ke zdi ocelové kotoučky

Potřebujete-li ke zdi přicvaknout pouze jeden magnet, například silné neodymové magnetické háčky, dobře se na to hodí šroubovací základny nebo ocelové kotoučky. Přišroubujete je na stěnu pomocí šroubu a hmoždinky. Magnety na nich drží dobře.

Díky zmíněným pomůckám budou magnety držet i na stěně.

 

Ať vám magnety slouží!

 

 

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com