vetsi brisko

Dokonale padnoucí plavky? Víme, jak je vybrat

V obchodech nabízejí tisíce střihů plavek, v kabince zkoušíte už desátou variantu a stále vás hlodá dojem, že to pořád není ono. Pocit, že nakonec odcházíte s „nejmenším zlem“, zná většina žen. Proto jsme pro vás připravili návod, jak vybrat podle tvaru postavy bikiny, které z vás udělají královnu pláže.  

Malá prsa

Ve světě plavek nepovažujeme malá prsa za handicap. Proč? Díky jednoduchému a efektivnímu řešení známému jako push-up systém. Ten se do plavek zkopíroval od klasických podprsenek a spolehlivě dodá menším ňadrům na objemu. Jako součást bikin se vyskytuje často, a to jak v běžných obchodech, tak ve specializovaných prodejnách plavek.

Při výběru střihu vršku plavek se zaměřte na bikiny s trojúhelníkovými košíčky a především vázáním kolem krku. Tříbodové uchycení (prsa, krk) subtilní hrudník opticky zvětší. Se vzory se nebojte odvázat. V tomto případě se inspiraci meze nekladou. Pro ještě větší zvýraznění doplňte horní díl volánky, třásněmi a jinými aplikacemi.

Pamatujte, že v jednobarevném provedení vrchní části plavek působí prsa nepatrně, stejně tak v tmavých barvách nebo materiálech, která vypadají hrubě. Vynechte například háčkované plavky. Pozor na hit č. 1 letošní sezóny, kterým je tzv. crop-top střih,pod kterým drobné poprsí úplně zanikne.

malaprsa

Bujný hrudník

Na rozdíl od předešlého, plné poprsí vyžaduje pečlivější výběr vrchního dílu bikin. Hlavně, pokud v něm plánujete aktivní pohyb. Nejprve pořádně přeměřte velikost košíčků, abyste získala aktuální míry. Tvar a velikost prsou se totiž mohou každého půlroku změnit. Pro ještě lepší oporu sáhněte po vršku, který doplňují kostice. Zvažte šířku ramínek. Tenká ramínka držící velká prsa mají tendenci klouzat dolů. Oželte vršek v trojúhelníkovém tvaru a raději vybírejte z těch variant, které připomínají normální prádlo.

Hrudníkem zaujmete tak či tak, není proto nutné jej nadále zvýrazňovat velkým či výrazným vzorem. Zkuste naopak tlumené barvy, v nich se sama se budete cítit komfortně.velkaprsa

Větší bříško

Na větší bříško zabírají dva léky v podobě jednodílných plavek a tankiny vršku. Oba dva bříško zkrátka zakryjí. Tankiny, tedy střih vrchního dílu v podobě tílka, bývá vysoce komfortní. Většího pohodlí dosáhnete, pokud sis je pořídíte ještě o číslo větší (oversized). Co se týče jednodílných plavek, navrhujeme projít specializované obchody. Jejich zboží mnohdy tvoří celistvé plavky se zeštíhlujícím efektem. Další přijatelné řešení představují plavky s průstřihy na bocích, atypický tvar oděvu funguje totiž jako ztenčující optický klam.

V posledních dvou letech kralují světu plavkové módy kalhotky s vysokým pasem. Za nejlepší považujeme ty, které mají boční stranu kalhotek vyšší, než je u pupíku. Střih lemu tak připomíná loďku. Obdobně jako zmíněné tankiny schovají vše, co nemá být spatřeno. Zvláště tmavé barvy spodního dílu tento efekt podpoří a zaručeně vám uberou několik kil. Přešlap vedle uděláte při zvolení bokových bikinykalhotek.vetsi brisko

Široké boky

Od širokých boků jednoduše odveďte pozornost. Nasaďte zajímavý vrchní díl s bohatým vzorem, ozdobte jej třásněmi, volánky nebo s rafinovaným řasením látky. Tenhle trik stoprocentně zaujme a nikdo nebude mít potřebu sklouzávat pohledem níž. Dbejte, aby spodní díl kolorovala jediná barva, ideálně tmavá. Vzor a 3D aplikace v tomto případě nepovažujeme za žádoucí.

Mezi vaše oblíbené tvary kalhotek zařaďte panty bikiny, které působí jako kraťásky a které opticky zmenšují boky. Kalhotky ve tvaru tang, resp. jakýkoliv miniaturní spodek, nejsou vaším šálkem kávy.

Neokoukanou alternativu zastupují plavky s krátkou sukýnkou, vsaďte na ni pro neotřelou kamufláž silnějších boků. Jestli si stále nejste jistá v kramflecích, uvažte si pro cestu k plážovému baru šátek okolo pasu.

About Sarivita Sarivita