pretty-woman-1509959_640

Dokonalá žena ví, jaké víno nabídnout ke zvěřině

Pomalu se porozhlížíte po vánočních dárcích a rádi byste vybrali takový, který bude ze sebe vyzařovat osobitostí? Pak věnujte dárek, který skutečně zahřeje u srdce. Právě takovým se může stát lahev kvalitního španělského vína.

Španělská vína a jejich specifika

Španělská vína jsou skutečnou chloubou na trhu. Díky své poloze vyniká Španělsko zejména červenými víny, ale to neznamená, že by bílá vína nedosahovala vysokých kvalit. Pro španělská vína je charakteristická nezaměnitelná chuť, jedinečná barva i krásná vůně. Nejkvalitnější vína pochází z oblasti Rioja a Ribera del Duero. Vína právě z těchto vinařských oblastí jsou ve světě nejčastěji oceňována. Mezi nejpěstovanější odrůdy pak náleží odrůdy červeného vína Tempranillo, Garnacha, Syrah nebo Merlot. Španělská vína na rozdíl od těch českých nebo moravských se od sebe neliší cukernatostí, ale dobou zrání. Nejdéle zrající vína jsou označována jako GRAN RESERVA a jsou to vína, jenž zrají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až rok a pul v láhvích.

Víno Old Porter Vás zahřeje na duši

Obdarovaného však můžete potěšit také lahví španělského vína Old Porter z oblasti Montilla – Moriles. Tato vinařská oblast proslula sladkými víny, vyráběnými zejména z odrůdy Pedro Ximénez. Z této vinařské oblasti pochází sladká i suchá vína vysoce oceňována po celém světě. Za to vděčí vinařská oblast zejména vynikajícím podnebním podmínkám, které jsou jako stvořené pro pěstování hroznů. Víno Old Porter se vyrábí, jak červené, tak bílé. Navíc si můžete ke konzumaci pořídit také růžové víno Old Porter. Češi si každoročně na podzim a v zimě rádi dopřávají zvěřinové maso. K jejich konzumaci se doporučuje pít plná, vyzrálá červená vína. Červené víno www.oldporter.cz zrálo čtyři roky v sudech z amerického dubu. Barva připomíná tóny mahagonu. Vůní je víno podobné ostružinám a nakládaným ořechům. Chuťově Vás překvapí nádech medu, jahodové čokolády s jemnou tříslovinou. Červené víno Old Porter můžete podávat jako aperitiv i jako digestiv.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com