Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě

Zima v Marsa Alam: co očekávat

Marsa Alam je jedním z nejkrásnějších míst Egypta. Pokud plánujete zimní dovolenou v tomto resortu, určitě se máte na co těšit. Zde jsou některé základní informace, které by vám mohly být užitečné.

Počasí

V zimě je počasí v Marsa Alam poměrně příjemné, s teplotami kolem 22-25 stupňů Celsia. Voda v moři je stále příjemně teplá, s teplotami okolo 23-25 stupňů Celsia. Nicméně, během večerů a nocí se mohou teploty snížit, proto se doporučuje přibalit si teplejší oblečení.

Aktivity

Marsa Alam nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou potápění, pobřežní túry, surfování a jízda na kamelech. Pokud chcete navštívit některé z místních chrámů a historických památek, existují organizované výlety do Luxoru a dalších historických destinací.

Stravování

Ve městě Marsa Alam najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční egyptské jídlo, stejně jako mezinárodní kuchyni. Mnoho hotelů také má vynikající restaurace a bary, nabízející širokou škálu jídel a nápojů.

Doprava

Nejlepší způsob, jak se dostat do Marsa Alam, je letadlem. Mezinárodní letiště Marsa Alam je vzdálené asi 60 km od města. Po příletu se můžete dostat na letiště přímo do centra města taxíkem nebo pronajatým vozem. Existuje také mnoho organizovaných transferů z letiště do hotelů a zpět.

Závěr

Marsa Alam je fantastickou zimní destinací pro ty, kteří hledají slunce, moře a párty. Během vaší návštěvy zde můžete očekávat krásné počasí, mnoho aktivit, tradiční jídlo a vynikající ubytování. Zřejmě to není pro každého, ale pokud hledáte něco trochu exotického, Marsa Alam je skvělé místo k pobytu.

Zdrojový odkaz

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Co očekávat při zimě v Marsa Alam?

Počasí

V zimě je v Marsa Alamu příjemně teplé počasí, s teplotami okolo 25 až 30 stupňů Celsia během dne. Noci bývají chladnější, ale stále velmi mírné. V únoru se může stát, že teplota klesne na 20°C.

Aktivity

V zimě není v Marsa Alamu tolik turistů jako v letních měsících, ale nachází se zde stále spousta aktivit, na které si můžete užít: šnorchlování, potápění, kitesurfing, windsurfing, plavání s delfíny, projížďky na koni a mnoho dalšího.

Oblečení

Doporučujeme vám vzít si do Marsa Alamu lehké oblečení. V zimě se můžou vyskytovat chvíle s větším výskytem větru, proto si nezapomeňte vzít s sebou i nějaké teplejší oblečení.

Doprava

Ve městě se můžete pohybovat taxíky, ale pro delší vzdálenosti se vám bude hodit spíše pronájem auta.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Marsa Alam Počasí – Informace, Tipy a Návody

Marsa Alam Počasí – ideální dovolená v Egyptě

Pokud hledáte útočiště před sychravým počasím, Marsa Alam je pro vás ideální destinace. Nachází se na pobřeží Rudého moře a nabízí slunečné a teplé počasí v průměru 365 dní v roce!

Marsa Alam

Jaké je počasí v Marsa Alam?

Díky své poloze v oblasti s pouští a řídkými srážkami, jaro a léto jsou tu velmi horké a suché, s teplotou v průměru mezi 30 °C a 40 °C. Nicméně, vzdušná vlhkost je nízká, což vám umožňuje užívat si slunce a tepla.

Na podzim a zimu klima zůstává teplé, s množstvím slunečných dnů. V noci může být trochu chladněji, proto byste měli s sebou vzít lehkou bundu.

Co si vzít s sebou na dovolenou v Marsa Alam?

 • Klobouk nebo kšiltovku na udržení stínu
 • Sluneční brýle na ochranu proti silnému slunci
 • SPF krém s vysokým faktorem, aby chránil kůži před slunečním zářením
 • Plavky nebo šnorchlovací vybavení pro koupání v Rudém moři
 • Lehké oblečení; dávejte přednost světlým bavlněným materiálům

Doporučené aktivity v Marsa Alam

Pokud chcete zažít to nejlepší z Marsa Alam, nezapomeňte na tyto aktivity:

 1. Šnorchlování v korálových útesech
 2. Potápění se mezi mnoha druhy mořských živočichů
 3. Navštívit chrámy a památky v nedalekém Luxoru
 4. Nechejte se unést místní kuchyní a vyzkoušejte tradiční jídla, např. Kofta nebo Kebab

Zajímavosti o Marsa Alam

Marsa Alam je domovem pro některé z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Je to také oblíbené místo pro potápěče, kteří se chtějí potápět v oblasti plné různých druhů mořských živočichů.

Chcete-li vědět více o Marsa Alam, navštivte Wikipedii.


Dovolená v Egyptě v AKCI

Zima v Marsa Alam: Co očekávat

Počasí

 • Příjemné teploty kolem 25°C
 • Slunečné počasí s minimem srážek
 • Možnost koupání v podzimním moři s průměrnou teplotou vody kolem 23°C

Volnočasové aktivity

 • Šnorchlování a potápění v korálových útesech
 • Návštěva historických památek a starobylých měst
 • Safari po poušti a pozorování zvěře
 • Relaxace na pláži a ve wellness centrech

Doprava a ubytování

 • Letiště v Marsa Alamu s pravidelnými spoji z Evropy
 • Pestrá nabídka hotelů a resortů různých cenových kategorií
 • Moznost využití taxi a pronájmu automobilů pro přesuny po destinaci

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekNávštěva UNESCO památek v Bulharsku: zážitek na celý život🏖️
Další článek2) Umělé řasy – skvělá volba pro zvýraznění očí❤️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno