kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Volnočasové aktivity na Kapverdách: plány a návrhy

Pláže a vodní sporty

Kapverdské ostrovy jsou domovem úchvatných pláží a nabízejí širokou škálu vodních sportů. Nabízí se kitesurfing, windsurfing, šnorchlování, potápění, paddleboarding a mnoho dalšího. Kalifornské stránky mají dobrý návod na vodní sporty, které můžete vyzkoušet.

Prozkoumávání přírodních krás

Kapverdské ostrovy jsou plné přírodních krás, jako jsou sopky, národní parky a krásné písečné duny. Můžete si pronajmout auto a projet se ostrovem, nebo se připojit k organizovanému výletu s místním průvodcem.

Kulturní zážitky

Kapverdské ostrovy jsou také bohaté na kulturní zážitky, jako jsou místní trhy, festivaly a koncerty. Navštivte místní obchody s řemeslnými výrobky, abyste si odnesli jedinečnou suvenýr.

Při plánování svého výletu na Kapverdské ostrovy nezapomeňte zahrnout čas na volnočasové aktivity. Od vodních sportů až po kulturní zážitky, Kapverdy nabízejí něco pro každého.
Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Volnočasové aktivity na Kapverdách: plány a návrhy

Pláže a vodní sporty

Kapverdské ostrovy jsou spojeny s krásnými bílými plážemi a modrou vodou. Turisté se mohou těšit na plážový volejbal, vodní pólo, windsurfing, kitesurfing a další vodní aktivity. Některé nejoblíbenější pláže jsou na ostrovech Sal a Boa Vista.

Snorchlování a potápění

Pro milovníky podvodního světa jsou Kapverdy dokonalým místem pro snorchlování a potápění. Ostrovy mají čisté vody, kde můžete vidět různé ryby, želvy a dokonce i žraloky. Mnoho aren doporučuje potápění u zátoky Monteiro a vraku lodi Santa Maria.

Kulturní zážitky

Kapverdy jsou bohaté na kulturu a historii. Turisté se mohou podívat na archeologické památky, od nákladních lodí z 16. století a po koloniální architekturu. Taktéž je oblíbené setkávat se s místními obyvateli a získat lekci místního jazyka, creole.

Trekking a horská turistika

Kapverdské ostrovy nabízejí několik možností pro trekking a horskou turistiku. Od krátkých vycházek až po vícedenní výlety, můžete narazit na nádherné krajinu, vrcholy vulkánu a křišťálově čistá jezera.

Večerní zábava

Zábava se nezastaví s posledními slunečními paprsky, protože Kapverdy nabízejí mnoho možností pro večerní zábavu. Od místních akcí až po stylové bary, taneční kluby a kasina, turisté se nemohou nudit.

Nákupy na místě

Na Kapverdách můžete nakoupit místní produkty, jako jsou keramické výrobky, textilie a dřevěné ozdoby. Kromě toho, můžete také nalézt místní kuchyni, koření a líh pro místní kočování.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Dovolená Kapverdy – Mnoho hezkých ostrovů ke zkoumání

Kapverdy – Netypické ostrovní dovolené

Kapverdy – Nesčetné možnosti pro dovolenou

Dovolená na Kapverdách vás zavede do úžasných zemí plných překvapení. Tento ostrovní řetězec tvoří 10 ostrovů, které jsou plné nádherných pláží, úžasných oblastí pro potápění a surfování, stejně jako skvělé restaurace a noční život. Když přijedete na Kapverdy, nebudete chtít jen promenádu po pláži, ale také prozkoumat jiné kulturní a historické památky, jako jsou místní trhy, archeologické naleziště a horské oblasti vnitrozemí.

Kdy je nejlepší čas jet na Kapverdy?

Kapverdy jsou rokem okouzlující, nabízejí však také skvělou dovolenou, nejen pro milovníky slunce a tepla. Nejlepší doba je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí na vrcholu svého rekordu. Pokud však plánujete navštívit Kapverdy během léta, můžete se setkat s vyššími teplotami a občasnými bouřemi.

Co vidět na Kapverdách?

Mezi nejvýznamnější památky se patří národní park největšího ostrova, ostrov Santiaga, skalnatý výchoz Tarrafal Beach nebo visitking obce Cidade Velha, kde se nachází historické opuštěné podzemní příkopy. Pokud plánujete navštívit Kapverdy, nezapomeňte ochutnat tradiční kuchyni, která se skládá hlavně z ryb a zeleniny.

Jak se dostat na Kapverdy?

Kapverdy jsou ideálním cílem pro ty, kteří hledají dobrodružství. Můžete se dostat na Kapverdy nejlépe letecky, přímý letový provoz do města Praia na ostrově Santiago nabízí například letecká společnost TAP Air Portugal.Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článek10 důvodů, proč je Bulharsko ideální destinací pro letní dovolenou🏖️
Další článekDesignové hodiny do obýváku – nový trend v dekoraci interiéru🔔
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno