kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Vízum pro Kapverdy: co potřebujete k uskutečnění cesty

Kapverdy jsou nádherným místem pro dovolenou u Atlantského oceánu. Pokud plánujete zde strávit několik dnů nebo týdnů, budete potřebovat vízum. Zde je návod, co potřebujete k uskutečnění cesty na Kapverdské ostrovy.

1. Platný cestovní pas

Prvním krokem k získání víza pro Kapverdy je platný cestovní pas. Váš pas by měl platit minimálně 6 měsíců po plánovaném datu návratu.

2. Vízum

Pro cestu na Kapverdy potřebujete vízum. Můžete si ho získat na kapverdské ambasádě v Praze nebo na letišti na Kapverdách. Pro získání víza budete potřebovat svůj platný cestovní pas, potvrzení o letu a pobytu na Kapverdách, fotokopii pasu a podepsaný formulář. Cena víza se může lišit podle délky pobytu a typu víza.

3. Očkování

Před cestou na Kapverdy byste měli být očkováni proti žluté zimnici. Pokud očkování nemáte, může se stát, že vás nepustí na Kapverdy.

Takže, abyste mohli užít si svou dovolenou na Kapverdách, potřebujete platný cestovní pas, vízum a očkování proti žluté zimnici.

Aktuální doporučení a varování pro cestování na Kapverdy

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Vízum pro Kapverdy: co potřebujete k uskutečnění cesty

Pokud se chystáte na Kapverdy, je důležité mít na paměti, že pro vstup na ostrovy je třeba mít platné vízum. Následující informace vám pomohou s přípravou na vaši cestu.

1. Jak dlouho před cestou mám začít s vízovou žádostí?

Doporučujeme začít s vízovou žádostí alespoň 4 týdny před plánovaným odletem.

2. Jaké dokumenty budu pro vízum potřebovat?

Potřebujete platný pas, který bude platný minimálně 6 měsíců po plánovaném datu odjezdu z Kapverd. Dále budete potřebovat vyplnit žádost o vízum a přiložit fotografii ve formátu 35x45mm.

3. Kde mohu podat žádost o vízum?

Podání žádosti o vízum pro Kapverdy je možné na Konzulárním oddělení Velvyslanectví Kapverdské republiky nebo na kapverdských letištích.

4. Jaký je poplatek za vízum?

Vízový poplatek se pohybuje v rozmezí 25-65 eur v závislosti na typu víza. Je nutné hradit v hotovosti.

5. Jak dlouho trvá vyřízení vízové žádosti?

Vyřízení vízové žádosti může trvat až 10 pracovních dnů.

6. Jaký druh víza potřebuji?

Existuje několik typů víz pro Kapverdy, včetně turistického, pracovního a studentského víza. Pro turistickou cestu budete potřebovat turistické vízum.

7. Jaká jsou omezení platnosti víza?

Turistické vízum je platné pro jedno vstupení na Kapverdy a povoleno je zde maximálně 30 denní pobyt. V případě potřeby prodloužení pobytu je nutné se obrátit na místní úřady.

Máte-li další otázky týkající se vízového řízení pro Kapverdy, obraťte se na konzulární oddělení kapverdského velvyslanectví nebo na svého cestovního agenta.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Vízum pro Kapverdy: co potřebujete k uskutečnění cesty

Vízum pro Kapverdy

Přemýšlíte o dovolené na Kapverdách? Pokud ano, určitě byste měli vědět, že ke vstupu na Kapverdské ostrovy, potřebujete platné vízum.

Kdo potřebuje vízum pro Kapverdy?

Na Kapverdské ostrovy potřebují vízum obyvatelé některých zemí včetně České republiky. Pokud nejste občanem EU a nejste držitelem přechodného víza, budete potřebovat vízum ke vstupu na Kapverdské ostrovy. Pokud jste držitelem pasu některého z těchto států, potřebujete vízum:

 • Ruská federace
 • Čínská lidová republika
 • Turecko
 • Indie
 • Pákistán
 • Bangladéš
 • Republika Kongo (Kongo-Kinshasa)
 • Keňa
 • Jordánsko
 • Zimbabwe
 • Irán
 • Irák
 • Nigérie

Jaký má být Váš pas?

Váš pas by měl být platný minimálně dalších šest měsíců od předpokládaného data návratu z Kapverdských ostrovů. Dále musí obsahovat minimálně dvě prázdné stránky pro vízum a další razítka, pokud již někam cestoval.

Jak získat vízum?

Pro získání víza na Kapverdy je potřeba navštívit velvyslanectví Kapverdské republiky v Praze nebo online vyplnit žádost přes oficiální web kapverdského ministerstva zahraničí. Kromě vyplnění formuláře bude pravděpodobně potřeba předložit také potvrzení o ubytování a letenku s návratem (nebo vstupem) do země, kterou opouštíte.

Závěr

Pokud plánujete cestu na Kapverdy a vaše země patří mezi ty, které potřebují vízum, neváhejte a postarejte se o něj včas. Mít řádné vízum bude klíčové pro vaši pohodlnou cestu a pobyt na krásných ostrovech Kapverdských.

Zdroj


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekUžijte si aktivní dovolenou v Tunisku
Další článekToulky Mauriciem – Navštivte krásné památky a objevujte místní kulturu☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno