Home Cestování a dovolená Seychely: Ráj na Zemi? Zkušenosti a tipy od lidí, kteří tam byli ☀️

Seychely: Ráj na Zemi? Zkušenosti a tipy od lidí, kteří tam byli ☀️

0
Seychely: Ráj na Zemi? Zkušenosti a tipy od lidí, kteří tam byli ☀️
Seychely: Ráj na Zemi?


Seychely: Ráj na Zemi?

Seychely jsou souostrovím ležícím v Indickém oceánu, které se těší oblibě turistů z celého světa. Tato exotická destinace láká k bílým plážím, tyrkysově modrému moři a neuvěřitelnému zážitku z tropické přírody.

Zkušenosti od lidí, kteří tam byli

Seychely jsou ideální pro ty, kteří chtějí uniknout od ruchu velkoměst a strávit svou dovolenou na klidném místě uprostřed přírody. Někteří turisté doporučují navštívit Mahe, největší ostrov Seychel, který nabízí nejen krásné pláže, ale také možnost výletů do blízkých přírodních rezervací. Řada návštěvníků doporučuje vidět i ostrov Praslin, který je známý pro Vallée de Mai, přírodní park, kde nalezneme původní druhy palm s kokosem.

Na druhou stranu, některé komentáře naznačují, že Seychely mohou být velmi drahé, a to nejen kvůli cenám ubytování, ale také stravování. Proto je důležité důkladně plánovat svou cestu předem a snažit se najít tipy od lokálních obyvatel, odkud v ceně najdete nejen komfortní ubytování, ale také levné a vynikající místní jídlo.

Tipy pro cestovatele

Pokud se rozhodnete navštívit Seychely, můžete využít některé z následujících tipů:

  1. Zkuste se omezit na menší ostrovy vyšší třídy, protože jsou méně přeplněné a luxusní.
  2. Využijte půjčovnu aut či skútrů, když se chcete dostat z místa na místo. Ceny jsou obvykle rozumné a toto je způsob, jak vidět větší část Seychel.
  3. Nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém s dostatečným faktorem, kvůli velmi silnému slunci.

Ať už si Seychely zvolíte pro svůj odpočinek, touhu po objevování nebo příjemnou dovolenou s rodinou, tento kousíček Raju na Zemi určitě nenadchne jen vás, ale zaručeně zanechá nepoznané krásy v srdcích vašich blízkých.

Další informace o Seychelách naleznete zde (anglicky)


Dovolená Seychely

Seychely – ráj na Zemi?

Co jsou Seychely?

Seychely jsou souostroví, které se nachází v Indickém oceánu, východně od Afriky. Tvoří je 115 malých ostrovů, z nichž pouze 33 jsou obydlené. Seychelské ostrovy jsou známé svou exotickou krásou, bílými plážemi, tyrkysovými lagunami a vysokými horami pokrytými pralesy.

Co dělat na Seychelách?

Na Seychelách se můžete kochat krásnou přírodou, plavat v azurově modrých vodách a prozkoumávat ostrovy. Vhodné jsou pro dovolené spojené s potápěním, šnorchlováním, surfem a jachtovým sportem. Dále zde najdete národní parky, přírodní rezervace a mnoho dalšího.

Tipy od lidí, kteří tam byli

  • Je vhodné si zarezervovat ubytování dopředu, zejména v období turistické sezóny.
  • Použijte repelent a nosíte oblečení, které zakrývá pokožku, kvůli komárům.
  • Před plaváním v moři si zkontrolujte, zda není kdekoliv přítomný množství mořských ježků.
  • Vydejte se na výlet lodí k neobydleným ostrovům a jejich plážím, kde najdete klid a soukromí.
  • Užijte si delší pobyt na Seychelách a objevujte různá místa na různých ostrovech.

Dovolená Seychely

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/seychely“ background=“#ec0323″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Seychely v AKCI[/su_button]

Dovolená Seychely – diskuze a tipy

Dovolená na Seychelách

Plánujete letní dovolenou a chtěli byste navštívit exotické místo? Co třeba Seychely, velký ostrovní stát v Indickém oceánu, poblíž Madagaskaru? Seychely jsou proslulé bílými plážemi, turistickými atrakcemi a přívětivými obyvateli. A navíc, díky své poloze, nabízejí celoročně slunečné počasí.

Tipy na dovolenou na Seychelách

Před odjezdem do zahraničí je nutné zkontrolovat platnost cestovních dokladů a získat případně víza. Na Seychelách se také platí v místní měně, seychelské rupii, a tudíž je doporučeno mít dostatek hotovosti nebo připravit si platební kartu, která funguje v zahraničí.

Pokud se chystáte na Seychely za účelem relaxace a odpočinku, určitě nevynechejte návštěvu některé z krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří Anse Lazio na ostrově Praslin, Grande Anse na ostrově La Digue a Beau Vallon na Mahé. Užijete si zde slunce, pohodu a koupání v průzračné vodě.

Pokud rádi objevujete nová místa a zajímá vás flora a fauna, navštivte přírodní park Vallée de Mai na ostrově Praslin. Zde si můžete prohlédnout místní endemické druhy rostlin a zvířat, například ořešník kokoškovitý, gekona velkého či endemickou holubici. Také Vás jistě zaujme největší druh želvy na světě Aldabra, který se dá navštívit na stejnojmenném ostrově.

Diskuze a tipy na dovolenou

Co pro Vás bylo nejzajímavější na Vaší dovolené na Seychelách? Sdílejte s námi své zážitky a tipy v diskuzi níže. Rádi se necháme inspirovat a pomůžeme i ostatním lidem s plánováním dovolené.

Zdrojová stránka: Wikipedia o Seychelách.


Dovolená Seychely

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/seychely“ background=“#ec0323″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Seychely v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here