Home Cestování a dovolená Podívejte se na nejlepší světové destinace, jak se vyhnout letním horkům

Podívejte se na nejlepší světové destinace, jak se vyhnout letním horkům

0
Podívejte se na nejlepší světové destinace, jak se vyhnout letním horkům

Léto je skvělý čas na prázdniny, protože děti jsou mimo školu a na sezónu se otevírá mnoho turistických míst. Typické letní destinace však mohou přinést nepříjemně horké počasí. Pláž může být zábava, ale spáleniny od slunce ne.

Místo toho, abyste se dívali do teplých destinací, zamiřte na místo na dovolenou, které je dostatečně chladné na svetr. Zde je šest nejlepších letních destinací, jak porazit horko.

Reykjavík, Island

Modrá laguna

Modrá laguna

Překonat horko znamená cestovat na sever, takže se vydejte do nejsevernějšího hlavního města světa — Reykjavíku na Islandu. Červenec je nejteplejším měsícem Reykjavíku průměrná výška 58° Fahrenheita. Léto je vynikající čas k návštěvě Islandu, protože slunce nezapadá až téměř o půlnoci, protože je daleko na severu.

Reykjavík nabízí možnosti zábavy pro celou rodinu. Navzdory chladným teplotám si můžete zaplavat v Blue Lagoon Island. Toto zařízení má vyhřívaný bazén s řasami a dalšími minerály pro zklidnění vašeho těla.

Léta v Reykjavíku také poskytují příležitost obejmout přírodu. Můžete pozorovat majestátní keporkaky, modré a malé velryby na pobřeží, jak migrují v oceánu. Reykjavík je jen pár hodin od krásných vodopádů jako Gullfoss a Seljalandsfoss. Tyto přírodní zázraky jsou skvělým způsobem, jak se dostat mimo město a absorbovat přírodu.

Bergen, Norsko

Bergen, Norsko

Bergen, Norsko

Další skvělý výlet do severní Evropy najdete v norském Bergenu. Město je asi 300 kilometrů — nebo 186 mil — od Osla, norského hlavního města. Teploty v Bergenu zřídka přesahují 70 ° F, což poskytuje skvělé počasí pro norskou zábavu.

Bergen je známý svou polohou na západním pobřeží Norska, která umožňuje cestujícím přístup k Severnímu moři a blízkost hor a fjordů. Město má bohatou historii obchodu sahající téměř 1000 let zpět. Staré přístaviště – Bryggen – je ústřední součástí historie Bergenu a a Světové dědictví UNESCO pro svou zachovalou architekturu a historický význam.

Město má několik okolních hor, které poskytují snadný přístup pro ty, kteří chtějí dobrodružství venku. Mount Ulriken je nejvyšším bodem regionu a dosahuje něco málo přes 2 100 stop. Cestovatelé se na ní mohou zapnout zipem a při letu na základnu si prohlédnout neuvěřitelnou scenérii.

V Bergenu najdete letní zábavu s festivaly po celou sezónu. Začínají v sezóně ramen, s Festspillene koncem května. Tato dvoutýdenní oslava připomíná hudbu, tanec, literaturu a další umění od té první v roce 1953. O několik týdnů později si můžete užít Bergenfest na oslavu neuvěřitelné hudby po celém světě. Na tomto festivalu vystoupily známé skupiny jako Lumineers, The Killers a Arctic Monkeys.

Newfoundland, Kanada

Newfoundland Obrázek od Pexels z Pixabay

Severovýchodní pobřeží Kanady je místem, kde najdete skvělou letní destinaci Newfoundland a Labrador. Tato kanadská provincie je známá svými rybářskými vesnicemi a historií sahající až do dob Vikingů. Zimy zde mohou být kruté, ale letní teploty dosahují maxima kolem 70 ° F v červenci a srpnu.

Newfoundland je fantastické místo k návštěvě, pokud hledáte dobrodružství s jídlem. Jeho blízkost k pobřeží Atlantiku vám dává čerstvé mořské plody bez ohledu na to, kam v provincii cestujete.

Britské ostrovy a Kanada ovlivňují místní kuchyni, takže vyzkoušejte místní speciality na chutných pokrmech, jako jsou fish and chips nebo tresky. Získejte talíř figgy duff přelitý šlehačkou ke slavnému novofundlandskému dezertu.

Příjemné počasí poskytuje skvělé podmínky pro túru. Navštivte národní park Gros Morne pro další příležitost vidět památku světového dědictví UNESCO. Tento park má četné turistické stezky, jako je Gros Morne Mountain Trail a Western Brook Pond Trail. Můžete vidět krásnou divokou zvěř, jako jsou karibu, tuleni a černé medvědy, jak se toulají terénem.

Národní park Denali, Aljaška

Národní park Denali

Denali National Park Obrázek od Davida Marka z Pixabay

Denali National Park and Preserve je třetím největším národním parkem ve Spojených státech a nabízí téměř 7 500 čtverečních mil letní zábavy pro rodinu. Často to zastíní 500 000 návštěvníků ročně, s mnoha turisty přijíždějícími v létě. Zkuste návštěvu během ramenních sezón v květnu a září, abyste se vyhnuli největším davům.

Národní park je domovem Denali — nejvyšší bod v Severní Americe ve výšce něco málo přes 20 000 stop. Z jeho vrcholu je výhled na tisíce kilometrů bujné divočiny s rozmanitou divokou zvěří. V národním parku Denali uvidíte na stezkách lišky a sysly. Občas můžete spatřit černého medvěda nebo losa procházejícího krajinou.

Denali se nachází v blízkosti populačních center, jako je Talkeetna a Anchorage – hlavní město státu. Najdete zde oblíbené chutné mořské plody, jako je krab a losos čerstvý z moře. Aljaška poskytuje 29 % světové nabídky krabů, takže vám tato města umožňují jíst je přímo od zdroje. Kromě mořských plodů je Aljaška známá také klobásou ze sobů, akutaqem a koblihami z ohnivé trávy.

Národní park Los Glaciares, Argentina

Autor snímku Los Glaciars JDubya59 z Pixabay

Cestování blízko polárního kruhu je fantastický způsob, jak překonat horko. Jižní polokoule však nabízí i chladné destinace kvůli prohozeným ročním obdobím. Cestování do míst, jako je národní park Los Glaciares v jižní Argentině, nabízí zimní útěk uprostřed léta na severní polokouli.

Národní park Los Glaciares je největším parkem v Argentině, s více než 2 800 čtverečních mil parku k procházkám. Červen, červenec a srpen poskytují chladné teploty pohybující se kolem 40 ° F, takže je to skvělé pro milovníky chladného počasí.

Jak název napovídá, park je známý svými ledovci. Můžete vidět téměř 50 gigantických ledovců mezi 5 000 a 8 000 stopami nad mořem. Národní park Los Glaciares je také příležitostí vidět unikátní divokou zvěř, jako jsou kondory andské a guanaka. Místo má určené kempy pro cestovatele, aby mohli relaxovat pod hvězdami a užívat si přírodu.

Dostat se do tohoto národního parku může být pro turisty složité. Nejjednodušším způsobem pro mezinárodní návštěvníky může být tříhodinový let z Buenos Aires do El Calafate.

Západní pobřeží, Nový Zéland

Západní pobřeží, Nový Zéland

Západní pobřeží, Nový Zéland Obrázek od Makalu z Pixabay

Další krásnou krajinou jižní polokoule je západní pobřeží Nového Zélandu. Domorodí lidé obývají zemi po tisíce let, díky čemuž je bohatá na historii s kmenem Ngāi Tahu.

Stejně jako argentinský park je i západní pobřeží Nového Zélandu známé svými ledovci. V národním parku Westland Tai Poutini můžete vidět ledovec Franz Josef, který se rozkládá téměř na osm kilometrů. Vydejte se na ledovec nebo se na něj podívejte z výšky v helikoptéře. Fox Glacier – další známý orientační bod na západním pobřeží Nového Zélandu – je jihozápadně od Franze Josefa.

Nový Zéland je známý množstvím divoké zvěře. Při jízdě pravděpodobně uvidíte ovce a skokany, takže buďte opatrní a nechte zvířata přejít silnici. Západní pobřeží je také skvělá oblast pro pozorování divoké zvěře. Uvidíte spermie a kosatky, delfíny, tuleně a další neuvěřitelná stvoření v Tasmanově moři.

Letní prázdniny vás obvykle nutí myslet na pláže, řeky, koupání a další aktivity za teplého počasí. Některá místa však mohou být na pohodlí příliš horká. Místo toho vyzkoušejte těchto šest míst s mnohem chladnějším počasím a spoustou zábavných věcí.

Podívejte se na nejlepší světové destinace, jak se vyhnout letním horkům

1. Kam vyrazit v létě, abyste se vyhnuli extrémním teplotám?

Existuje několik destinací po celém světě, kde se můžete vyhnout letním horkům. Například horské oblasti jako Švýcarsko nebo Nový Zéland nabízejí příjemné a osvěžující klima i během letních měsíců.

2. Jak si přizpůsobit cestovní plán tak, aby bylo možné vyhnout se extrémním teplotám?

Pokud chcete minimalizovat vystavení se letním horkům, je důležité plánovat svou cestu do oblastí s mírnějším klimatem nebo se vyhnout cestování v nejžhavějších měsících. Například Střední evropa nabízí příjemnou teplotu v letních měsících a je ideální čas k návštěvě.

3. Jaká místa jsou vhodná pro letní dovolenou bez vysokých teplot?

Pro letní dovolenou bez vysokých teplot se doporučuje navštívit destinace jako Island, Skandinávie nebo Kanadu, kde vládne mírné a osvěžující klima i během letních měsíců.

Léto je skvělý čas na prázdniny, protože děti jsou mimo školu a na sezónu se otevírá mnoho turistických míst. Typické letní destinace však mohou přinést nepříjemně horké počasí. Pláž může být zábava, ale spáleniny od slunce ne.

Nahraďte vyhřáté destinace za místa, kde můžete mít svetr na dovolené. Zde jsou šest nejlepších letních destinací, jak porazit horko.

 • Reykjavík, Island

  • Chladnější destinace
  • Hlavní město Islandu
  • Známý pro Blue Lagoon Island
 • Bergen, Norsko

  • Město s historickým významem
  • Umístěno na západním pobřeží Norska
  • Přístup k moři, horám a fjordům
 • Newfoundland, Kanada

  • Provincie známá pro rybářské vesnice
  • Pobřežní mořské plody
  • Národní park Gros Morne
 • Národní park Denali, Aljaška

  • Třetí největší národní park ve Spojených státech
  • Možnost vidět divokou zvěř
  • Poblíž Anchorage a Talkeetna
 • Národní park Los Glaciares, Argentina

  • Největší park v Argentině
  • Chladné teploty v červenci a srpnu
  • Ledovce a divoká zvěř
 • Západní pobřeží, Nový Zéland

  • Krásná krajina na jižní polokouli
  • Ledovce Franz Josef a Fox Glacier
  • Možnost vidět divokou zvěř v Tasmanově moři

Pokud se vám náš článek líbil, budu ráda, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost.


Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here