kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Pláže Kapverd: relaxace a vodní sporty

Pláže Kapverd: relaxace a vodní sporty

Kapverdy jsou malý souostroví, ležící přibližně 500 km západně od Senegalu a jsou zde nádherné pláže nabízející relaxaci i adrenalinové vodní sporty. Nejznámější ostrovy jsou:

Ostrov Sal

Tento ostrov má nádherné pláže s bílým pískem a krásným tyrkysovým mořem. Je vyhledáván především surfaři a kiteboardisté, kteří zde nachází ideální podmínky pro své sporty díky silnému větru.

Mezi nejpodivnější pláže na ostrově patří Buracona – skalnatý útvar se slanými jezery, které vypadají jako oko vysoko na skalách.
Více informací o Salu na Tripadvisor

Ostrov Boa Vista

Tento ostrov je domovem druhé největší pláže na Kapverdách – Praia de Chaves. Na této pláži můžete najít klidné místo na relaxaci, ale také dobrou dostupnost vodního sportování jako windsurfing či kitesurfing. Zdejší pláže patří také mezi nejoblíbenější hnízdiště karety obecné.

Ke styku s karetami bychom se ale neměli přibližovat, jelikož karetám můžeme způsobit problémy a snížit šanci na úspěšné vylíhnutí jejich potomstva.
Více informací o Boa Vista na Capverdy.cz

Ostrov Santiago

Na Santiago najdeme méně vodních aktivit, ale zato mnoho písečných pláží, které nás očarují svým klidem a krásou. Nejoblíbenější pláží na tomto ostrově je pláž Tarrafal, kde si můžeme najít klidné místo na relaxaci.

Na ostrově se nachází i hlavní město Kapverd – Praia, které nabízí mnoho kulturních zážitků.
Více informací o Santiago na Travelspring.czDovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Pláže Kapverd: relaxace a vodní sporty

1. Jsou pláže Kapverd vhodné pro relaxaci?

Ano, Kapverd nabízí mnoho krásných pláží, které jsou ideální pro relaxaci. Tyto pláže jsou obklopeny krásným křišťálově čistým mořem a bílým pískem. Některé pláže nabízejí také stíny pod palmami a mnoho aktivit pro vaše pohodlí.

2. Můžu si na plážích Kapverd půjčit vodní vybavení?

Ano, na plážích Kapverd si můžete půjčit vodní vybavení. Některé pláže nabízejí k půjčení surfování, potápění, windsurfing a další vodní aktivity. Cena za vodní vybavení se může lišit v závislosti na místě a typu vybavení.

3. Jsou pláže Kapverd bezpečné pro koupání?

Ano, pláže Kapverd jsou obecně bezpečné pro koupání, ale vždy je důležité dávat pozor na vlny a proudy. Pokud nejste zkušený plavec, doporučujeme, abyste se nevzdalovali od pobřeží a měli neustále dozor.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu pláží Kapverd?

Nejlepší doba na návštěvu pláží Kapverd je od listopadu do června, kdy jsou teploty mírnější a mnohem méně vlhké. V letních měsících může být velmi horko a suché, což může být pro některé lidi nepříjemné.

5. Mohu si s sebou na pláže Kapverd vzít domácí mazlíčky?

Bohužel, většina pláží Kapverd zakazuje přístup domácích mazlíčků. Pokud si chcete užít den na pláži s vaším mazlíčkem, doporučujeme vysledovat méně známé pláže, které umožňují přístup zvířatům.

6. Jsou v okolí pláží Kapverd dostupné občerstvení a ubytování?

Ano, kolem pláží Kapverd najdete mnoho stánků s jídlem a nápoji, stejně jako mnoho restaurací a barů. Pokud se rozhodnete zůstat několik dní, najdete v okolí mnoho možností ubytování – od luxusních hotelů až po ubytování s nižší cenovkou.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI
Pláže Kapverd: Relaxace a Vodní Sporty


Úvod

Pláže Kapverd jsou rájem pro ty, kteří si chtějí užít relaxace a vodních sportů. Kapverdské ostrovy se nachází v Atlantském oceánu a nabízejí návštěvníkům nádherné pláže, teplou vodu a mnoho aktivit k vyžití.

Pláže Kapverd

Nejpopulárnějšími plážemi na Kapverdách jsou pláže Santa Maria, Praia da Chave a Boa Vista. Pláže jsou dlouhé a písčité, s jemným pískem a teplou vodou. Návštěvníci se mohou také těšit na nádherné podmořské scenérie s koralovými útesy a mnoha druhy barevných ryb.

Relaxace na Pláži

Pláže Kapverd jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si slunce. Mnoho pláží je opatřeno lehátky a slunečníky, které umožňují návštěvníkům odpočinout si v pohodlí. K dispozici jsou také různé bary a restaurace, které nabízejí osvěžující nápoje a jídlo.

Vodní Sporty

Kapverdské pláže jsou také ideálním místem pro vodní sporty. K dispozici jsou různé pořádají aktivit jako windsurfing, kitesurfing, potápění, vodní lyžování a plachtění. Návštěvníci si mohou také pronajmout různé vybavení, jako jsou surfy, kajaky a paddleboardy, a užít si tak nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu.

Kapverdy.cz – Oficiální stránky CK na Kapverdách


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekKřižování Nilu: Zážitková plavba v Egyptě
Další článekPodívejte se na krásu Mauricia – oblíbené destinace pro dovolenou☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno