Home Cestování a dovolená Plánování dovolené na Seychelách: Co si musíte připravit ☀️

Plánování dovolené na Seychelách: Co si musíte připravit ☀️

0
Plánování dovolené na Seychelách: Co si musíte připravit ☀️

Plánování dovolené na Seychelách: Co si musíte připravit

Kdy jet

Seychely jsou po celý rok teplé a slunečné, ale nejlepší období pro návštěvu je od dubna do května a od října do listopadu, kdy jsou teploty mírnější a je méně dešťových dnů.

Pořiďte si platný pas a vízum

Pro vstup na Seychely je třeba mít platný pas s minimální platností 6 měsíců. Vízum není potřeba, ale turisté mají povinnost vyplnit krátký formulář na letišti.

Plážové oblečení a vybavení

Na Seychely si určitě vezměte plážové oblečení a obuv, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, sluneční brýle, klobouk nebo čepici a ručník. Pokud máte rádi potápění, můžete si vzít vlastní potápěčskou výstroj nebo si ji půjčit na místě.

Doprava a ubytování

Na ostrovech se můžete přepravovat lodí, vrtulníkem nebo dopravním letadlem. Pokud plánujete cestovat mezi ostrovy, doporučuje se si dopravu a ubytování zarezervovat předem.

Zdravotní péče a očkování

Na Seychelách nejsou povinné žádné očkování, ale doporučuje se návštěva lékaře před cestou, zejména pokud cestujete s malými dětmi. Na ostrovech jsou k dispozici soukromé i státní zdravotnická zařízení.

Odkazy

Pro více informací o Seychelách a jejich turistických atrakcích doporučujeme navštívit oficiální stránky Seychelles.travel

Dovolená Seychely

1. Platný cestovní pas – pro vstup na Seychely je potřeba platný cestovní pas, který platí minimálně 6 měsíců od data vašeho příjezdu.

2. Víza – většina návštěvníků Seychelů nepotřebuje víza při pobytu delším než 30 dnů, ovšem prodloužení pobytu je možné pouze po získání patřičných povolení.

3. Zdravotní pojištění – doporučuje se sjednat si komplexní zdravotní pojištění s odpovídajícím krytím pro případy, kdy budete potřebovat lékařskou péči na Seychelách.

4. Oblečení a vybavení – vzhledem k tomu, že Seychely jsou tropickou oblastí, je vhodné sbalit si lehké, prodyšné oblečení, sandály nebo jinou pohodlnou obuv a plavky. Pokud plánujete aktivní dovolenou, nezapomeňte na sportovní vybavení jako jsou trekovací boty či kolo.

5. Prostředky na místní měnu – na Seychelách se používá místní měna, kterou je seyšelská rupie. Je vhodné, aby jste si vyměnili nějakou částku ještě před odletem z domova, aby jste měli s čím začít.

6. Místní zvyklosti – je dobré se předem informovat o místních zvyklostech a tradicích, například mezi hodně vznešené patří nošení dlouhých kalhot a elegantních košil i v horku a slunci.

7. Hledání ubytování – je doporučené si zarezervovat ubytování předem online pomocí relevatních portálů na internetu nebo prostřednictvím uznávané cestovní agentury na seychelském ostrově.

8. Očkování proti některým chorobám – v závislosti na stavu vašeho zdraví a typu vašeho plánovaného odpočinku na Seychelách, vám může být doporučeno očkování proti některým chorobám jako např. tyfová horečka, tetanus, DTP a další infekce.

Dovolená Seychely

Seychely v AKCI

Co si musíte připravit, když plánujete dovolenou na Borneu?

Vízum

Pro turisty z většiny zemí není nutné vízum předem, tedy ho není potřeba získat v konzulátu nebo na velvyslanectví. Po příletu na letiště v Kota Kinabalu, Kuchingu nebo Kuala Lumpuru dostanete turistické vízum na 90 dní.

Počasí a oblečení

Borneo je tropická destinace s horkým a vlhkým počasím po celý rok. Proto si vezměte lehké a prodyšné oblečení, které vás bude chránit před sluncem a zároveň zajistí pohodlnost při turistických výletech. Nezapomeňte na plavky, pokud plánujete koupání v moři.

Příroda a zdraví

Borneo je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, včetně slonů, orangutanů a hadů. Proto je důležité být připraven na setkání s divokou přírodou a dodržovat zdravotní a bezpečnostní opatření, jako jsou očkování proti infekčním chorobám a zákaz koupání v řekách.

Místní kultura a jazyk

Malajština je oficiálním jazykem na Borneu, ale v turistických oblastech se můžete domluvit anglicky. Místní lidé jsou přátelští a otevření, proto se nemusíte obávat neznalosti jazyka. Pokud chcete poznat místní kulturu, navštivte tradiční vesnice, kde se setkáte s lidmi z kmene Iban.

Doprava a ubytování

Nejlepším způsobem, jak objevit krásy Bornea, je pohybovat se pěšky nebo na vodě. Pokud se rozhodnete pro dopravu po souši, můžete si pronajmout auto nebo motorku. V národních parcích je populární i zájezd na slonech. Ubytování je na Borneu různorodé od luxusních hotelů a rezortů po jednoduché bungalovy a hostely.

Navštivte Národní park Kinabalu

Národní park Kinabalu je nejznámější atrakcí na Borneu a láká turisty z celého světa. V parku se nachází nejvyšší hora v jihovýchodní Asii a mnoho endemických druhů rostlin a živočichů. Pokud plánujete výstup na horu Kinabalu, musíte si rezervovat povolení předem.

Pro více informací o dovolené na Borneu navštivte borneoeoadventure.com.

Dovolená Seychely

Seychely v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Výlety v Tunisku: co vidět a navštívit
Next article Faraonské město Gíza – Tajemné místo v Egyptě
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here