Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě

Odpočinek v Egyptě – jak si užít zájezd plný dobrodružství

Přemýšlíte, kde byste si mohli odpočinout a zároveň zažít něco nového? Co takhle navštívit Egypt? Země s bohatou historií nabízí mnoho možností jak si zájezd plný dobrodružství užít.

Pyramidy a sfinga

Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu pyramid a sfingy, které jsou nejznámějšími památkami Egyptska. Pokud máte rádi tajemno a opulentní historii, určitě si přijdete na své. Navíc, z pyramid a sfingy se nabízí nádherný výhled, který stojí za to.

Dálnice smrti

Toto místo by sice nemělo být na seznamu turistických atrakcí, ale pokud jste opravdový dobrodruh a máte rádi napětí, může být tento zážitek to pravé ořechové. Dálnice smrti se nachází nedaleko Káhiry a její slavnostní název je vlastně pouze název obyčejného silničního úseku.

Pláže

Z Egypta neodjíždějí spokojení pouze milovníci historie. Egypt je také zemí s bohatstvím pláží, kde si můžete užívat nejen slunce a koupání, ale také vodní sporty jako surf nebo potápění.

Jak vidíte, nabídka Egypta je opravdu široká a mnohostranná. Tak neváhejte a vydejte se do této země plné dobrodružství.

Egypt.travel
Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Jak si užít dovolenou plnou dobrodružství v Egyptě?

1. Plavba po Nilu

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Egyptě je plavba po Nilu. Během plavby se budete moci podívat na historické památky a nádherné krajinu okolo řeky. Doporučujeme si vybrat kombinaci plavby s návštěvou některého z archeologických nalezišť.

2. Pobyt na Safarických stanicích

Pokud se rádi kocháte přírodou, určitě si nenechte ujít možnost pobytu na safarických stanicích. Zde máte možnost vidět divoká zvířata a kochat se neuvěřitelnou krásou pouště.

3. Zážitek z potápění na břehu Rudého moře

Rudé moře je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Zde najdete některé z nejkrásnějších štítových útesů na světě. Pokud nemáte zkušenosti s potápěním, můžete se zúčastnit kurzu a naučit se základy.

4. Návštěva pyramid a chrámů

Egypt je známý pro své historické památky, jako jsou pyramidy a chrámy. Navštívit je může být nejenom poučné, ale také velmi dobrodružné. Doporučujeme si najmout průvodce, aby vám pomohl se zorientovat.

5. Adrenalínové sporty

Pokud hledáte adrenalin, můžete si vyzkoušet například jízdu na velbloudech, jízdu na čtyřkolce nebo rafting na Nilu.

Není pochyb o tom, že Egypt nabízí mnoho dobrodružných aktivit pro každého. Nezapomeňte si plánovat dostatek času, abyste si mohli užít všechny zážitky, které na vás čekají.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI
Zájezdy do Egypta | Explore the land of Pharaohs

Vydejte se na nezapomenutelnou zájezd do Egypta

Hledáte dobrodružství na exotickém místě? Pak je Egypt tou správnou volbou. Díky své bohaté historii a krásným památkám láká každého cestovatele. Zájezdy do Egypta garantují nezapomenutelné zážitky.

Poznejte pyramidy a sfingu

Návštěva pyramid je bezpochyby vrcholem zájezdu do Egypta. Tyto monumentální stavby jsou jedním z divů světa a lákají každého návštěvníka. Natáhněte krk a zhlédněte největší z pyramid, která byla postavena pro faraona Khufua. Vedle pyramid se nachází nejslavnější egyptská socha – sfinga. Je to obrovský lev s lidskou tváří, který stojí na ploše 20 metrů a svou velikostí a krásou zaujme každého.

Luxor a údolí králů

Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu Luxoru a údolí králů. Luxor byl v minulosti hlavním městem faraonů a je plný chrámů a památek. Údolí králů pak ukrývá hrobky egyptských králů a jejich rodin. Prohlédněte si malby a reliéfy, které jsou zde zachovány v plné kráse.

Sluneční bój na Nilu

Návštěva Egypta by neměla chybět ani vodní část – symbolická plavba po Nilu s kouzlením slunečního západu je nevšední zážitek. Proplujete okolo starých chrámů a let stvrzuje jistota, že jste v exotickém místě.

Tak neváhejte a zarezervujte si zájezd do Egypta. Určitě nelitujete.

Více informací o Egyptě na Wikipedii

Dovolená v Egyptě v AKCI

Odpočinek v Egyptě – jak si užít zájezd plný dobrodružství

Tipy na dobrodružství v Egyptě:

  • Prohlídka pyramid a sphinxu
  • Plavba po Nilu na dřevěné lodi felucca
  • Návštěva starých egyptských chrámů a hrobek
  • Snorchlování a potápění na koralových útesech
  • Prozkoumání pouště na velbloudech nebo na čtyřkolkách

Kde se ubytovat:

  • Luxusní hotely v turistických městech jako Hurghada nebo Sharm El-Sheikh
  • Tradiční hotely a guesthousy v historických městech jako Káhira nebo Asuán

Jak najít kvalitního průvodce:

  • Vybrat si ověřenou turistickou agenturu s pozitivními recenzemi na internetu
  • Poptat se u přátel a známých, kteří už v Egyptě byli, na doporučení
  • Zkontrolovat, zda má průvodce oficiální průvodcovskou licenci

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak dosáhnout dlouhých a plných řas – tipy a triky❤️
Další článekAktivní dovolená na Mauriciu – najděte si svou oblíbenou aktivitu☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno