Home Cestování a dovolená Ochutnávka vín na Krétě: Nejlepší vinice a degustace🏖️

Ochutnávka vín na Krétě: Nejlepší vinice a degustace🏖️

0
Ochutnávka vín na Krétě: Nejlepší vinice a degustace🏖️

Ochutnávka vín na Krétě: Nejlepší vinice a degustace

Krétská vína jsou něco, co jen tak nevynecháte, když navštívíte tuto krásnou řeckou ostrov. Kréta má k dispozici celou řadu vinic, které nabízejí návštěvníkům podmanivé chutě a tóny. V tomto článku vám přinášíme seznam nejlepších vinic na Krétě, kde si můžete pochutnat na těch nejlepších vínech, co Kréta může nabídnout.

1. Diamantakis Winery

Tato rodinná vinice se nachází v oblasti Inaxorio v Západní Krétě a nabízí návštěvníkům nejen ochutnávky nejlepších místních vín, ale také prohlídky vinařství a procesu výroby vína.

2. Titakis Winery

Titakis Winery se nachází v oblasti Peza v Heraklionu a nabízí návštěvníkům příležitost ochutnat některá z nejlepších víne Kréty spolu s nádherným výhledem na okolní krajinu.

3. Lyrarakis Winery

Tato vinice se nachází v oblasti Alagni v Heraklionu a nabízí příležitost ochutnat tradiční vína, která jsou vyrobená z místních odrůd hroznů, jako je například odrůda plyto.

4. Domaine Paterianakis

Tato vinice se nachází nedaleko města Chania a nabízí návštěvníkům nejen ochutnávky nejlepších vín, ale také prohlídky vinařství a procesu výroby.

Pokud jste milovníkem vína, určitě si na Krétě užijete opravdový zážitek. Vyzkoušejte některou z výše zmíněných vinic nebo se vydejte vlastní cestou a objevte tajemství krétských vinařů!

Pro více informací o víně navštivte web Wine Magazine

Dovolená Řecko

Ochutnávka vín na Krétě: Nejlepší vinice a degustace

Kde najít nejlepší vinice na Krétě?

Na Krétě najdete mnoho vinic, které nabízejí ochutnávky vín. Mezi nejznámější patří Spyros Hatzipanagiotis Winery, Dourakis Winery a Lyrarakis Wines. Všechny tyto vinice se nacházejí poblíž měst Chania a Heraklion.

Jak probíhá degustace vín na Krétě?

Degustace vín na Krétě se obvykle konají v prostorech vinic a trvají přibližně hodinu a půl. Během degustace budete moci ochutnat různé druhy vína a naučit se více o výrobě a historii vína na Krétě. Některé vinice také nabízejí prohlídky svých areálů a ukázky sklizně hroznů.

Jaké druhy vín se dají ochutnat na Krétě?

Na Krétě se vyrábějí různé druhy vín, včetně bílých, červených a růžových vín. Některé z nejznámějších odrůd jsou Vilana, Kotsifali a Liatiko. Mnoho vinařů také vyrábí vína z tradičních odrůd, jako je například mandilari a muscat.

Dovolená v Řecku

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/recko“ background=“#ec0323″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Řecku v AKCI[/su_button]

Tipy na dovolenou na Krétě

Pokud hledáte ideální dovolenou, může být pobyt na Krétě tou správnou volbou pro vás. Existuje tolik neuvěřitelných možností, které tato řecká ostrovní destinace nabízí – od překrásných pláží, historických ruin až po tradiční vesnice. Pokud se chcete vyhnout turistickým pastem a objevit skutečné Kréta, přečtěte si tyto tipy.

1. Ubytování mimo hlavní turistické oblasti

Pokud chcete být blíže k místní kultuře a chcete si užít klidnější pobyt, zvažte ubytování mimo turisticky přelidněné oblasti. Existuje mnoho skvělých možností nalezení ubytování přímo u místních lidí prostřednictvím Airbnb nebo podobných služeb. Takové ubytování nabízí jedinečný zážitek z pobytu na Krétě a může vám pomoci získat lepší pochopení kultury a tradic tohoto regionu.

2. Autem se projděte mimo cesty

Jedna z nejlepších věcí na Krétě je to, že je snadné vyjet si na vlastní pěst a prozkoumat ostrov. Pokud máte dostatek času, zvažte pronájem auta a vydejte se mimo hlavní silnice. Tuto možnost mohou využít jen ti, kteří mají řidičský průkaz a větší zkušenosti s řízením osobního automobilu. Když se vyhnete turistickým oblastem, můžete objevit nádherné pláže a malé tradiční řecké vesnice.

3. Navštivte chrám Knossos

Chrámový komplex Knossos je jedním z nejvýznamnějších historických míst na Krétě. Tento chrám byl postaven v době bronzové, kdy Knossos byl nejdůležitějším archeologickým nalezištěm řecké civilizace. Pro milovníky historie je to nezapomenutelná zkušenost a určitě se sem musíte podívat.

4. Vyzkoušejte místní kuchyni

Krétská kuchyně je slavná po celém Řecku pro svoje chutné a zdravé recepty. Proto nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou krevety s olivami a fíky nebo raki, tradiční řecká pálenka z hroznů. Když budete mít štěstí, můžete ochutnat i řeckou pečenou kozu s nádivkou. To se stane ta nejlepší vzpomínka na vaši dovolenou na Krétě.

5. Vodopády Samaria

Samarijské soutěsky jsou nejdelší kaňon v Evropě a nejživější a nejmalebnější místo na ostrově. Můžete navštívit národní park Samaria a připravte se na krásné pohledy roztomilých jednorožců, zalesněné stavy a mořské pohledy. Vodopády Samaria jsou ještě další zastávkou na vaší plánované cestě po Krétě.

Závěrem doufáme, že vám tyto tipy prospějí a pomohou vám prozkoumat tu nejlepší stránku ostrova. Kréta je neuvěřitelné místo na dovolenou, tak neváhejte a vydajte se na tuto nezapomenutelnou cestu. Pro více informací o Krétě navštivte Wikipedii.

Dovolená u moře Řecko

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/recko“ background=“#ec0323″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Řecku v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Větrný tunel Olomouc: Zažijte svobodu létání bez křídel✅
Next article Jaké jsou nejlepší místní speciality v Tunisku?🌞
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here