kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Národní parky a přírodní zajímavosti Kapverd

Národní parky na Kapverdách

Kapverdské ostrovy nabízejí mnoho příležitostí pro přírodovědce a milovníky přírody. Zde jsou některé z národních parků, kde můžete vidět mnoho unikátních druhů endemických rostlin a zvířat.

1. Národní park Monte Gordo

Národní park Monte Gordo se nachází na největším ostrově Kapverd – ostrově Santiago a je domovem mnoha druhů endemických rostlin a zvířat. Toto místo také zahrnuje nejvyšší horu Kapverd – Monte Gordo, která dosahuje výšky 1 282 m. Park nabízí možnost vstoupit do krásných lesů a pozorovat mnoho ptáků a jiných druhů divočiny, které nejsou k vidění nikde jinde na světě.

2. Národní park Serra Malagueta

Tento národní park se nachází na ostrově Santiago nedaleko od města Assomada. Park nabízí nádherné výhledy na údolí, zelené kopce a přiletující ptáky. Zde můžete vidět mnoho endemických druhů rostlin a zvířat včetně kejklíře kapverdského, ještěrky kapverdské a říčního krokodýla.

Přírodní zajímavosti na Kapverdách

Mimo národní parky jsou Kapverdy bohaté na různé přírodní krásy, které určitě stojí za to vidět. Zde jsou některé z těch nejzajímavějších míst:

1. Písečné duny

Písečné duny se nachází v oblasti Boa Vista. Toto místo nabízí zcela jiný pohled na Kapverdské ostrovy a je potřeba k němu vysoko terénní vozidlo. Písečné duny se vztahují na několik kilometrů a dosahují výšky až 60 metrů. Můžete si pronajmout terénní vozidlo k pronájmu nebo si objednat exkurzi.

2. Velké (Blue) Eyed želvy

Tento druh želvy žije na ostrově Santiago a je pro Kapverdy velice důležitý. Tyto želvy jsou velké a mají modré oči – odtud také jejich jméno. Toto místo v podstatě funguje jako zoo, ale jsou zde umístěny prakticky všichni druzi zvířat, kteří se na Kapverdách vyskytují a jsou chráněni.

3. Salinas

Salinas se nachází na ostrově Sal a toto místo vypadá jako vyobrazení z časopisu National Geographic. Odpovídá tomu i množství působivých fotografií, které sem návštěvníci posílají pořád. Jedná se o křišťálově čistou vodu, v níž sušící se sol na slunci vypadá naprosto surreálně.

4. Starověké skalní rytiny

Na ostrově Santiago můžete navštívit prehistorická umělecká díla, která se nachází ve skalních propastech. Skalní rytiny byly vytvořeny několik tisíc let před naším letopočtem. Tato místa nás mohou přenést zpět do pravěku a nabídnout nám jedinečný zážitek z pohledu historického a kulturního.

Závěr

Když si užijete národní parky a přírodní zajímavosti Kapverd, určitě nemůžete prohrát. Pokud hledáte dovolenou, která vám vyrazí dech, Kapverdské ostrovy jsou pro vás tou správnou volbou.

Zdroj


Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Obecné informace o národních parcích na Kapverdách

Kapverdy jsou skupinou 10 ostrovů v Atlantiku, které se nacházejí asi 500 km od západního pobřeží Afriky. Tyto ostrovy jsou plné přírodních krás a některé z nich jsou s ohledem na svou jedinečnost chráněny jako národní parky. Mezi ty nejvýznamnější patří:

1. Národní park Monte Gordo na ostrově São Nicolau – tento park pokrývá část hory Monte Gordo. Vysokohorská vegetace v oblasti zahrnuje endemické druhy řas a lišejníků.

2. Národní park Serra Malagueta na ostrově Santiago – tento park chrání horskou oblast na ostrově Santiago, která je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. V parku se také nachází řada historických památek a archeologické naleziště.

3. Národní park Cova na ostrově Santo Antão – tento park chrání kaldera, která se nachází v pohoří na ostrově Santo Antão. Kaldera je hluboká asi 1000 metrů a má průměr přibližně 4 km.

4. Národní park Paul na ostrově Santo Antão – tento park chrání oblast přímořských plání, které jsou bohaté na endemické druhy rostlin a živočichů.

Jak se dostat do národních parků na Kapverdách?

Národní parky na Kapverdách jsou snadno dostupné z mnoha míst. Mnohé z nich jsou dokonce přístupné i pěšky. Většina parků však má ve svých blízkosti parkoviště. Na ostrovech se dá také najmout auto, které vám umožní snadněji se dostat do území parku.

Co si vzít s sebou do národních parků na Kapverdách?

Při návštěvě národních parků na Kapverdách je třeba mít na paměti, že se jedná o tropický a suchý to klima. Proto byste měli pečlivě vybírat oblečení a zohledňovat potřebu pití vody. Většina parků není moc hustě osídlena a odpovídající vybavení, jako je například občerstvení, může být obtížné v okolí najít.

Co můžete vidět v národních parcích na Kapverdách?

Každý národní park na Kapverdách má mnoho zajímavých míst k vidění. Zde jsou pouze některé z nich:

1. V národním parku Serra Malagueta na ostrově Santiago se nachází řada malebných vesniček.

2. V národním parku Cova na ostrově Santo Antão můžete procházet údolím obklopeném okouzlující krajinou a obdivovat krásné výhledy na pohoří v okolí.

3. Národní park Monte Gordo je domovem řady endemických druhů rostlin a živočichů.

4. V národním parku Paul na ostrově Santo Antão můžete navštívit vesničku Ribeira das Patas, která se nachází uprostřed parku a je obklopena malebnými zahradami a obdělávanými poli.

Jaký je nejlepší čas na návštěvu národních parků na Kapverdách?

Nejlepší období pro návštěvu národních parků na Kapverdách je zpravidla během zimy, kdy teploty jsou mírné a průměrná vlhkost vzduchu je vyšší než v letních měsících. V létě může být velmi horko. Nicméně, návštěva Kapverd bude nejvíce záležet na vaší vlastní představě o tom, co chcete zažít a vidět.

Poznámka: Tento text byl vygenerován umělou inteligencí. Může obsahovat chyby a nesprávné informace. Pokud máte jakékoli pochybnosti, obraťte se na původní verzi textu v češtině.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI
Národní parky a přírodní zajímavosti Kapverd

Návštěva Kapverdských ostrovů uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro vyzkoušení exotické dovolené. Nacházejí se uprostřed Atlantského oceánu a patří mezi nejlepší turistické destinace v Africe a celém světě. Zde se nachází mnoho zajímavých národních parků a přírodních krás.

Národní park Monte Verde

Národní park Monte Verde se nachází na ostrově São Vicente. Je to jedno z nejzelenějších míst na Kapverdách, přičemž tam najdete mnoho endemických druhů rostlin a zvířat. Procházka po parku nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a oceán.

Přírodní park Fogo

Přírodní park Fogo se nachází na ostrově Fogo, který je domovem jediné aktivní sopky na Kapverdách. Tento park nabízí nádherné výhledy na útesy, sopečné krátery a zelené plantáže kávy a banánů. Turisté zde mohou vidět také místní zvířata, jako jsou kozy a krávy.

Přírodní rezervace Sal

Přírodní rezervace Sal se nachází na největším a nejturisticky vyspělém ostrově Kapverd – Sal. Tato rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Turisté zde mohou navštívit i umělé jezero, které slouží jako útočiště pro mnoho ptáků.

Závěr

Kapverdské ostrovy nabízejí mnoho národních parků a přírodních krás, které stojí za to navštívit. Turisté zde mohou spojit dovolenou s poznáváním neuvěřitelné přírody.

Další informace o národních parcích na Kapverdách


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekDovolená na Mauriciu: Jak si užít nejkrásnější období roku na ostrově?☀️
Další článekJak se připravit na dovolenou v Egyptě
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno