Home Cestování a dovolená Marsa Alam: jak se dopravit ze letiště

Marsa Alam: jak se dopravit ze letiště

0
Marsa Alam: jak se dopravit ze letiště
Dovolená v Egyptě

Jak se dopravit ze letiště do Marsa Alam

Marsa Alam

Marsa Alam je krásné egyptské město na pobřeží Rudého moře. Oblíbené je zejména mezi potápěči a turisty hledajícími klidnou dovolenou daleko od davů. Pokud plánujete cestu do Marsy Alam, měli byste vědět, jak se dostat ze letiště do města.

Z letiště do Marsy Alam

Nejlepší možností je využít taxi služby. Na letišti jsou k dispozici registrovaní taxikáři a ceny jsou stanovené pevně. Můžete se ale také domluvit s jiným taxikářem nebo využít služeb Uber. Je potřeba počítat s tím, že cena bude o něco vyšší než u běžného taxikáře.

Dále můžete využít shuttle bus, který vás dopraví přímo do hotelu. Tyto služby poskytují většina hotelů v oblasti a většinou jsou zdarma nebo za nízkou cenu. Je ale potřeba si zjistit přesný odjezdový čas a místo, kde se shuttle bus setkává s cestujícími.

V případě, že nepotřebujete rychlou dopravu, můžete se rozhodnout pro veřejnou dopravu. Místní autobusy a minibusy jezdí k hotelům a do centra Marsy Alam. Některé spoje je však nutné rezervovat dopředu.

Více informací o Marsa Alam na oficiální stránce Egypt TravelDovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Jak se dostat do Marsa Alamu z letiště?

Taxi

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z letiště do Marsa Alamu, je taxi. Můžete si objednat taxi předem online nebo si můžete jednoduše najmout taxi přímo na letišti. Cesta do centra Marsa Alamu trvá přibližně 30 minut.

Autobus

Autobusy jsou další možností, jak se dostat z letiště do Marsa Alamu. Autobusové zastávky se nacházejí před terminálem letiště. Cesta může trvat přibližně 1,5 hodiny a autobusy nejezdí tak často jako taxi.

Pronájem auta

Pokud si chcete v Marsa Alamu pronajmout auto, můžete si ho rezervovat předem online nebo si můžete vybrat z nabídky místních autopůjčoven. Cesta do centra Marsa Alamu trvá přibližně 30 minut.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI
Počasí v Marsa Alam – informace a tipy pro cestování

Počasí v Marsa Alam – jaké čekat podmínky?

Město Marsa Alam je jedním z nejoblíbenějších cílů pro turisty v Egyptě, zejména díky jeho průzračnému moři, šnorchlování a potápění. Pokud plánujete navštívit toto místo, je důležité se připravit na aktuální počasí.

Jaké jsou teploty v Marsa Alam?

Průměrná teplota v Marsa Alam se pohybuje mezi 20 až 32 stupni Celsia. Nejteplejší období jsou v červenci a srpnu, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů. Naopak nejchladnější měsíce jsou leden a únor.

Jaké jsou srážky v Marsa Alam?

Marsa Alam je celoročně velmi suchým místem, s minimálními srážkami po celý rok. V období zimy (únor až duben) mohou být některé deštivé dny, ale většinou jsou to pouze krátkodobé a rychle se vyčistí.

Nejlepší doba k návštěvě Marsa Alamu

Z hlediska počasí je nejlepší doba k návštěvě Marsa Alam během zimy, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí celý den. Pokud se však chcete vyhnout davům turistů, může být lepší navštívit město v pozdním jaře nebo brzy na podzim.

Pro více informací o Marsa Alamu a jeho památkách navštivte Wikipedii.


Dovolená v Egyptě v AKCI

Marsa Alam – krásné místo pro dovolenou

Možnosti dopravy ze letiště

  • Taxi – je k dispozici na letišti
  • Pronájem auta – mnoho dopravních společností nabízí služby pronájmu auta v okolí letiště
  • Autobus – jsou obvykle přijíždějící na letiště
  • Pronájem motorky – mnoho míst k pronájmu motorky v okolí letiště

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here