Home Cestování a dovolená Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie

Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie

0
Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie

Madonna di Campiglio je elegantní horské středisko na severovýchodě Itálie, rozkládající se v mělkém údolí pod majestátními Dolomity v regionu Trentino.

V roce 1911 byla skupina Angličanů prvními lidmi, kteří vyzkoušeli lyžování z hor nad Madonnou di Campiglio. V té době byl oblíbený pro pěší v létě, ale v zimě byl nepřístupný.

Vyšli na horu Spinale a pak sestoupili na lyžích. V místním tisku se jim vysmívali, ale tento skromný začátek položil základ pro skvělé lyžování. Dnes se na Spinale Mountain pyšní kabinová lanovka, nejmodernější 6-sedačková lanovka s vyhřívanými sedačkami, krytem a další čtyři sedačkové lanovky. Navazuje na další čtyři lyžařské areály nad městem.

Spinale nad Madonnou Campiglio

Spinale nad Madonnou Campiglio

Resort

Vrcholy Dolomit Brenta se tyčí nad Madonna di Campiglio a čtyři z nich nabízejí skvělé lyžování během zimy. Přístup na upravené sjezdovky nad městem zajišťuje propojovací systém kabinových a sedačkových lanovek.

Kterákoli ze čtyř kabinových lanovek, které vystupují z města, Cinque Laghi, Pradalago, Grosté a Spinale, umožňují přístup do celého lyžařského areálu nad Madonnou di Campiglio. Středisko je také vleky propojeno s dalšími třemi lyžařskými středisky Pinzolo, Marilleva a Folgarida. Dohromady jsou známé jako SkiArea a nabízejí celkem 156 vzájemně propojených sjezdovek. Je to největší lyžařská oblast v Trentinu.

Sestup ze Spinale do Madonna di Campiglio

Sestup ze Spinale do Madonna di Campiglio

Další zimní sporty jsou dostupné v Madonna di Campiglio a okolí. V horní části lyžařského areálu Grosté se nachází velký snowboardový park. Na okraji města nabízí běžkařské středisko tři stupňovité okruhy.

Jezero v centru města je v zimě přeměněno na kluziště. Objevuje se také v Zimním maratonu, kdy sem přijíždějí stovky veteránů, aby se zúčastnily každoroční akce, která vyvrcholí závěrečnou etapou – závodem kolem zamrzlého jezera. Oblíbenou aktivitou je také chůze na sněžnicích, stejně jako husky sáňkování. Pro odvážnější je k dispozici paragliding.

Trento, hlavní město Trentina, je na trase místního autobusu a nabízí zajímavý den pro ty, kteří si chtějí odpočinout od lyžování. V tomto hezkém tyrolském městečku se nachází Castello del Buonconsiglio a MUSE, fascinující muzeum o životě v horách a historii regionu.

Pro ty, kteří dávají přednost pobytu, je místní Madonna di Campiglio známá svými luxusními nákupy. A po procházení obchodů si vychutnejte Aperol Spritz v baru Suisse. Tato oblíbená kavárna pro locals and visits byl kdysi lovecký zámeček císaře Františka Josefa.

Kde zůstat

Madonně di Campiglio dominují vynikající 4hvězdičkové hotely jak v centru města, tak na jeho periferii, ale k dispozici je také několik nádherných ubytování se snídaní a apartmány s vlastním stravováním.

Přestože je Hotel Lorenzetti na okraji města, pravidelná bezplatná kyvadlová doprava nabízí rychlý přístup ke všem lyžařským vlekům ve městě. Je také v docházkové vzdálenosti od kabinové lanovky v Colarinu. To spojuje město se svahy na Cinque Laghi v jednom směru a svahy nad dalším městem dolů z hory, Pinzolo. Má parkovací plochu před domem a podzemní garážové stání. Tento 4* hotel nabízí 5* jídlo a služby, stejně jako ty nejlepší výhledy v letovisku, protože leží ve stínu Dolomit Brenta. Ubytování od malých dvoulůžkových pokojů až po velká rodinná apartmá znamená, že tento hotel je vhodný pro každého, od jednotlivců až po rodiny a malé skupiny.

Pro ty, kteří preferují centrální polohu v pěší vzdálenosti od lyžařských vleků během dne a barů a restaurací ve večerních hodinách, Hotel Caminetto je dobrá volba. Tento moderní hotel nabízí ubytování se snídaní a možnost nasát atmosféru v tomto rušném horském středisku. Pokoje jsou pohodlné a dobře vybavené a v docházkové vzdálenosti jsou dva lyžařské vleky.

Jídlo a pití

Madonna di Campiglio je vyhlášená kvalitou jídel nabízených ve svých horských restauracích. Díky vynikajícímu systému kabinových vleků je několik z nich dostupných jak pro lyžaře, tak pro nelyžaře. Patří mezi ně Boch na střední stanici kabinové lanovky Grosté a Stoppani na vrcholu kabinové lanovky Grosté. Chalet Fiat v horní části kabinové lanovky Spinale má velký samoobslužný prostor (a nejlepší chipsy v okolí). Velmi dobré jídlo je zde k dispozici v jejich krásné restauraci s nádherným výhledem na lyžařský areál Grosté přes údolí. Tato restaurace nabízí gurmánská jídla a tradiční jídla ve vzdálenosti 2100 metrů.

Krásná Ristorante Viviani je moje oblíbená. Nachází se těsně pod vrcholem kabinové lanovky Pradalago a má jak velký samoobslužný prostor, tak útulnou restauraci. Týdenní menu v restauraci nabízí chutná tradiční jídla a panoramatický výhled na lyžařský areál pod ním.

Cascina Zeledria na sholpes Pradalago nad Madonna di Campiglio

Cascina Zeledria na sholpes Pradalago nad Madonna di Campiglio

Na nižších svazích lyžařské oblasti Pradalago hned u modré sjezdovky se nachází tradiční Cascina Zeledria, která nabízí vydatná tradiční jídla z produktů z vlastní farmy. Tato restaurace je dostupná i po silnici, takže nic nebrání nákupu výborných sýrů a šunek z jejich farmářského obchodu.

SOUBOR FAKTU

Dostávat se tam: Nejbližší letiště je Verona Valerio Catullo Airport. Můžete však také transferovat z Benátek, Trevisa, Bolzana a obou letišť v Miláně.

Převody: Družstvo autobusových a taxislužeb, Shuttle FLYSKI nabízí transfery z několika letišť do letovisek v Trentinu včetně Madonna di Campiglio.

Cesta kolem: The Karta hosta Trentina je k dispozici hostům ubytovaným ve zdejších hotelech a zahrnuje bezplatnou veřejnou dopravu i přístup k mnoha atrakcím.

lyžařská škola: Lyžařské školy a půjčovny lyží jsou v Madonna di Campiglio četné. Moje doporučení jsou lyžařská škola Rainalter, jejíž instruktory jsem používal posledních 26 let, a nová půjčovna lyží Lorenzetti, kterou jsem objevil letos v zimě.

Dobrý čas se tam dostat: Trentino bylo kdysi součástí rakousko-habsburské říše a oblíbeným útočištěm Sissi, manželky Františka Josefa. Toto dědictví se slaví každý únor během týdenního habsburského karnevalu. Místní se oblékají do dobových kostýmů, aby znovu ztvárnili příchod královského večírku. Kostýmní ples uzavírá oslavy v hotelu Des Alpes, kde sídlil habsburský dvůr.

Více informací: Navštivte webovou stránku Madonna di Campiglio

Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie

Často kladené otázky

Co je Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie?

Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie je detailní průvodce pro lyžaře, kteří plánují navštívit Madonna di Campiglio v Itálii. Obsahuje informace o sjezdových tratích, ubytování, restauracích a dalších zajímavých místech v okolí.

Jak si mohu zakoupit Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie?

Lyžařský průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie je k dispozici k zakoupení online na našem webu nebo můžete ho zakoupit u místních prodejců v oblasti Madonna di Campiglio. Také ho můžete získat ve formátu e-knihy.

Jaké jsou výhody Lyžařského průvodce: Madonna di Campiglio, Itálie?

Lyžařský průvodce vám poskytne ucelený přehled o možnostech lyžování v této oblasti včetně doporučení pro ubytování, stravování a další aktivity mimo lyžování. Díky průvodci se lépe orientujete v okolí a můžete plně využít svůj pobyt v tomto lyžařském středisku.


Madonna di Campiglio je elegantní horské středisko na severovýchodě Itálie, rozkládající se v mělkém údolí pod majestátními Dolomity v regionu Trentino.

Resort

Vrcholy Dolomit Brenta se tyčí nad Madonna di Campiglio a nabízejí skvělé lyžování během zimy. Přístup na upravené sjezdovky nad městem zajišťuje propojovací systém kabinových a sedačkových lanovek.

Kde zůstat

Madonně di Campiglio dominují vynikající 4hvězdičkové hotely jak v centru města, tak na jeho periferii, ale k dispozici je také několik nádherných ubytování se snídaní a apartmány s vlastním stravováním.

Jídlo a pití

Madonna di Campiglio je vyhlášená kvalitou jídel nabízených ve svých horských restauracích. Díky vynikajícímu systému kabinových vleků je několik z nich dostupných jak pro lyžaře, tak pro nelyžaře.

SOUBOR FAKTU

Dostávat se tam: Nejbližší letiště je Verona Valerio Catullo Airport. Můžete však také transferovat z Benátek, Trevisa, Bolzana a obou letišť v Miláně.


Pokud se vám náš článek líbil, budu ráda, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost.


Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here