kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Kdy jet na Kapverdy: ideální období pro cestu na ostrovy

Objevte Kapverdy

Kapverdské ostrovy jsou tvořeny desítkami malých ostrovů, nacházejících se na západním pobřeží Afriky. Kapverdy nabízejí návštěvníkům teplo, slunce, krásné pláže a unikátní přírodu. Proto je to skvělé místo na dovolenou.

Ideální období pro cestu na ostrovy

Nejlepší období na návštěvu Kapverd je zimní sezona, tedy od listopadu do března. Průměrná teplota vzduchu v období zimy bývá kolem 25-27°C, což je skvělé počasí pro plážovou dovolenou. Pokud však nejste zkušeným plavcem, doporučujeme vyhnout se mořskému vlnobití v období zimy.

Turistické atrakce na Kapverdách

Kapverdské ostrovy jsou lákavé nejen proto, že nabízejí krásné pláže a teplé počasí. Na Kapverdách najdete také mnoho turistických atrakcí. Můžete navštívit města, jako je Praia, Mindelo nebo Cidade Velha, nebo se projít po písečných dunách na ostrově Sal. Dále můžete navštívit krátery na ostrově Fogo nebo si užívat pohled na nekonečný oceán z věže na ostrově Boa Vista.

Pokud se chystáte na dovolenou na Kapverdy, určitě nebudete litovat. Máte-li však zájem o více informací o této exotické destinaci, doporučujeme navštívit oficiální turistickou stránku Kapverd.

http://www.visitcv.org/cz/


Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI
Kapverdy FAQs

FAQs o Kapverdách

Kdy jet na Kapverdy: ideální období pro cestu na ostrovy?

Nejlepší doba na návštěvu Kapverd závisí na vašich plánech a preferencích. Záleží také na tom, který ostrov chtete navštívit. Zde jsou nějaké obecné informace o počasí na Kapverdách:

  • Nejtepleji je v období od června do října, kdy jsou teploty kolem 30 až 35 °C.
  • Nejchladněji je v období od prosince do března, kdy jsou teploty kolem 22 až 25 °C.
  • Nejspíše nejlepší doba pro turisty je období od listopadu do května, kdy jsou teploty příjemné a neprší tak často jako v létě.

Pokud plánujete aktivní dovolenou, jako je např. windsurfing či kitesurfing, je nejlepší jet v období od prosince do únoru, kdy foukají silné větry. Na druhou stranu, pokud chcete pozorovat želvy, doporučujeme jet v období od června do srpna.

V období od srpna do října mohou být Kapverdy postiženy hurikány. Pokud plánujete cestu v tomto období, doporučujeme sledovat předpověď počasí a případně mít plán B.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI
Kdy jet na Kapverdy: ideální období pro cestu na ostrovy


Kapverdy – ráj na Zemi

Kapverdy jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu přibližně 570 kilometrů od afrického pobřeží. Jsou tvořeny 10 ostrovy, z nichž devět je obydleno. Kapverdy jsou rájem na Zemi s nádhernou přírodou, krásnými plážemi, úchvatnou faunou a flórou a neobyčejnými podvodními scenériemi. Proto se stávají oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Ideální období pro návštěvu Kapverd

Kdy jet na Kapverdy? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou si kladou turisté, kteří chtějí navštívit tyto krásné ostrovy. Ideální období je od října do června. V této době panuje příjemné a slunečné počasí s teplotami kolem 25 – 30 stupňů. V létě jsou teploty vysoké a také hrozí velké množství srážek, takže návštěva v tomto období by nemusela být příjemná.

Co vidět na Kapverdách

Kapverdy nabízejí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Například na ostrově Sal se nachází krásná pláž Santa Maria, která je oblíbenou destinací surfařů. Na ostrově Boavista najdete nejrůznější druhy želv a obdivovat můžete i úchvatné písečné duny. Ostrov Fogo je známý svým sopkou, kterou můžete navštívit a pozorovat aktivní sopečnou činnost. A to jsou jen některá z mnoha krásných míst, která Kapverdy nabízejí.

Relevantní odkazy

Pokud plánujete návštěvu Kapverd, doporučujeme navštívit stránky cestovní kanceláře kapverdy.cz, kde najdete mnoho užitečných informací. Pokud máte rádi surfování, pomocí této stránky si můžete rezervovat kurzy surfování na Kapverdách: kapverdym.cz.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekDovolená v Egyptě – jak si ji užít?
Další článekSymbolika stříbrných naušnic: co skrývají?
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno