Home Cestování a dovolená Kapverdské tradice v průběhu roku

Kapverdské tradice v průběhu roku

0
Kapverdské tradice v průběhu roku
kapverdy dovolena

Kapverdské tradice v průběhu roku

Úvod

Kapverdské ostrovy jsou velmi zajímavým místem, které se může pochlubit množstvím unikátních tradic. V tomto článku se podíváme na některé z nejvýznamnějších tradic, které jsou součástí kapverdské kultury.

Carnaval de Mindelo

Carnaval de Mindelo se koná v únoru a je to jedna z největších oslav na Kapverdách. Během tohoto festivalu se lidé oblékají do barevných kostýmů a tančí na ulicích. Kromě tance je zde také mnoho divadelních představení a jídla.

Pro více informací navštivte tuto stránku.

Santo Antão Festival

Pro kapverdské ostrovy je typické, že každý ostrov má svůj vlastní festival. Na ostrově Santo Antão se koná třídenní slavnost, která oslavuje patrona ostrova, sv. Antonína. Během této slavnosti se konají různé kulturní aktivity, jako například koncerty, tance, tradiční jídlo a náboženské procesí.

Pro více informací navštivte tuto stránku.

Morna Festival

Morna Festival se koná v srpnu v hlavním městě Prai. Tento festival slaví muziku Morna, která je považována za jeden ze symbolů kapverdské kultury. Během festivalu se konají koncerty s nejlepšími kapverdskými hudebníky.

Pro více informací navštivte tuto stránku.Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kapverdské tradice v průběhu roku

Karneval na ostrovech

Kapverdské ostrovy jsou známé svými velkolepými karnevaly, které se slaví šest týdnů před Velikonocemi. Na každém ostrově má karneval své vlastní zvyky a tradice. Nejvíce navštěvovanými karnevaly jsou Mindelo na ostrově São Vicente a Praia na ostrově Santiago.

Chov koz

Kapverdské ostrovy jsou známé také svými kozy. Chov koz se na ostrovech považuje za důležitý prvek hospodářství. Na některých ostrovech se pořádají dokonce soutěže v chovu koz.

Festa de São João Baptista

Tuto slavnost slaví obyvatelé ostrova Santo Antão 24. června. Slavnost je věnována svatému Janovi Křtiteli a zahrnuje tance, hymny a tradiční kapverdské jídlo.

Námořní slavnosti

Kapverdské ostrovy jsou svědkem velkolepých námořních slavností, které se konají na různých ostrovech během roku. Tyto slavnosti zahrnují závody lodí, jídlo, hudbu a tradiční tance.

Vánoční slavnosti

Kapverdské ostrovy slaví vánoční svátky s rodinami a přáteli, zahrnují výrobu tradičních cukroví a speciálních jídel. Na mnoha místech také pořádají večírky a tance na počest Narození Ježíše.

Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Dovolená na Kapverdách – Nezapomenutelný Zážitek

Hledáte destinaci, kterou jste ještě neobjevili? Pokud hledáte dobrodružství, krásné pláže a přátelské obyvatele, pak je Kapverdské ostrovy to pravé místo pro váš další výlet. Je jedním z nejkrásnějších míst v Atlantském oceánu a nabízí turistům spoustu aktivit, jako například:

Pláže

Pláže na Kapverdských ostrovech patří k těm nejkrásnějším na světě. Na ostrovech najdete pláže s jemným pískem, azurovou vodou a teplým sluncem. Pokud hledáte místo na relaxaci, tak je Kapverdské ostrovy pro vás jako stvořené. Pláže zde nejsou přeplněné turisty, takže si můžete užít své soukromí a relaxovat.

Šnorchlování a potápění

Voda na Kapverdských ostrovech je krásně čistá a průzračná, což dělá z ostrovů populární místo pro šnorchlování a potápění. Pod hladinou najdete nádherné koralové útesy a mnoho druhů ryb a dalšího mořského života.

Surfování

Kapverdské ostrovy jsou také ideálním místem pro surfování. Vlny jsou zde vysoké a stálé, takže surfaři z celého světa sem přijíždějí, aby si užili svůj sport. Pokud se nechcete učit surfování, můžete jenom sedět na pláži a pozorovat surfingové fanatiky na vlnách.

Jak vidíte, Kapverdské ostrovy nabízí vše, co si turista může přát. Rozhodně stojí za to tuto oblast navštívit a zažít pravou dovolenou.

Zajímají vás více informací o Kapverdských ostrovech, potom navštivte Kapverdy na stránkách Wikipedie.

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Rady a tipy pro cestování na Seychely ☀️
Next article Jak připravit last minute dovolenou na Mauriciu bez stresu☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here