Home Cestování a dovolená Kapverdské ostrovy last minute: Jak se dá platit?

Kapverdské ostrovy last minute: Jak se dá platit?

0
Kapverdské ostrovy last minute: Jak se dá platit?
kapverdy dovolena

Kapverdské ostrovy last minute: Jak se dá platit?

Kapverdské ostrovy last minute

Kapverdské ostrovy jsou exotickým rájem nacházejícím se uprostřed Atlantského oceánu. Pokud se rozhodnete pro last minute dovolenou na Kapverdských ostrovech, budete potřebovat informace o způsobech platby.

Platební možnosti

Když jde o platby na Kapverdách, je důležité mít dostatek hotovosti. Většina obchodů a restaurací přijímá pouze hotovost, a to i velké bankovky. Je dobré mít s sebou u sebe také menší bankovky na drobnější nákupy. Kromě hotovosti je možné platit také platební kartou zejména v luxusnějších hotelích a resortech.

Výměna měny

Oficiální měnou na Kapverdách je Kapverdské escudo (CVE). Doporučuje se směnit peníze na místní měnu již před odletem, například v některých směnárnách nebo bankách. Většina hotelů má také směnárnu, ale kurz může být horší než v ostatních místech.

Bezpečnost

Je velmi důležité dbát na bezpečnost při platbách i při manipulaci s hotovostí na Kapverdských ostrovech. Je vhodné mít peníze dobře ukryté na bezpečném místě a vyhnout se vystavování bohatství na veřejnosti.

Pokud hledáte další informace o Kapverdských ostrovech a způsobech platby, navštivte USA.gov.Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kapverdské ostrovy last minute: Jak se dá platit?

1. Hotovost

Na Kapverdských ostrovech je nejrozšířenější způsob platby hotovostí. Můžete si předem směnit potřebnou měnu (kapverdské escudo) ve směnárnách, nebo si vzít s sebou eura, které jsou na ostrovech běžně přijímány.

2. Platební karty

Platební karty jsou přijímány v některých restauracích, hotelech a obchodech na turisticky vyhledávaných místech. Nezapomeňte však předem zjistit, zda vaše karta bude na ostrovech fungovat a zda je přijímána v místě, kam se chystáte.

3. Bankomaty

Na Kapverdách jsou běžně dostupné bankomaty, které umožňují výběr hotovosti. Před odjezdem se ujistěte, že váš bankovní účet funguje v cizině a že si můžete karty na bankomatech vytáhnout potřebnou hotovost.

4. Platební aplikace

Vzhledem k technologickému rozvoji jsou stále více populární platební aplikace, které umožňují platby pomocí mobilního telefonu. Před odjezdem se informujte, zda je používání takových aplikací možné na Kapverdách a zda je podporuje váš mobilní operátor.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI


Dovolená na Kapverdských ostrovech last minute

Dovolená na Kapverdských ostrovech last minute

Dovolená na Kapverdských ostrovech last minute je skvělou možností pro ty, kteří touží po dobrodružství a krásné přírodě v exotickém prostředí. Kapverdské ostrovy jsou souostrovím vulkanického původu, nacházející se na atlantickém oceánu poblíž západního pobřeží Afriky.

Proč si vybrat dovolenou na Kapverdských ostrovech last minute?

Kapverdské ostrovy jsou ideálním cílem pro dovolenou last minute, protože nabízejí krásné pláže, teplé počasí po celý rok a zároveň není tolik turistů jako v jiných oblíbených destinacích. Můžete si užít slunce, moře, relaxaci i různé vodní aktivity, jako je potápění či surfování.

Které ostrovy navštívit?

Na Kapverdských ostrovech je celkem deset obydlených ostrovů. Mezi nejpopulárnější patří ostrovy Sal, Boa Vista, Santiago a São Vicente. Každý z těchto ostrovů má své specifické kouzlo a nabízí pestrou paletu atrakcí.

Tipy na aktivity a památky

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Kapverdách last minute, nezapomeňte navštívit některé z atrakcí, jako jsou černošské pláže na Salu, národní park na Boa Vista, staré město Cidade Velha na São Vicente nebo hlavní město Praia na ostrově Santiago, které nabízí bohatou historii a kulturní zážitky.

Plánování last minute dovolené na Kapverdských ostrovech

Pro plánování last minute dovolené na Kapverdech je důležité seznámit se s nabídkou zájezdů a ubytování. Naštěstí existuje mnoho specializovaných cestovních agentur, které nabízí last minute zájezdy s levnými letenkami a ubytováním na Kapverdách.

Pokud se chcete dozvědět více o Kapverdských ostrovech, navštivte prosím kapverdské ostrovy na Wikipedii.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here