Home Cestování a dovolená Kapverdské ostrovy: Království pro avid cestovatele

Kapverdské ostrovy: Království pro avid cestovatele

0
Kapverdské ostrovy: Království pro avid cestovatele
kapverdy dovolena
Kapverdské ostrovy: Království pro avid cestovatele

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou souostrovím ležícím v Atlantském oceánu přibližně 500 km západně od pobřeží Afriky. Tvoří je 9 ostrovů a jsou rozděleny do dvou skupin, na Barlavento a Sotavento. Kapverdy jsou známé svými krásnými plážemi, skvělým potápěním, přátelskými obyvateli a populárními turistickými destinacemi.

Přírodní krása Kapverdských ostrovů

Kapverdské ostrovy jsou místem plným krásné a exotické přírody. Můžete zde najít například horské vrcholy, sopky, přírodní parky a jezera. Turisté mohou vyrazit na výlety na nejvyšší vrchol ostrova Fogo, kterou dominuje sopka Pico do Fogo. Kapverdské ostrovy jsou i důležitým místem pro mnoho druhů ptáků, ryb a dalších živočichů.

Atrakce na Kapverdských ostrovech

Kapverdské ostrovy nabízí širokou škálu aktivit pro cestovatele. Můžete si užít krásné pláže a moře, surfovat a potápět se v křišťálově čistých vodách nebo objevit zajímavé památky v městech. Turisté mohou navštívit mnoho muzeí, parků a kostelů, nebo mohou vyrazit na výlety do divokých písčitých pouští a oáz.

Nejlepší čas na návštěvu Kapverdských ostrovů

Nejlepší čas na návštěvu Kapverdských ostrovů je od listopadu do června, kdy je suché a slunečné počasí, ideální pro turistické aktivity a vodní sporty. Od července do října přichází období dešťů a hmotnosti větru, což může mít vliv na některé aktivity na plážích.

Link na Tripadvisor.com s nabídkou aktivit na Kapverdských ostrovech


Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Časté dotazy o Kapverdských ostrovech: Království pro avid cestovatele

1. Jaké jsou Kapverdské ostrovy?

Kapverdské ostrovy jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu, asi 570 kilometrů jižně od Kanárských ostrovů. Tvoří je deset hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků. Kapverdské ostrovy nabízejí návštěvníkům krásné pláže, horské vrcholky a úžasnou kuchyni.

2. Jak se dostat na Kapverdské ostrovy?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Kapverdské ostrovy, je letadlem. Existují přímé lety z Evropy, Afriky a Ameriky do hlavního města Praia na ostrově São Tiago. V závislosti na tom, odkud přiletíte, můžete být při příletu požádáni o platbu za vízum.

3. Co vidět na Kapverdských ostrovech?

Na Kapverdských ostrovech je spousta zajímavých míst k návštěvě. Můžete si prohlédnout historické město Cidade Velha, vysoké písečné duny na ostrově Boa Vista, řemeslnická tržiště na ostrově Santiago a nejvyšší vrcholky na ostrově Fogo. Kromě toho můžete užívat krásné pláže a vynikající kuchyni.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Kapverdských ostrovech?

Kapverdské ostrovy mají mnoho nádherných pláží. Mezi nejoblíbenější patří Santa Maria na ostrově Sal, Santa Monica na ostrově Boa Vista a Praia de Chaves na ostrově São Tiago. Pláže nabízejí bílý písek, azurovou vodu a dokonalé podmínky pro koupání a opalování.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kapverdských ostrovů?

Na Kapverdských ostrovech je krásné počasí po celý rok. Nejtepleji bývá v období od dubna do června, kdy teploty dosahují až 30 °C. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, doporučuje se návštěva v období mimo hlavní sezónu od listopadu do února.

Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Zájezd na Kapverdské ostrovy – nejlepší dovolená v roce 2023

Kapverdské ostrovy – ráj pro milovníky slunce, moře a krásné přírody

Možná jste o Kapverdských ostrovech ještě neslyšeli, ale v roce 2023 toto africké souostroví stojí za návštěvu. Najdete zde nádherné pláže s jemným bílým pískem, báječné potápění a surfingové možnosti a nádhernou přírodu, která vás uchvátí.

Co můžete na Kapverdských ostrovech zažít

Kapverdské ostrovy jsou vyhlášeny svými překrásnými plážemi a úžasným mořem, které je ideální pro veškeré vodní aktivity. Můžete se tu věnovat potápění, šnorchlování, surfing a rybaření. Kromě toho zde najdete rozmanitou přírodu – vnitrozemím ostrovů se vine horský hřeben, který je rájem pro turisty.

Jak se na Kapverdské ostrovy dostat?

Letadlem z Prahy můžete během šesti hodin dorazit na ostrov Sal, kde se nachází mezinárodní letiště. Zde můžete najít řadu hotelů, apartmánů a další ubytování. Pokud máte chuť na něco více exkluzivního, můžete se ubytovat v luxusních rezortech na ostrově Boa Vista.

Zajímavá místa na Kapverdských ostrovech

  • Město Praia na ostrově Santiago – hlavní město Kapverdských ostrovů, kde najdete kulturní památky a tradiční africkou atmosféru.
  • Ostrov Santo Antao – zde najdete nádherné útesy a zalesněné hory a krásné výhledy na okolní krajinu.
  • Národní park na ostrově Fogo – zde se můžete projít kráterem sopky nebo ochutnat místní specialitu – víno z hroznů pěstovaných na sopečných svazích.

Pokud hledáte zájezd na Kapverdské ostrovy, můžete si vybrat z široké nabídky cestovních kanceláří. Doporučujeme si vybírat u renomovaných společností, u kterých víte, že vás čeká kvalitní služby a příjemný pobyt na ostrovech.

Zdroj informací: Wikipedia.


[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here