kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Kapverdáčtí lidé: kdo jsou a jaké jsou jejich zvyky?

Kapverdáčtí lidé: kdo jsou

Kapverdáčtí lidé jsou obyvateli Kapverdských ostrovů, které se nacházejí v Atlantiku u západního pobřeží Afriky. Tvoří různorodou komunitu s rozmanitou etnickou a náboženskou příslušností.

Etnická a jazyková rozmanitost

Kapverdské ostrovy jsou domovem mnoha etnických skupin, mezi které patří Afroameričané, Evropané, Berbeři a další. V důsledku této etnické rozmanitosti jsou Kapverdské ostrovy domovem mnoha různých jazyků. Nejpopulárnější z nich jsou portugalština, kterou používají úřady a školy, a kapverdská kreolština, která se používá v každodenním životě.

Zvyky a tradice

Kapverdáčtí lidé jsou známí svými hudebními a tanečními tradicemi, které jsou silně ovlivněny africkým kulturním dědictvím. Mezi nejpopulárnější hudební styly patří funaná, morna a coladeira. Kromě toho jsou Kapverdáčtí lidé také vášnivými sportovci a rádi se účastní různých sportovních aktivit.

Na Kapverdských ostrovech existuje mnoho tradičních akcí a oslav, z nichž nejznámější jsou karnevaly, které se konají v různých městech a vesnicích. Karnevaly jsou barevnými a veselými slavnostmi, které se konají především před Velikonocemi.

Pro více informací o Kapverdských ostrovech můžete navštívit stránku Kapverdakv.com.Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kapverdáčtí lidé: Kdo jsou?

Kapverdáčtí lidé jsou obyvatelé ostrovního státu Kapverdské ostrovy v Atlantském oceánu. Kapverdské ostrovy jsou tvořeny deseti ostrovy a jsou roztříděny do dvou skupin: Barlaventos (severní ostrovy) a Sotaventos (jižní ostrovy). Kapverdáčané jsou smíšeným etnikem s africkým, evropským a arabským původem.

Zvyky kapverdáckých lidí:

Jazyk:

Úředním jazykem je portugalština, ale většina lidí mluví kreolsky, směs portugalštiny a afrických jazyků.

Religion:

Nejvíce kapverdáských obyvatel je katolického vyznání, ale také se zde vyskytují protestanti a muslimové.

Hudba a Tanec:

Kapverdská hudba je rytmická a taneční. Kapverdské tance, jako je kolá, morna a funana, jsou populární po celém světě.

Kuchyně:

Kapverdská kuchyně je ovlivněna portugalskou, africkou a brazilskou kuchyní. Specialitami jsou například cachupa, směs fazolí, kukuřice a masa, nebo zouk, smažené kukuřičné koláče.

Oblečení:

Tradičním oblečením kapverdských mužů jsou kalhoty a košile, zatímco ženy nosí barevné šaty a sukně s pestrobarevnými vzory.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Zájezd na Kapverdské ostrovy: Místo kde se setkává Afrika a Evropa

Kapverdské ostrovy, také známé jako Kapverdy, jsou souostrovím vulkanického původu ležícím v Atlantském oceánu. Toto krásné místo se skládá z deseti ostrovů a má co nabídnout všem, kteří hledají klidnou dovolenou plnou exotiky a nádherných pláží.

Základní informace o Kapverdských ostrovech

Kapverdské ostrovy leží přibližně pět set kilometrů od pobřeží Senegalu a jsou rozděleny do dvou skupin ostrovů: Severní Kapverdské ostrovy a Jižní Kapverdské ostrovy. Každý ostrov má svou vlastní charakteristiku a přírodní krásu.

Kapverdské ostrovy jsou velmi oblíbené cíle pro turisty, kteří hledají dovolenou na exotickém místě, které není přecpané turisty.

Co můžete na Kapverdských ostrovech zažít

Kromě nádherných a nekonečných pláží je Kapverdské souostroví ideálním místem pro turisty, kteří si chtějí užít vodní sporty, jako je surfování, kajakování nebo potápění. Navštivte ostrovy Sal, Boa Vista a Maio, které nabízejí nádherné podvodní scenérie.

Kromě toho můžete navštívit národní park Monte Gordo na ostrově São Nicolau, který je domovem pro mnoho endemických druhů ptáků a rostlin.

Důvody proč si vybrat zájezd na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro každého, kdo hledá klid a relaxaci a zároveň si chce užít krásnou přírodu s exotickou krajinou. Turisté zde najdou skvělou gastronomii, vynikající místní víno a zkušenost s mísením kultur Evropy a Afriky.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která není stejná jako všechny ostatní, je Kapverdské souostroví tou nejlepší volbou. Vydejte se na cestu do této exotické destinace a zažijte dobrodružství svého života!

Outbound link: Více informací o ostrovech Kapverd.

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekDesignové skříně pro dětské pokoje: praktické a zábavné řešení🔔
Další článekKeto dieta a trávicí problémy: Jaká je nejlepší strava pro řešení trávicích obtíží?💚
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno