kapverdy dovolena
kapverdy dovolena
Jaké jsou možnosti dopravy po ostrovech Kapverd


Letadlem

Jedním z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů dopravy po ostrovech Kapverd je letadlem. Existují pravidelné lety spojující hlavní město Praia s dalšími ostrovy, jako jsou například Sal a Boa Vista. Mezinárodní letiště se nacházejí na ostrovech Sal, Boa Vista a Santiago.

Odkaz na webovou stránku letecké společnosti

Caboverde airlines

Loďí

Další možností dopravy po ostrovech Kapverd je loď. V městě Praia se nachází přístav, který spojuje hlavní město s dalšími ostrovy, jako jsou například Fogo, Brava a São Vicente. Existují také výletní plavby, které vám umožní objevovat nádherné ostrovy Kapverd.

Odkaz na webovou stránku lodní společnosti

CV Interilhas

Taxi

Po ostrovech Kapverd je také velmi snadné se přepravovat taxíkem. Tento způsob dopravy je obzvláště užitečný pro krátké výlety nebo pro přepravu z letiště do hotelu. Mějte však na paměti, že ceny taxíků se mohou výrazně lišit a je důležité si předem domluvit cenu s řidičem.

Odkaz na webovou stránku taxi společnosti

Taxi service CVDovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Jaké jsou možnosti dopravy po ostrovech Kapverd?

1. Letadlo

Nejrychlejší a nejkomfortnější způsob, jak se dostat na Kapverdské ostrovy, je leteckou dopravou. Existuje několik vnitrostátních letišť na různých ostrovech Kapverd, spojených pravidelnými lety.

2. Trajekt

Pro menší ostrovy nebo ubytovací zařízení vzdálená od hlavního přístavu je nezbytné využití trajektu. Tyto trajekty obvykle překonávají menší vzdálenosti a často se používají k přepravě zboží.

3. Místní doprava

Na některých ostrovech je k dispozici místní doprava v podobě autobusů nebo minibusů. Tyto služby obvykle jezdí jen v určitých časech a často se zastavují na různých místech na cestě.

4. Taxi

Taxi je obecně nejrychlejší a nejkonvenčnější způsob dopravy na Kapverdských ostrovech. Jejich ceny se však mohou lišit v závislosti na délce trasy a dohodě s řidičem.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI
Dovolená Kapverdy

Dovolená Kapverdy – Ostrovy plné přírodní krás

Kapverdy jsou ostrovní stát nacházející se při západním pobřeží Afriky. Tvoří ho 9 hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků. Kapverdy leží v subtropickém pásmu a jsou ideálním místem pro dovolenou spojenou s relaxací, koupáním a poznáváním nových kultur.

Přírodní krása Kapverd

Kapverdy jsou známé svou přírodní krásou. Hory, sopky, pláže a oceán nabízejí nekonečné možnosti pro turisty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství. Mezi nejvýznamnější přírodní zajímavosti patří například sopečný ostrov Fogo, nejvyšší hora Pico de Fogo dosahuje výšky 2829 metrů. Kapverdy jsou také domovem mnoha endemických zvířat a rostlin.

Kapverdy – turistická destinace

Kapverdy se staly populární turistickou destinací pro milovníky vodních sportů. Krásné pláže a teplé klima nabízejí neuvěřitelné možnosti pro surfy, potápěče a rybáře. Kapverdy se také staly oblíbeným místem pro pořádání různých kulturních akcí a festivalů.

Pokud hledáte dovolenou na exotickém místě plném přírodní krásy a kulturních zážitků, pak je Kapverdy tou pravou volbou.

Odkazy

Pro více informací o Kapverdách navštivte tentokrát českou Wikipedii.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekTipy na romantickou dovolenou v Bulharsku pro páry🏖️
Další článekDesignové židle a stoly pro moderní interiéry🔔
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno