Home Cestování a dovolená Jak si užít nezapomenutelnou dovolenou na Santorini bez komplikací?🏖️

Jak si užít nezapomenutelnou dovolenou na Santorini bez komplikací?🏖️

0
Jak si užít nezapomenutelnou dovolenou na Santorini bez komplikací?🏖️

Jak si užít nezapomenutelnou dovolenou na Santorini bez komplikací?

Hledáte místní krásy, exkluzivní pláže a krystalově čisté moře, potřebujete ale poradit, kam se vydat a jak se na Santorini pohybovat? Přinášíme vám několik tipů, jak si užít dovolenou na této krásné řecké ostrově, aniž byste se museli trápit organizací.

Tipy na ubytování

Pokud hledáte ubytování na Santorini, můžeme vám doporučit některé základní typy. Buď si můžete vybrat z jednoduchých rodinných penzionů, které lze najít především v menších vesničkách, nebo si můžete dopřát luxusní ubytování v letoviscích, jako jsou například Oia nebo Fira. Na Santorini jsou i možnosti campingového ubytování, kdy si můžete pronajmout stan a přenocovat například v centru ostrova.

Jak se pohybovat na Santorini

Santorini disponuje veřejnou dopravou, ale pokud nechcete přemýšlet o jízdních řádech a organizaci, můžete si pronajmout auto nebo skútr. Na ostrově se také dají často vidět velbloudi vybavení sedacím kuželem, kteří nabízejí prohlídky ostrova ze zcela odlišné perspektivy. Jízda na velbloudu je typickým řeckým zážitkem, nemusíte se obávat, že se nedostanete kam budete chtít.

Památky a výlety na Santorini

Na Santorini mají turisté mnoho možností, jak strávit svůj volný čas. Mohou se vydat do muzea, navštívit falický muzeum nebo se třeba vypravit na známé Acrotiri, výkopy měst z doby bronzové. Výlety na Santorini jsou také oblíbené a doporučujeme vám například návštěvu kráteru sopky Nea Kameni, která poskytuje neuvěřitelné výhledy na ostrov a vysoký adrenalinový zážitek.

Pokud máte rádi vodní sporty, Santorini nabízí velké množství aktivit, jako jsou například surfování, kitesurfing nebo jízda na vodních skútrech. Milovníci sousední oblasti mohou vyzkoušet potápění nebo šnorchlování a objevovat krásy podmořského světa.

Na závěr bychom vám doporučili nahlédnout na stránky jazykové školy English Language School. Tato americká škola nabízí kurzy angličtiny v různých zemích, mezi nimiž je i Řecko. Pokud se rozhodnete absolvovat jeden z kurzů, budete moci zažít Santorini ještě intenzivněji, neboť budete mít možnost mluvit s místními obyvateli a poznávat tuto krásnou destinaci z pohledu insiderů.

Dovolená Řecko

Jak si užít nezapomenutelnou dovolenou na Santorini bez komplikací?

1. Vyberte si výhodný termín

Pokud chcete ušetřit peníze a zároveň si užít dostatek klidu na Santorini, vyberte si termín mimo letní sezónu. Ideální jsou měsíce duben a říjen, kdy je tam příjemné počasí a menší množství turistů.

2. Zarezervujte si ubytování dopředu

Santorini je velmi oblíbenou turistickou destinací, proto je dobré si zarezervovat ubytování včas. Pokud si rezervujete hotel přes internet, můžete využít různé slevové akce a nabídky.

3. Plánujte dopředu

Pokud chcete vidět nejkrásnější místa na Santorini, plánujte dopředu. Například stoupání na Nea Kameni, největší vulkanickou sopku na Santorini, a návštěva rušné vesnice Oia jsou velmi populární aktivity, které je lepší si zarezervovat dopředu.

4. Pronajměte si auto

Pronajmutí auta je ideálním způsobem, jak si prohlédnout většinu ostrova, který má mnoho malých vesnic a pláží. Vzhledem k tomu, že taxi na Santorini není levné, pronájem auta je také cenově výhodnější řešení.

5. Nezapomeňte na sluneční brýle a opalovací krém

Santorini je velmi slunný ostrov a záleží na vás, abyste si přivezli dostatek opalovacího krému a slunečních brýlí, abyste si mohli užít dovolenou bez spálení na slunci. Můžete si také vzít s sebou klobouk nebo slunečník, aby vás chránil z horkého slunce.

6. Užijte si místní kuchyni

Santorini je proslulé svou vynikající místní kuchyní, která zahrnuje ryby, mořské plody, zeleninové pokrmy a velkou rozmanitost čerstvých salátů. Můžete si také vychutnat místní víno a sladké dezerty, které jsou také velmi oblíbené.

Dovolená v Řecku

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/recko“ background=“#ec0323″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Řecku v AKCI[/su_button]
Dovolená na Santorini

Dovolená na Santorini

Santorini je souostroví řeckých ostrovů Nachází se v Egejském moři a nabízí nádherné pláže, úchvatné scenérie a relaxační atmosféru.

Historie Santorini

Santorini se původně jmenoval Thera, ale po erupci sopky v roce 1450 př. n. l. se část ostrova zhroutila do moře a zanechala obrovský kráter v dnešním Kalderou. Souostroví bylo osídleno Řeky a ochrannou rukou Byzantské říše. V současnosti je Santorini jedním z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů díky svým vynikajícím plážím, místní gastronomii a nádherným scenériím.

Atrakce na Santorini

Santorini nabízí mnoho atrakcí a zábavy pro turisty. Kromě slunečních koupání a slunění na plážích (např. Perivoša, Kamari, Red Beach) můžete také navštívit:

  • Staré město Fira
  • Nejvyšší horu Ostrova – Profitis Ilias
  • Archeologické naleziště Akrotiri – raně minojské osídlení

Tipy pro turisty na Santorini

Chcete-li užít si dovolenou na Santorini naplno, zvažte tyto tipy:

  • Navštivte vulkanický ostrov Nea Kamini
  • Užijte si romantickou večeři při západu slunce
  • Lokální vinařské produkty

Rezervujte si svou dovolenou na Santorini

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou na Santorini, rezervujte si ji s dostatečným předstihem, protože se jedná o turisticky velmi navštěvované místo. Vyřiďte si platný pas, cestovní pojištění a připravte si dostatek financí.

Pro více informací o Santorini navštivte https://cs.wikipedia.org/wiki/Santorini.

Dovolená u moře Řecko

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/recko“ background=“#ec0323″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Řecku v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here