Jak se pohybovat na Seychelách: Tipy a rady pro pohodlnou dovolenou

Jak se dopravit na Seychely

Na Seychely se nejlépe dostanete letadlem z Evropy nebo Afriky. Existuje několik letišť na těchto ostrovech, ale největší je na ostrově Mahé, kde se nachází i hlavní město Seychel Victoria.

Jak se pohybovat po ostrovech

Na ostrovech se můžete pohybovat různými způsoby. Pro krátké výlety stačí pěší chůze nebo taxi. Pokud chcete objevovat větší území, doporučuje se vyzkoušet pronájem auta nebo skútru. Na některých ostrovech jsou k dispozici také autobusové linky.

Co si vzít s sebou na výlety

Na výlety si určitě vezměte ochranný krém na slunce, klobouk nebo čepici, plavky, ručník, pití a lehké oblečení. V některých oblastech může být občas chladněji, takže si vezměte i něco teplejšího.

Závěr

Pohyb po Seychelách není složitý, ale je důležité si předem naplánovat dopravu a vybavit se vhodným způsobem na výlety. Pokud budete dodržovat základní pravidla a být opatrní, užijete si na Seychelách skvělou dovolenou a odpočinek od všedního dne.

Oficiální stránky Seychel


Dovolená Seychely

Jak se pohybovat na Seychelách: Tipy a rady pro pohodlnou dovolenou

Seychelské ostrovy jsou jedním z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších turistických cílů na světě. Pokud se chystáte na dovolenou na Seychelách, nezapomeňte si připravit několik tipů a rad, jak se na ostrovech pohybovat pohodlně a bez problémů.

Jak se dostat na Seychely

Nejčastější způsob, jak se na Seychely dostat, je letecky. Na ostrovech se nachází mezinárodní letiště, kam létají přímé lety z Evropy i Asie. Pokud máte možnost, zvažte také lodní dopravu – Seychely jsou oceánem obklopeny z větší části, a tak se sem dostanete se stoprocentní jistotou, že se budete moci těšit na nádherné mořské výhledy.

Doprava na ostrovech

Když přistanete na Seychelách, můžete se dopravit do vašeho ubytování taksíkem, autobusem nebo pronajatým vozem. Taksíky jsou poměrně drahé, autobusy jezdí velmi často a jsou cenově dostupné, zatímco pronájem vozu je jednou z nejlepších možností, jak být nezávislý a prozkoumat okolí vlastním tempem.

Na jakém ostrově zůstat

Na Seychelách je mnoho ostrovů, z nichž některé jsou oblíbené světovými celebritami. Pokud chcete zažít tiché a romantické chvíle, zkuste ostrov La Digue nebo Praslin. Pro více zábavy a aktivit doporučujeme ostrovy Mahé, Frégate nebo Denis. Nejlepší je si vybrat pobyt na více ozvěnách, abyste viděli co nejvíce z exotické přírody a rozmanité kultury.

Co vidět na Seychelách

V průběhu vaší dovolené na Seychelách si nenechte ujít návštěvu hlavního města Victoria s tradičními trhy a nádhernou katedrálou. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, zastavte se na ostrově Bird Island, kde můžete vidět ohromné množství druhů ptáků. Zajdete na pláže Anse Source d’Argent, Anse Lazio, Beau Vallon a mnoho dalších.

Co jíst na Seychelách

Seychelská kuchyně je kombinací afrických, indických a francouzských vlivů. Nezapomeňte ochutnat čerstvé mořské plody, jako jsou krevety, langusty a ryby, stejně jako různé druhy koření a pokrmy s rýží. Zkuste místní specialitu zvanou takamaka, což jsou uzená rybí nebo kuřecí játra se cibulí a rýží.

Jaké jsou zvyky a tradice

Na Seychelách jsou zvyky velmi důležité. Ženy by se měly vkusně obléct, pokud navštíví kostel nebo jiné náboženské místo, a bděle dbát o správné chování. Místní jsou velmi přátelští a vstřícní, ale respektujte místní kulturu a zvyky.

Na Seychelách bude vaše dovolená určitě velmi příjemná a nezapomenutelná. Následujte tyto tipy a rady a užijte si pohodlný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst na Zemi.

Dovolená Seychely

Seychely v AKCI

Jak se pohybovat na Seychelách

Jak se pohodlně přepravovat na Seychelách?

Pokud plánujete dovolenou na Seychelách, může být přeprava z jednoho ostrova na druhý docela složitá. Některé ostrovy nejsou propojeny přímějšími trasami, takže je nutné přestupovat. Mezi ostrovy se z pravidla létá, nicméně existuje i lodní spojení – osobně ale doporučuji raději využít letadlo. Nejenže cesta je rychlejší, ale vy se také vyhnete případnému mořskému nemocnému.

Tip: Zarezervujte si letenky včas

Letenky na Seychely se zpravidla rezervují měsíce dopředu, pokud chcete ušetřit, musíte být rychlí. Vhodné je využít služby některého z levných letových společností, jako je například Emirates nebo Qatar Airways. Výrazně se tak sníží náklady na letenky, což se v této exkluzivní destinaci jistě hodí.

Jak se pohybovat po ostrovech Seychel?

Po ostrovech se dá pohybovat především pomocí auta nebo motorky. Vzhledem k situaci na silnicích však doporučujeme raději upřednostnit auto. Většina silnic je totiž velmi úzká a mnohdy s mnoha ostrými zatáčkami. Kromě toho se na ostrovech setkáte s dopravou zprava, což pro nás na evropském kontinentě není zvykem.

Tip: Využijte služby místních průvodců

Místní průvodci dokonale znají ostrovy a vědí, kam zajet, aby člověk viděl to nejlepší. Můžou Vám nabídknout různé zájezdy, které jsou přizpůsobené vašim potřebám a zájmům. Pokud se tedy rozhodnete je využít, bude pro Vás pobyt na Seychelách obohacujícím zážitkem.

Link: Getting around in Seychelles


Dovolená Seychely

Seychely v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak správně používat sérum na řasy a obočí?❤️
Další článekCairo Tower – Výhled na Káhiru
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno