Home Cestování a dovolená Jak se dostat na ostrov Fogo a co tam vidět?

Jak se dostat na ostrov Fogo a co tam vidět?

0
Jak se dostat na ostrov Fogo a co tam vidět?
kapverdy dovolena

Jak se dostat na ostrov Fogo

Ostrov Fogo je jedním z nejkrásnějších ostrovů Kapverdských ostrovů a nachází se v Atlantském oceánu. Pokud chcete navštívit tento malebný ostrov, můžete se rozhodnout pro letadlo nebo trajekt.

Letecky

Existují pravidelné lety z hlavního města, Praia, a dále z dalších ostrovů Kapverdských ostrovů, které létají do letiště na ostrově Fogo. Let trvá přibližně jednu hodinu a cena se pohybuje v rozmezí od 75 do 100 dolarů.

Trajektem

Pokud preferujete cestu trajektem, můžete si zvolit z mnoha společností, které nabízejí služby pro cestující, a to buď z přístavu v Praii, nebo z dalších ostrovů Kapverdských ostrovů. Doba trvání této plavby je zhruba 12 hodin a cena se liší podle společnosti.

Co vidět na ostrově Fogo

Ostrov Fogo nabízí návštěvníkům několik zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Níže si uveďme několik z nich:

Vulkan na ostrově Fogo

Ostrov Fogo je domovem jednoho z největších aktivních vulkánů na světě. Ve skutečnosti je to hlavní turistická atrakce na ostrově! Návštěvníci mohou navštívit sopku, pozorovat místní flóru a faunu a dokonce objevit nové druhy rostlin.

Bílé písky na pláži Salinas

Pláž Salinas je známá pro své bílé písky a magické modré vody Atlantského oceánu. Toto místo nabízí návštěvníkům perfektní místo k odpočinku a relaxaci na slunci.

Cukrovar

Ostrov Fogo je také domovem mnoha cukrovarů. Tyto cukrovary jsou v provozu po celý rok a návštěvníci si mohou prohlédnout celý proces výroby cukru a dokonce ochutnat místní produkty.

Pokud plánujete cestu na Kapverdské ostrovy, nezapomeňte navštívit ostrov Fogo. Tento ostrov nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání a inspiraci.

Navštivte USA – O Kapverdách

Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Jak se dostat na ostrov Fogo?

Letecky

Existují dvě možnosti jak se na ostrov Fogo dostat letadlem:

  • Z Prahy s přestupem v Lisabonu nebo v Dakaru na letišti Ilha do Fogo
  • Z ostrova Santiago přímým letem na letiště Ilha do Fogo

Lodí

Existuje několik lodních dopravců, kteří zajišťují přepravu na ostrov Fogo z různých přístavů, např. z Praie (hlavní město Kapverdských ostrovů) nebo z ostrova Santiago.

Co vidět na ostrově Fogo?

Caldera de São Miguel

Údolí plné květin, stromů a místních farem s unikátním pohledem na vulkanickou kalderu.

Pico do Fogo

Zdejší sopka poskytuje neuvěřitelný výhled na ostrov a jeho okolí. Ideální pro turistiku.

Mosteiro de São Francisco (Klášter sv. Františka)

Klášter z 17. století, který zahrnuje kostel, knihovnu a muzeum, které ukazuje historii ostrova.

Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]
Dovolená Kapverdy

Dovolená Kapverdy – Krásná exotika v Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou nádherným a exotickým místem, které stojí za to navštívit. Nacházejí se v Atlantiku, přibližně 500 kilometrů od pobřeží Senegalu. Kapverdské ostrovy tvoří celkem 10 ostrovů a jsou známé svým pískem plážemi a průzračným mořem.

Co můžete na Kapverdách vidět a dělat

Kromě nádherných pláží nabízí Kapverdy i množství kulturních zážitků. Můžete se projet například na oslu, projít se po vesnicích a shlédnout tamní architekturu či zhlédnout tradiční tance a zvyky místních obyvatel. Přírodní krásy Kapverd si můžete prohlédnout například na sopce Fogo, která je vysoká 2829 metrů, nebo v Národním parku Serra Malagueta. Milovníci vodních radovánek si mohou užít různé vodní sporty, jako například windsurfing či kitesurfing.

Kde můžete na Kapverdách bydlet

Kapverdy nabízejí velký výběr ubytování, které se liší od pětihvězdičkových hotelů až po levnější apartmány a hostely. Na většině ostrovů najdete také spoustu malých pensionů a pokoje u místních obyvatel.

Na Kapverdách si můžete užít krásnou dovolenou plnou kulturních a přírodních zážitků. Vřele doporučujeme navštívit tuto exotickou destinaci a nechat se unášet atmosférou Kapverdských ostrovů.

O Kapverdách na Wikipedii


[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here