Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě
Hurghada – Nejlepší místa k výletům po celém Egyptě


Hurghada – Nejlepší místa k výletům po celém Egyptě

Hurghada se nachází na pobřeží Rudého moře a je oblíbeným turistickým cílem. Město se pyšní krásnými plážemi a bohatým podmořským životem. Pro turisty, kteří navštěvují Hurghadu, je zde mnoho možností pro výlety do různých částí Egypta.

1. Káhira

Káhira, hlavní město Egypta, je přibližně 5 hodin jízdy autem od Hurghady. Zde se nachází mnoho historických památek, jako je Gízá, kde stojí slavné pyramidy a Sfinga. Navštívte také Egyptské muzeum, kde můžete vidět starověké egyptské artefakty.

2. Luxor

Luxor, bývalé hlavní město starověkého Egypta, je také jednou z nejpopulárnějších destinací pro výlety z Hurghady. Zde můžete navštívit chrám Karnak, Údolí králů a královen, a další historické památky. Luxor je přístupný asi 4 a půl hodiny jízdy autem od Hurghady.

3. Asuán

Asuán je dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu během pobytu v Hurghadě. Zde můžete prozkoumat egyptské chrámy včetně chrámu Philae a chrámu Isis. Možná si také chcete projíždět po Nilu na feluce a vidět slavnou přehradu Asuán. Asuán je vzdálený přibližně 3 hodiny jízdy autem od Hurghady.

Pokud plánujete výlety z Hurghady, měli byste se informovat o aktuálních cestovních omezeních a bezpečnostních jistotách. Rada zahraničních věcí své země vám může poskytnout více informací.

Neváhejte objednat si výlety v Hurghadě a objevte krásy Egypta!

Související odkazyDovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Hurghada – Nejlepší místa k výletům po celém Egyptě

1. Staré Město Hurghada

Navštivte Staré Město Hurghada a prozkoumejte jeho malebné uličky plné barevných domů a tradičních obchodů. Můžete si také vychutnat tradiční egyptskou kuchyni ve místních restauracích.

2. Luxorský chrám

Excursion guarantee – Nachází se v Luxoru a je jedním z nejznámějších památek v Egyptě. Obdivujte obrovské sochy faraonů a prozkoumejte rozsáhlý areál tohoto starověkého chrámu.

3. Chrámy v Abydosu a Dendara

Při výletu do Abydosu a Dendary si můžete prohlédnout nádherně zachovalé staroegyptské chrámy, které nabízejí fascinující pohled do minulosti. Každý z těchto chrámů má jedinečnou architekturu a dekorace.

4. Káhirské muzeum

Pokud si chcete prohlédnout staroegyptské umění a poklady, navštivte Káhirské muzeum. Zde se nachází mnoho artefaktů, včetně slavné sochy sfingy a pokladů z Tutanchamonovy hrobky.

5. Plavba po Nilu

Vydejte se na relaxační plavbu po Nilu a obdivujte překrásnou egyptskou krajinu. Na palubě můžete také ochutnat tradiční egyptské jídlo a sledovat sluneční západ nad řekou.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI
Doživotní poznejte Hurghada dovolená

O krásách Hurghady

Hurghada je oblíbenou dovolenkovou destinací ležící na pobřeží Rudého moře. Své návštěvníky láká nádhernými plážemi, úchvatnými korálovými útesy a neuvěřitelným podmořským světem.

Plážová dovolená v Hurghadě

Jedním z hlavních lákadel pro turisty je nádherná plážová dovolená. Hurghada nabízí dlouhé písčité pláže s jemným bílým pískem, které jsou ideální pro relaxaci a opalování. Voda Rudého moře je průzračná a teplá, ideální pro koupání a potápění.

Potápění a šnorchlování v Hurghadě

Hurghada je rájem pro potápěče a šnorchlování. Pod hladinou se skrývá neuvěřitelný podmořský svět s pestrobarevnými korály a různými druhy ryb. Můžete se vydat na organizované potápěčské výlety nebo si pronajmout potápěčskou výbavu a objevovat podmořské krásy sami.

Výlety a atrakce v okolí Hurghady

Pokud vás omrzí lenošení na pláži, můžete vyrazit na různé výlety a poznávat okolí Hurghady. Můžete navštívit starobylá města, jako je Luxor nebo Káhira, projíždět se na velbloudech v poušti nebo vyrazit na safari do egyptského vnitrozemí.

Využijte odkaz na Wikipedii

Pokud si přejete získat podrobnější informace o Hurghadě a jejích atrakcích, můžete se podívat na tento odkaz na Wikipedii.


Dovolená v Egyptě v AKCI

Hurghada – Nejlepší místa k výletům po celém Egyptě

Hurghada

  • Město Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta u Rudého moře.
  • Je oblíbeným turistickým střediskem díky svým krásným plážím a fantastickému pobřeží.
  • Okolí Hurghady nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

Nejlepší místa k výletům po celém Egyptě

  • Pyramidy v Gíze: Místem, které rozhodně stojí za návštěvu, jsou slavné pyramidy v Gíze nedaleko Káhiry.
  • Další památky a zajímavá místa: Egypt je plný historických památek, jako jsou Chrámy v Abu Simbel nebo Údolí králů v Thébách.


Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekParfémy s vůní divokého medvěda
Další článekZábava, sport a trénink ve větrném tunelu Ostrava✅
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno