Jak si užít plně Turecko s omezeným rozpočtem
Jak si užít plně Turecko s omezeným rozpočtem

Dominikánská republika je bohatá na historické památky a kulturní dědictví, které zahrnují nádherné baziliky, krásné pláže, kolonizované města a staré hradby. Nejvýznamnější historickou památkou je katedrála Santa María La Menor, která byla postavena v 16. století a je jednou z nejstarších katedrál v Americe. Nádherný hrad San Felipe de Puerto Plata je další významnou památkou, která se nachází v severní části země. Navštívit můžete také Alcazar de Colon, bývalý hrad kolumbijského konkistadora, který je dnes domovem muzea. Kromě toho se Dominikánská republika může pochlubit krásnými plážemi, které se nacházejí po celé zemi a jsou oblíbenou destinací pro turisty. Dominikánská republika představuje bohatou historii a kulturu, která je obdivuhodná.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Dominikánská republika: Nejvýznamnější historické památky

Dominikánská republika je země plná historie a její hlavní město Santo Domingo je domovem mnoha jedinečných památek, které stojí za to navštívit. Některé z nejvýznamnějších historických památek v Dominikánské republice jsou:

 • Katedrála Svatého Ducha v Santo Domingo je považována za jeden z nejstarších kostelů na světě, jehož stavba byla dokončena v roce 1540.
 • Alcázar de Colón v Santo Domingo je bývalý palác, který byl postaven v roce 1511, aby sloužil jako sídlo pro rodinu Kolumbů.
 • Fort San Felipe v Puerto Plata je pevnost postavená v 17. století v roce 1605, která byla postavena k ochraně města před piráty.
 • Fort San Pedro v Santo Domingo je malá pevnost postavená v 1540 roce, která byla postavena k ochraně města před španělskými nepřáteli.
 • Kostel San Francisco v Santo Domingo byl postaven v roce 1543 a je to jeden z nejstarších kostelů v Americe.

Dominikánská republika je zemí bohatou na historii a každá její historická památka je unikátní. Navštívíte-li Dominikánskou republiku, určitě byste měli věnovat pozornost všem těmto historickým památkám, abyste si mohli užít všechny její krásy.

Historické památky a kulturní dědictví Dominikánské republiky

Kulturní tradice a festivaly v Dominikánské republice

Dominikánská republika je země, která je domovem pro zdravou kulturu a nádherné festivaly. Mezi ně patří festival Carnaval, který se koná každý rok na konci února nebo začátkem března, a který má své kořeny v afrických a španělských tradicích. Také můžete navštívit festival Folklor, který se koná každý rok v září a jehož cílem je oslavit a uctít národní kulturu. Kromě toho tu najdete několik dalších tradic a festivalů, jako je Festival Malecon, Festival de Ritmo Caribe a Festival de la Música. Dominikánská republika je ideálním místem k poznání kultury a slavností.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Jaké jsou historické památky a kulturní dědictví Dominikánské republiky?

Dominikánská republika je bohatá na historické památky a kulturní dědictví. Mezi významné památky patří například: Alcázar de Colón ve městě Santo Domingo, kde byl v roce 1496 postaven Christopher Columbus, stejně jako Fortaleza Ozama, který byl postaven v 16. století; Catedral Primada de América ve městě Santo Domingo, která byla dokončena v roce 1514; a mnoho místních muzeí a galerií. Kromě toho je Dominikánská republika domovem mnoha kulturních a historických festivalů a akcí, které zahrnují hudební, tanec a pouliční umění.

Historické památky a kulturní dědictví Dominikánské republiky

 • Dominikánská republika má bohaté kulturní dědictví a historické památky.
 • Hlavním městem je Santo Domingo, kde se nachází několik historických budov, jako je Alcázar de Colón, první hrad v Americe.
 • V oblasti La Altagracie se nachází krásná pláž Punta Cana, kde můžete vidět kostel San Rafael Arcángel, postavený v 16. století.
 • V oblasti Samaná se nachází historická budova Casa de Francisca, která byla postavena v roce 1871.
 • V La Vega najdete několik kostelů, jako je kostel Nuestra Señora de la Altagracia založený v roce 1538.
 • V Dominikánské republice jsou také krásné přírodní památky, jako je národní park Los Haitises, který je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů.

Historické památky a kulturní dědictví Dominikánské republiky

Tento článek je určen pro všechny milovníky historie a kultury, kteří se chtějí dozvědět více o Dominikánské republice. Přinášíme vám seznam historických památek a kulturního dědictví, které byste měli navštívit:

• Přístavní město Santo Domingo – první město založené na americkém kontinentu.
• Katedrála Santa Maria La Menor – nejstarší katolická katedrála v Americe.
• Fortaleza Ozama – stará pevnost postavená v 16. století.
• Museo de las Casas Reales – muzeum ve městě Santo Domingo s bohatou historickou sbírkou.
• Museo de las Casas Reales – muzeum v Santo Domingo s bohatou sbírkou artefaktů z doby kolonizace.
• Bájeslovné město Altos de Chavon – typické přímořské město s úžasnou architekturou.
• Parque Nacional Los Haitises – národní park plný divokých živočichů a vzácných rostlin.
• Parque Nacional Del Este – národní park s několika rozmanitými ekosystémy.

 

Kategorie: Dovolená

Předchozí článekJak funguje mačingová dieta a proč je účinná💚
Další článekKetomix BMI a vaše zdraví: Co říkají odborníci o této metrice?💚
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno