Jak si užít Portugalsko s omezeným rozpočtem
Jak si užít Portugalsko s omezeným rozpočtem

Portugalsko je země se spoustou krásných míst, která jsou vhodná pro cestování s omezeným rozpočtem. I když se ceny ubytování a jídla mohou lišit podle místa, existuje mnoho způsobů, jak si Portugalsko užít, aniž byste se museli rozkrájet. Například můžete cestovat po krajině autostopem, ubytovat se v hostelech nebo se účastnit programu couchsurfingu. Kromě toho můžete vychutnat krásné přírodní scenérie a historické památky zdarma, jako je Staré město v Portu nebo národní park Peneda-Gerês. Pokud chcete vychutnat portugalskou kuchyni za nízkou cenu, můžete si vychutnat levné donuty, čerstvé olivy a ryby, které jsou všude kolem. Takže bez ohledu na to, jaký je váš rozpočet, můžete si portugalské kouzlo užít.

I když máte omezený rozpočet, stále můžete užívat krásy Portugalska! Mezi oblíbené způsoby, jak ušetřit peníze, patří autostopování, ubytování v hostelech nebo účast na programu couchsurfingu. Navíc se můžete kochat krásnou přírodou a historickými památkami zdarma, jako je Staré město v Portu nebo národní park Peneda-Gerês. Pokud toužíte po typické portugalské kuchyni, můžete si v obchodech koupit levné donuty, čerstvé olivy a ryby. Užívejte si portugalskou kulturu a kouzlo i s omezeným rozpočtem!

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Nejlevnější destinace a ubytování v Portugalsku

Portugalsko je ideální místo pro cestovatele, kteří hledají nejlevnější destinace a ubytování. Portugalsko nabízí širokou škálu možností, jako je krásné pláže, pohoří, historická města a malebné vesničky. Nejlevnější destinací v Portugalsku je město Faro, které se nachází na jihu země. Město je známé svými písečnými plážemi, přímořskými restauracemi a krásnými starobylými budovami. Kromě toho nabízí i levné ubytování v hotelích a hostelech. Dalšími oblíbenými destinacemi jsou města Porto a Lisabon, které nabízejí širokou nabídku ubytovacích možností, včetně levných hostelů a Airbnb. Portugalsko je také domovem několika národních parků, jako je Peneda-Gerês National Park a Douro Valley. Tyto oblasti nabízejí nejen krásnou přírodu, ale i levné možnosti ubytování, jako jsou kempy a apartmány. Pro více informací o nejlevnějších destinacích a ubytování v Portugalsku navštivte Wikipedii o Portugalsku.

Jak si užít Portugalsko s omezeným rozpočtem

Tipy na místní trhy, restaurace a bary s příznivými cenami – Dovolená v Portugalsku

Portugalsko je plné krásných míst, kde můžete zažít skvělou dovolenou a užít si jídlo, pití a zábavu. Pokud hledáte místní trhy, restaurace a bary s příznivými cenami, na následujících místech se určitě najíte. Zde jsou některé tipy:

 • Bairro Alto – Toto je jedno z nejrušnějších míst v Lisabonu, kde najdete restaurace, bary a trhy plné různých jídel a nápojů. Mnoho z těchto míst nabízí příznivé ceny, takže si můžete vychutnat všechno, co Portugalsko má nabídnout.
 • Mercado da Ribeira – Toto je velký trh v centru Lisabonu, kde najdete čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a maso. Mnoho obchodníků vám rádo pomůže vybrat si to nejlepší jídlo za příznivou cenu.
 • Fado v Alfama – Alfama je čtvrť v Lisabonu známá svou atmosférou a místní hudbou, známou jako fado. Existuje mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tento typ hudby za příznivou cenu.
 • Porto – Porto je druhé největší město v Portugalsku a skrývá řadu trhů, restaurací a barů s příznivými cenami. Navíc se zde nachází množství místních obchodů a atrakcí, takže si můžete vychutnat skvělou dovolenou.

Toto je jen stručný přehled míst s příznivými cenami, které vám mohou pomoci užít si skvělou dovolenou v Portugalsku. Pro více informací o Portugalsku si můžete přečíst tuto stránku.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Jak si užít Portugalsko s omezeným rozpočtem?

 • Můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelu nebo v místní rodině. To vám umožní ušetřit peníze a získat jedinečnou zkušenost.
 • Pokud budete mít možnost, využijte místní dopravu. Je to levnější a zároveň můžete získat lepší pohled na místní kulturu.
 • Vyhněte se turistickým oblastem. Často jsou tu ceny vyšší a místo autentického dojmu získáte pouze přehnanou cenu.
 • Vyberte si restaurace, které jsou oblíbené mezi místními. Místní kuchyně je chutná a cenově dostupná.
 • Vydejte se poznávat Portugalsko pěšky. Budete se moci více zastavit a zjistit, co místo skrývá.

Užijte si Portugalsko s omezeným rozpočtem

 • Prozkoumejte historické centrum měst jako je Lisabon nebo Porto, kde můžete navštívit slavné zámky, kostely a parky.
 • Vydejte se na pláž. Portugalsko nabízí širokou škálu pláží, od těch veselých až po klidné a tiché. Některé pláže jsou bezplatné, ale některé mohou být dražší.
 • Navštivte některou z mnoha vinařství a ochutnejte místní víno. Vinařství nabízí ochutnávky, které jsou obvykle zdarma nebo za velmi příznivou cenu.
 • Vydejte se na prohlídku místních kulturních památek. Mnoho historických památek je zdarma nebo za velmi nízkou cenu.
 • Vyrazte do restaurace a ochutnejte místní kuchyni. Je to skvělý způsob, jak ochutnat místní pokrmy za rozumnou cenu.
 • Udělejte si večerní výlet na kolo. Večerní projížďky jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat města za velmi nízký poplatek.

Jak si užít Portugalsko s omezeným rozpočtem

Tento článek je určen pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří chtějí vyrazit do Portugalska a užít si jeho kouzla.

Následující informace by měla pomoci čtenářům s nízkorozpočtovým plánem, aby si mohli užít Portugalsko:

• Ušetřete peníze na ubytování tím, že si zarezervujete nocleh ve značkových hostelech nebo v méně známých hostelech.

• Sledujte letenky, abyste se dostali do Portugalska s co nejnižší cenou.

• Využívejte veřejnou dopravu a používejte jen tolik taxi, kolik je nutné.

• Vyhněte se turistickým lokalitám a místům s vysokými cenami jídla.

• Ochutnejte tradiční portugalskou kuchyni a vyhněte se restauracím, které nabízejí jídlo pro turisty.

• Užívejte si kulturní a historické památky zdarma.

• Využívejte slevy na vstupenky do muzeí a památek.

• Vyhněte se drahým výletům a využijte toho, co můžete udělat sami.

 

Kategorie: Dovolená

Předchozí článekNávod na výrobu vlastních stříbrných naušnic
Další článekTrendy ve stříbrných špercích
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno