Home Cestování a dovolená Egyptské suvenýry: Co si koupit na památku

Egyptské suvenýry: Co si koupit na památku

0
Egyptské suvenýry: Co si koupit na památku
Dovolená v Egyptě

Egyptské suvenýry: Co si koupit na památku

Egyptské suvenýry: Co si koupit na památku

Pokud plánujete cestu do Egypta, jistě se těšíte na objevování starobylých památek a kouzlo tohoto krásného kraje. Abyste si mohli svou cestu připomenout i po návratu, doporučujeme nakoupit několik typických egyptských suvenýrů.

1. Kartuš

Jedním z nejtypičtějších egyptských suvenýrů je jistě kartuš – kroužek se jménem faraona vytesaným do kamene. Kartuší se vyrábí z různých materiálů, jako například z mramoru nebo z kovu.

2. Papyrus

Papyrus je tradiční materiál používaný k výrobě papíru již od starých Egypťanů. Dnes se z něj vyrábějí dekorativní obrazy s motivy z egyptské mytologie nebo se na něm vytiskují egyptské hieroglyfy a písmena.

3. Šperky

Egyptské šperky jsou velice oblíbené u turistů ze celého světa. Najdete zde mnoho různých druhů šperků, jako jsou náramky, náhrdelníky, naušnice, prsteny a další. Nejčastěji se používají symboly jako Ankh, oko Horusovo nebo Scarabeus.

4. Koření

Egyptská kuchyně je bohatá na exotická koření a bylinky. Pokud rádi vaříte, můžete si odvézt ořechy, kardamom, koriandr, skořici, kurkumu a další suroviny, které vám pomohou zachovat chuť Egypta i vlastních kuchyni.

Ceny suvenýrů mohou být velmi různé, záleží na druhu suvenýru a na místě, kde se vám podaří nakoupit. Doporučujeme navštívit také místní trhy, kde najdete mnoho zajímavých výrobků za výhodné ceny.

Pro více informací o Egyptských suvenýrech navštivte stránky CzechTourism


Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Co si koupit na památku v Egyptě?

Egyptské suvenýry jsou téměř na každém rohu a nabízejí mnoho krásných a zajímavých dárků, které si můžete jako památku přivézt domů. Zde je několik tipů na to, co si koupit na památku v Egyptě.

1. Papyrus – papyrus je starobylý materiál, který byl kdysi používán k psaní hieroglyfického písma. Dnes se papyrus často používá k výrobě uměleckých děl a suvenýrů.

2. Větrná soška – větrná soška, zvaná také petrichor, je tradiční egyptský suvenýr. Tyto sošky jsou ručně vyrobené a mají tvar lodě nebo pyramidy. Když fouká vítr, soška se otáčí.

3. Kouřové tyčinky – v Egyptě se často vyhánějí komáři a jiný hmyz pomocí kouřových tyčinek. Tyto tyčinky jsou také populární jako suvenýry, protože mají příjemnou vůni a neobvyklý vzhled.

4. Káva – Egyptská káva je velmi silná a aromatická. Pokud máte rádi kávu, můžete si přivézt domů balení egyptské kávy jako památku.

5. Ozdoby na krk – Egyptské ozdoby na krk jsou velmi populární. Tyto ozdoby jsou často vyrobeny z drahokamů a mají tradiční římské nebo egyptské motivy.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou vybrat si správný suvenýr z vaší návštěvy Egypta.

Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]
Zařízení interiéru v egyptském stylu

Co si koupit na památku z Egypta

Pokud plánujete navštívit Egypt a chcete si přivézt nějaké suvenýry jako památku, máte na výběr z mnoha možností. Zde je několik tipů, co si můžete koupit:

Papyrus

Papyrus je tradiční materiál používaný ve starověkém Egyptě pro zapisování hieroglyfů a ilustrací. Můžete si koupit malovaný papyrus, který bude krásnou dekorací pro váš domov.

Amulety

Amulety jsou malé předměty, které mají různé rituální významy. V Egyptě se používaly k ochraně proti škodlivým silám. Můžete si koupit například amulet zeleného scarabia, který symbolizuje vzkříšení a obnovení života.

Šperky s lapis lazuli

Lapis lazuli je polodrahokam, který se těžil v Egyptě již více než 5000 let. Mezi Egypťany byl velmi populární pro své modré zbarvení spojené s nebesy a bohy. Můžete si koupit lapis lazuli šperky, které jsou velkou raritou.

Koření a bylinky

V Egyptě jsou k dostání různé druhy koření a bylinek, které se používají v tradiční kuchyni. Pokud máte rádi exotické chutě, můžete si přivézt například kumin, koriandr nebo máta.

Outbound link

Pro více informací o egyptských suvenýrech navštivte egypty.com


[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Nejlepší designové židle pro moderní interiéry
Next article Designové skříně jako stylový prvek vašeho interiéru
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here