Home Cestování a dovolená Egypt – místem kde historie žije

Egypt – místem kde historie žije

0
Egypt – místem kde historie žije
Dovolená v Egyptě

Egypt – místem, kde historie žije

Egypt je země s bohatou historií, kterou můžete vidět a cítit všude kolem sebe. Jeho památky patří mezi nejnavštěvovanější na světě a každoročně sem odjede miliony turistů. Pokud vás zajímá archeologie, egyptologie nebo prostě jen historie a máte možnost se do této země podívat, určitě byste si to neměli nechat ujít.

Země faraonů

Egypt je známý především pro svoje pyramidy a faraony, kteří zde vládli tisíce let. Když se podíváte na některou z pyramid, jako je třeba ta největší na světě – Cheopsova pyramida, která se nachází v Gíze nedaleko Káhiry, máte pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Pyramidy jsou opravdovým symbolem Egypta a jeho dávné minulosti.

Ale Egypt není jen o pyramidách, faraonech a jejich hrobkách. V této zemi najdete i řadu dalších památek, jako jsou například chrámy v Luxoru, Karnaku či Abú Simbelu, hrobky v Údolí králů a královen, nebo třeba Velkou sfingu.

Egypt – země nádherných pláží

Egypt není jen o památkách, ale také o krásných plážích. Pokud máte rádi slunce, moře a písek, jistě si přijdete na své. Nejznámějšími turistickými destinacemi jsou města jako Hurghada a Šarm aš-Šajch, která se nacházejí na pobřeží Rudého moře. Kromě koupání a opalování zde můžete také vyzkoušet potápění či šnorchlování, protože Rudé moře je jedním z nejkrásnějších míst na světě pro tyto sporty.

Egypt – země specifické kuchyně

Egyptská kuchyně je plná zajímavých chutí a vůní. Mezi nejznámější pokrmy patří například kushari – míchaná směs rýže, těstovin, cizrny a omáčky, či ful medames – vařené fazole podávané s olivovým olejem a zeleninou. Pokud tedy přijedete do Egypta, určitě si tuto kuchyni nenechte ujít.

Závěr

Egypt je země, kde historie žije. Je to země plná památek, nádherných pláží a specifické kuchyně. Pokud máte možnost sem vyrazit, určitě si to nenechte ujít. Pokud o Egyptu více chcete vědět, doporučuji navštívit blog post na webu https://dokonala-zena.cz/eight-facts-about-egypts-history-and-culture/, kde se dozvíte další zajímavosti o této fascinující zemi.
Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Časté dotazy ohledně Egypta – místem kde historie žije:

1. Co je Egypt zač?

Egypt je země v severovýchodní Africe, která se nachází při pobřeží Středozemního moře a Rudého moře.

2. Jakou má Egypt historii?

Egypt má velmi bohatou historii, která sahá až 5000 let zpět. Byl domovem velkých civilizací, jako například starověkých Egypťanů a faraonů. Díky svému bohatství a strategické poloze se Egypt také stal koloniální mocností v 19. a 20. století.

3. Co bych měl vidět v Egyptě?

Existuje mnoho míst, která byste si neměli nechat ujít, jako například pyramidy v Gíze, chrámy v Karnaku, starověká města Luxor a Asuán, Alexandrijskou knihovnu, Káhiru a mnoho dalších fragmentů historie. Také stojí za vidění krásné pláže a křišťálově čisté moře Rudého moře.

4. Je Egypt bezpečná země pro návštěvníky?

Egypt je velmi bezpečná země pro turisty a mnoho turistických atrakcí je stále plně otevřeno. Pokud vás však zajímá aktuální situace, doporučuje se informovat s cestovními kancelářemi a místními úřady.

5. Jakým způsobem se dostanu do Egypta?

Existuje mnoho letů, které nabízejí leteckou dopravu do Egypta z mnoha míst po celém světě. Přeprava je také možná po moři a místní doprava je velmi rozvinutá.

6. Jaká je místní kuchyně v Egyptě?

Místní kuchyně se skládá z mnoha chutných pokrmů, které mají silnou influenci středomořské, blízkovýchodní a africké kuchyně. Oblíbenými jídly jsou kuskus, falafel, shawarma a kofta.

7. Potřebuji vízum k návštěvě Egypta?

Ano, cestovatelé musí obvykle získat vízum před příjezdem do Egypta. Nicméně existují země, které jsou zcela osvobozeny od vízové povinnosti na určitou dobu pobytu. Doporučujeme se informovat o příslušných podmínkách před cestou.

8. Jakým způsobem se v Egyptě platí?

Většina obchodů a restaurací přijímá platby hotově v místní měně – egyptských librách (EGP). Nicméně, kreditní karty jsou také obecně přijímány v turisticky zaměřených místech.

Doufáme, že vám tyto informace pomohou při plánování vaší cesty do Egypta!

Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Egypt – Místem, kde Historie Žije

Egypt je krajina s obrovskou historií a kulturou, která sahá až k mnoha tisíciletím zpět. Odkud jinud by ale také mohla pocházet země, ve které se nachází jeden ze sedmi divů světa – Velká pyramidy v Gíze.

Egypt byl domovem mnoha významných civilizací, včetně starověkého Egypta a islámského Egypta. Tato země je plná památek, které nás přenáší zpět do dávných dob a odkazují na bohatou historii této země.

Když shlédnete Velké pyramidy v Gíze, připadáte si jako kdyby vás zasáhlo cosi mystického. Pyramidy, které stojí v písku a majestátně vyčnívají do úsvitu slunce, jsou nepřehlédnutelným symbolem Egypta.

Nicméně to není pouze pyramidy, které přitahují cestovatele z celého světa do této země. Egypt je také domovem mnoha dalších památek, jako jsou chrámy, hrobky, muzea a citadely, které nám připomínají historické události a příběhy.

Mezi nejvýznamnější památky patří chrám bohyně Ištaře, což je ohromující chrám, který byl postaven pro uctění a oslavu bohyně plodnosti a lásky. Dále pak Karnakský chrám, což je jeden z největších starověkých chrámů na světě. Také je třeba zmínit hrobky faraonů, jako jsou hrobky v Údolí králů a královen, které jsou naplněny bohatou výzdobou, reliéfy a malbami.

Egypt také nabízí neopakovatelnou atmosféru a pohostinnost jeho obyvatel. Egyptská kuchyně je stejně tak fascinující jako jeho památky. Pokrmy jsou plné koření, bylin a různých ingrediencí, které společně vytváří jedinečné chutě.

V Egyptě se také nacházejí úžasné pláže a překrásné koralové útesy, jako jsou ty v městě Dahab, což je ráj pro milovníky potápění a šnorchlování.

V Egyptě se nachází mnoho dalších míst, které stojí za návštěvu, ať už to jsou historické památky, kulturní atrakce nebo přírodní krásy. Egypt je opravdu neuvěřitelnou destinací a místem, kde historie žije.

Máte chuť navštívit Egypt a prozkoumat jeho krásy? Pak se neváhejte podívat na některé z těchto stránek:

– https://www.egypt.travel/
– https://www.lonelyplanet.com/egypt
– https://www.touregypt.net/
– https://www.tripadvisor.com/Tourism-g294200-Egypt-Vacations.html

Využijte příležitost a objevte Egypt a jeho nečekané krásy.

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Stříbrné dámské šperky
Next article 10 skvělých míst k návštěvě v Egyptě
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here