Home Cestování a dovolená Co si s sebou vzít na dovolenou v Tunisku🌞

Co si s sebou vzít na dovolenou v Tunisku🌞

0
Co si s sebou vzít na dovolenou v Tunisku🌞

Co si s sebou vzít na dovolenou v Tunisku

Co si s sebou vzít

Při balení na dovolenou v Tunisku je třeba myslet hlavně na:

 • lehké oblečení (čepice, trička s krátkým rukávem, šortky, plavky)
 • sluneční brýle a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem
 • lehké boty na procházky a sandály
 • lékárničku s léky na průjem, bolesti hlavy a horečku
 • repelent na komáry a jiné hmyzí škůdce
 • elektrický adaptér na tuniské zásuvky
 • kabelku nebo batoh na výlety a procházky
 • plastovou láhev na pití vody

Další tipy

Při cestování do Tuniska je vhodné mít u sebe také:

 • pas a letenku
 • peníze v místní měně (tuniský dinár) nebo platební kartu
 • mobilní telefon s aktivovaným roamingem
 • mapu a průvodce destinací

Více informací o tom, jak se na dovolenou do Tuniska připravit, najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí USA.Dovolená v Tunisu

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/tunis“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Tunisu v AKCI[/su_button]

Co si s sebou vzít na dovolenou v Tunisku?

1. Oblečení

Je vhodné si přibalit lehké a vzdušné oblečení, které bude pohodlné na nošení v teplých dnech. Doporučuje se také zahrnout na seznam oblečení krycí ramena a kolena pro návštěvy náboženských míst. Nezapomeňte také na plavky a ochranné sluneční brýle.

2. Kosmetické potřeby a léky

Přibalte si kosmetické potřeby, jako jsou sprchové gely, šampony, ubrousky a deodoranty. Může se také hodit ochranný krém proti slunci a repelent proti hmyzu. Pokud berete léky, nezapomeňte si je přibalit a mít je s sebou vždy po ruce.

3. Finanční prostředky a doklady

Přibalte si dostatek hotovosti nebo kreditní karty na nákupy a jiné výdaje. Vykopírujte si také důležité doklady, jako jsou pasy a letenky, a mějte je vždy k dispozici.

4. Elektronika a přenosné nabíječky

Mobilní telefony, fotoaparáty a další elektronika jsou v Tunisku běžné. Nezapomeňte si přibalit nabíječky a cestovní adaptéry pro přenosné nabíječky.

5. Základní potřeby

Přibalte si další základní potřeby, jako jsou papírové kapesníky, voda na pití, snacky a jiné drobnosti, které se vám mohou hodit během vaší cesty.

Během vaší dovolené v Tunisku si užijte spoustu krásných zážitků a nezapomeňte si přibalit všechno, co budete potřebovat!

Dovolená v Tunisu

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/tunis“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Tunisu v AKCI[/su_button]

Dovolená Tunisko | Nejoblíbenější destinace pro české turisty

Dovolená Tunisko – Nejoblíbenější destinace pro české turisty

Tunisko je pro české turisty velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Toto severoafrické pobřeží nabízí mnoho příležitostí k odpočinku, plážovým radovánkám, poznávání nových kultur a tradičního řemesla.

Pláže v Tunisku – ideální pro odpočinek

Tunisko má mnoho krásných pláží, z nichž mnohé jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky vodních sportů. Mezi nejoblíbenější patří pláže v oblastech jako jsou Port El Kantaoui, Sousse, Hammamet nebo Mahdia. Turisté zde mohou využít kvalitní služby a pronajmout si lehátka nebo slunečníky.

Kultura a tradice Tuniska

Tunisko je zemí s bohatou historií a tradicí. Turisté mohou navštívit řadu muzeí a historických památek, které připomínají starověké kartaginské město a římskou éru. Zajímavé jsou i tradiční koloritní trhy, kde si mohou návštěvníci zakoupit autentické suvenýry, jako jsou kožené výrobky, keramika nebo koberce.

Místní kuchyně

Tuniská kuchyně je plná exotických chutí a vůní. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří třeba couscous, tagine, brik nebo miska. Místní kuchyni naleznete v mnoha restauracích a kavárnách po celém Tunisku.

Závěr

Dovolená v Tunisku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nejen krásné pláže, ale i bohatou kulturu a tradiční řemeslo. Pokud se rozhodujete, kam vyrazit na dovolenou, rozhodně byste měli zvážit Tunisko jako svou první volbu.

Více informací o Tunisku


[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/tunis“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Tunisu v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here