Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě

Egypt je země plná krásy a tajemství. Nachází se zde mnoho úchvatných památek, z nichž některé patří k nejstarším na světě. Protože je to tak pestrá a zajímavá země, rozhodli jsme se vám přinést seznam 10 skvělých míst, která byste při návštěvě Egypta neměli vynechat.

1. Velká pyramidová pole – Zde budete moci obdivovat nejznámější památku Egypta. V oblasti se nachází 118 pyramid, z nichž největší je Cheopsova.

2. Luxor – Druhé nejnavštěvovanější místo po Gíze, Luxor najdete na břehu řeky Nil. Najdete zde chrámy, hrobky a řadu dalších památek.

3. Karnak – Karnak je neobvyklé místo s velkým množstvím starověkých chrámů a jezero, kterému vévodí sfingy.

4. Assuan – Pokud se chcete dostat na pevnost Elefantina, překročíte desítky člunů a motorových lodí. Assuan je také místem, kde můžete vidět největší přehradu na světě, Asuanskou přehradu.

5. Abu Simbel – Abu Simbel je vzdálené více než 200 kilometrů jižně od Asuánu. Nachází se zde dvojice chrámů, které byly vytesány v pískovcové skále. Památka je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

6. Siwa Oasis – Oáza Siwa je nejsevernější oázou v Egyptě. Nachází se zde velké množství pikantních památek, jako jsou hrobky vojáků z období druhé světové války.

7. Hurghada – Hurghada se nachází na břehu Rudého moře a je oblíbenou destinací milovníků vodních sportů.

8. Sharm El Sheikh – Pokud máte rádi potápění, Sharm El Sheikh je pro vás ideální destinací. Proměňte své dobrodružství v nezapomenutelný zážitek s delfíny a žraloky.

9. Káhira – Káhira je hlavním městem Egypta a místem, kde se nachází největší trh v Africe, Han El Khalil.

10. Fayyum Oasis – Oáza Fayyum je přístupná pouze skrze město Minya. Najdete zde mnoho archeologických pozůstatků, jako jsou hrobky, brány a chrámy.

Egypt je země, která nabízí mnoho krás a atrakcí. Věříme, že náš seznam vám pomůže rozhodnout se, kde strávit svůj čas. Pokud máte tipy na další skvělá místa, můžete se o ně podělit v komentářích.

Outbound link: https://www.egypt.travel/
Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

1. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Egypta?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Egypta je období od října do května. Teploty jsou mírné a turistická sezóna je v plném proudu.

2. Jak se dostanu na nejlepší místa v Egyptě?

Egypt má velmi dobré dopravní spojení s nejlepšími turistickými místy. Je možné využít vnitrostátních letů, vlaků, autobusů nebo taxi služeb.

3. Jaká jsou nejoblíbenější místa k návštěvě v Egyptě?

Nejpopulárnějšími místy k návštěvě v Egyptě jsou Gíza, Káhira, Luxor, Hurghada a Sharm El-Sheikh.

4. Co je tak zvláštního na pyramidách v Gíze?

Pyramidy v Gíze jsou jedinečné svým způsobem a patří mezi nejznámější stavby na světě. Jejich velikost a historická hodnota je úžasná.

5. Která místa v Egyptě jsou ideální pro milovníky potápění?

Pokud jste milovníkem potápění, můžete si užít skvělou dovolenou v Hurghadě a Sharm El-Sheikh. Tyto oblasti jsou oceňovány pro své korálové útesy a nádherné vodní světy.

6. Jaké jsou nejlepší místa v Egyptě pro poznání historie země?

Pokud jste zvědaví na historii Egypta, musíte navštívit Káhiru a Luxor. V Káhiře je Egyptské muzeum s mnoha historickými památkami. Luxor je domovem mnoha starověkých chrámů a pohřebních komplexů.

7. Jaké jsou nejlepší místa k relaxaci v Egyptě?

Egypt má mnoho krásných míst k relaxaci, jako je Hurghada, Sharm El-Sheikh a Marsa Alam. Tyto pláže nabízejí odpočinek na březích Rudého moře.

8. Která místa jsou ideální pro rodiny s dětmi?

Pokud cestujete s rodinou, můžete navštívit akvaparky v Hurghadě a Sharm El-Sheikh, krokodýlí farmy v Gíze nebo pyramidy Saqqara.

9. Co je nejlepší, když se chci projít?

Nejlepším místem pro procházku v Egyptě je Káhira. Můžete si projít městem a navštívit historické památky, jako jsou opět Egyptské muzeum, Koptský Káhir a starobylé čtvrti k městu.

10. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě pro milovníky přírody?

Egypt má mnoho národních parků a rezervací, jako je Wadi El Rayan, Ras Mohamed a Siwa Oasis. Tyto oblasti jsou ideální pro příjemné trekkingové trasy a výhledy na dramatickou krajinu.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

10 Skvělých Míst K Návštěvě V Egyptě

Egypt je známý díky svým pyramidám, faraonům a Nilu. Tato země nabízí mnoho skvělých míst, které stojí za to navštívit. V tomto článku vám představíme 10 nejlepších míst v Egyptě, které byste neměli při své návštěvě vynechat.

1. Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze jsou nejznámější stavbou v Egyptě a jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na světě. Tato obrovská stavba byla postavena před 4 500 lety, aby sloužila jako hrobka pro egyptské krále.

2. Luxorský chrám

Luxorský chrám je starověká stavba, která byla postavena před více než 3 500 lety. Tento chrám je jednou z nejvíce zachovalých památek starověkého Egypta a nachází se na břehu řeky Nil.

3. Dóžecí město

Dóžecí město je jedním z nejzajímavějších míst v Egyptě. Toto malé město se nachází v oblasti Asuánu a je známé pro své tradiční trhy a malebné uličky.

4. Národní muzeum v Káhiře

Národní muzeum v Káhiře je největším muzeem v Egyptě. Toto muzeum je domovem mnoha důležitých artefaktů egyptské historie, jako jsou například zlato z Tutanchamonovy hrobky nebo mumie faraonů.

5. Karnacký chrám

Karnacký chrám je největší starověkou stavbou na světě a nachází se v Luxoru. Tento chrám byl postaven před více než 4 000 lety a je pozoruhodný díky svým obrovským sloupům a sochám.

6. Siwská oáza

Siwská oáza je jedno z nejkrásnějších míst v Egyptě. Toto místo se nachází v západní části země a je známé pro své krásné zahrady, palmové háje a malé kamenické vesnice.

7. Alexandrie

Alexandrie je druhým největším městem v Egyptě a jedním z nejkrásnějších měst v Severní Africe. Toto místo nabízí mnoho historických památek, krásných zahrad a pláží.

8. Dendara

Dendara je velmi dobře zachovalá starověká stavba a patří k nejvíce navštěvovaným památkám v Egyptě. Tento chrám byl postaven před více než 2 000 lety a nachází se v blízkosti města Kena.

9. Abu Simbel

Abu Simbel je obrovská stavba, která se nachází v jižním Egyptě nedaleko hranic s Núbii. Tento chrám byl postaven před 3 000 lety a je pozoruhodný díky svým monumentálním sochám a sloupům.

10. Káhirská pevnost

Káhirská pevnost je jednou z největších a nejstarších pevností v Egyptě. Toto místo je důležité pro egyptskou historii, protože bylo sídlem mnoha egyptských vládců.

Závěr

Egypt je země s bohatou historií a kulturou. Nabízí mnoho skvělých míst, které stojí za to navštívit. Pokud plánujete cestu do Egypta, nevynechejte tyto 10 nejlepších míst, které vám nabídnou mnoho zážitků a poznání. Pokud vás zajímá více informací o Egyptě, navštivte stránky Egypt Tourism Board.

Reference:
Egypt Tourism Board. (2021). Discover Egypt. Retrieved from https://www.egypt.travel/discover-egypt/

Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekEgypt – místem kde historie žije
Další článekEgypt – země farem a pyramid
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno