Od té doby, co Austrálie před více než rokem otevřela své hranice, se po celé Austrálii otevřela řada úžasných nových míst k pobytu. To zahrnuje nové hotely, chaty, přespání ve vinařství, glampingy, plážové domy a vily, které opravdu dobře uspokojí příliv cestovatelů mířících dolů.

Vybrali jsme deset nejlepších hotelů v Austrálii pro ty z vás, kteří plánují australské dobrodružství.

Capella Sydney – otevřena v březnu 2024

Capella Sydney sídlí v budově ministerstva školství, kterou v roce 1900 navrhl vládní architekt NSW George McRae.

Po sedmileté rekonstrukci, Capella Sydney konečně otevřela své dveře a zabrala celý městský blok jen pár minut od Circular Quay, Opera House a Harbour Bridge.

Budova, která je součástí prestižního městského okrsku Sandstone, byla pečlivě zrestaurována a přepracována společností Pontiac Land. Capella Sydney má 192 krásných pokojů a apartmá, uspořádaných na devíti podlažích.

Pokoje a apartmá jsou plné luxusních textilií, samostatných van a italského prádla Frette a na míru šité kolekce veganského, udržitelného vybavení navrženého ve spolupráci s Haeckels. Hosté vstupují do hotelu přes vstupní halu Farrer Place zdobenou získaným a objednaným uměním.

Sbírka v přízemí zahrnuje díla australských umělců jako Judy Watson, Otis Hope Carey, Elise Cakebread a Georgia Bisley, která vyvrcholí velkou robotickou světelnou instalací holandského uměleckého dua DRIFT. S názvem Loukainstalace společnosti DRIFT je zavěšena v centrálním shromažďovacím prostoru hotelu.

Tento objemný salonek, nyní známý jako Aperture, zaujímá původní nádvoří staré budovy – opěrný bod, ze kterého je přístup k veškerému vybavení hotelu. To zahrnuje další dvě místa, kde se můžete napít a najíst se: význačná restaurace Brasserie 1930 a McRae Bar, obě nabízejí kuchyni ve spolupráci s The Bentley Group.

V šestém patře si hosté mohou dopřát omlazující procedury v lázních Auriga nebo si zaplavat ve 20metrovém vyhřívaném krytém bazénu, který je navržen tak, aby poskytoval maximální wellness zážitek v srdci města.

Obývací pokoj, typický prostor všech nemovitostí Capella, je soukromým útočištěm v přízemí, kde se konceptualizuje hotelová kultura a zážitkové programy. Kulturisté jsou po ruce, aby utvářeli zážitek hostů od předpříjezdu až po odjezd.


The Vibe Hotel, Adelaide – otevřen v březnu 2024

Vibe Hotel Adelaide

Vibe Hotel, Adelaide

Adelaide je známá jako město vinic v Austrálii, protože je obklopena některými z nejlepších světových vinařství, včetně Penfolds Magill Estate, která je přímo ve městě. Je tu také neuvěřitelná gurmánská scéna a návštěvníci milují prohlídku Adelaide Central Market a stravování v mnoha uličkách restaurací a kaváren.

Náš nejlepší tip je rezervovat si předem restauraci Botanic v ohromujících botanických zahradách, která byla zvolena nejlepší australskou restaurací v prestižních cenách Gourmet Traveler 2024.

Vibe Hotel byl otevřen v srdci centra města v módní čtvrti East End v březnu 2024 a je perfektní základnou, ze které můžete využít koktejlovou kulturu a restauraci v Adelaide.

Hotel se 123 pokoji nabízí fotografie a instalace od místních umělců, interiérový design, který předvádí přírodní materiály a smyslné textury, zavěšený vyhřívaný bazén a některé úžasné výhledy na město.

Jak moc: Pokoje Deluxe začínají od 449 USD za noc (cca 250 GBP).


Wonil Hotel, Perth – otevřen v únoru 2024

Wonil Hotel Perth je intimní a stylový butikový hotel a první otevření značky Accor's Handwritten Collection. Wonil, slovo používané prvními národy Noongar se překládá jako „mátový strom“ a hraje důležitou roli v kultuře prvních národů. Tyto stromy velkoryse obývají břehy řeky Swan v okolí hotelu a tradičně poskytují komunitě léčivou hodnotu, bohaté přirozené prostředí pro ptáky a zvířata a stín pro komunity Noongar, kde se mohou shromažďovat, odpočívat a sdílet znalosti.

Wonil je symbolem učení, které inspiruje postavení hotelu v komunitě. Wonil Hotel Perth podporuje pocit sounáležitosti, kde se hosté a místní scházejí, aby žili, učili se, pracovali a hráli si s udržitelným stravováním z místních zdrojů, multifunkčními prostory a úžasnými venkovními prostory s panoramatickým výhledem na řeku Swan.

Hotel se nachází v kampusu University of Western Australia (UWA) a veškerý zisk jde na podporu lékařského a vědeckého výzkumu na pěti okolních univerzitách.

Za kolik: Dvoulůžkové pokoje od 124 GBP za noc.


Langham přistává v Queenslandu a dosahuje nových výšin luxusu

Langham

Langham

V podstatě britská značka, známá pro své přepychové okolí a vynikající služby, otevřela v polovině roku 2024 hotel na Gold Coast.

Jediný hotel na pláži v portfoliu The Langham na celém světě, nemovitost Queensland sdílí kus dobrého života (surfování a pláž) se svými hosty. K dispozici jsou také pokoje s výhledem na vnitrozemí Gold Coast pro ty, kteří dávají přednost alternativnímu výhledu.

Langham Gold Coast se svým současným vzhledem, dojmem a výškou doplňuje tradiční, ale stále poskytuje všechny typické pětihvězdičkové prvky, kterými je skupina známá.

Nemovitost se 169 pokoji má výhled na Tichý oceán (nebo vnitrozemí) mezi Surfers Paradise a Broadbeach na světoznámém Gold Coast ve slunném státě Queensland. Více informací navštivte www.queensland.com

Za kolik: Pokoje od 360 AUD/196 GBP.


Sebel Canberra Campbell, Canberra, otevřena v září 2024

Sebel Canberra Campbell

Sebel Canberra Campbell

Sebel Canberra Campbell otevřel své brány v září 2024 a nabízí návštěvníkům nový, moderní a vhodně umístěný hotel k odpočinku a relaxaci. Tento 4,5hvězdičkový hotel se nachází jen pár minut od australského válečného památníku a promenády Lake Burley Griffin. různé možnosti stravování a baru. Vyberte si z nabídky 63 studií a samostatných apartmánů s jednou a dvěma ložnicemi, každý s vlastním kuchyňským koutem, prádelnou, WiFi a každodenním úklidem. Sebel Canberra Campbell nabízí luxusní vybavení a spoustu prostoru, abyste se cítili jako doma.

Za kolik: od AUD$130 za noc / £103 GBP


Nové ubytování CANVS v Barossa – březen 2024

Seppeltsfield

Seppeltsfield Barossa CANVS

Spustil se tým stojící za velmi úspěšnými CABN CANVS: Ekologické ubytování ve stylu pavilonu postavené s plátěnými stěnami spíše než s dřevěnými a velkými skleněnými posuvnými dveřmi CABN, které dovnitř propouštějí pouze přirozené světlo.

V březnu 2024 bylo otevřeno pět zbrusu nových sousedů CANVS s ikonou Vinařství Seppeltsfield se svými úžasnými sklepními dveřmi, restauracemi a zážitky.

Vinařská oblast Barossa je asi hodinu jízdy od vinařského města Adelaide a je domovem některých z nejlepších světových vinařství. Kromě zážitků z degustace vín je zde mnoho příležitostí k rezervaci jízd na koni, letů horkovzdušným balónem, cyklovýletů a pěších výletů, abyste mohli co nejlépe využít tento úžasný region.

Za kolik: od 264 USD za noc (přibližně 150 GBP).


Sunnymead Hotel, Great Ocean Road, Victoria

Hotel Sunnymead

The Sunnymead Hotel, Great Ocean Road, Victoria

Barevný Sunnymead Hotel, Aireys Inlet byl otevřen v únoru 2024 na Great Ocean Road v srdci Aireys Inlet, malého pobřežního města s živoucí kulturou, kterou si užívají gurmáni, milovníci umění a hledači přírody asi 90 minut jízdy od Melbourne.

Tento 4,5hvězdičkový butikový hotel prošel oživením v retro stylu. Mezi zařízení patří šumivý venkovní bazén a bar u bazénu, ohniště, moderní fusion restaurace a jedinečné denní lázně Indie.

V restauraci Santara se podávají jídla inspirovaná Indií, která je navržena pro sdílení a pastvu, v kombinaci se zábavnými koktejly a pulzující atmosférou.

Za kolik: 200 AUD$ za noc (přibližně 109 GBP)


New Wander Kangaroo Island, Jižní Austrálie

Putujte po Klokaním ostrově

Putování po ostrově Kangaroo c. Značka Remy

Putujte po ostrově Klokaní, soubor čtyř designově vedených luxusních ekologických úniků, zahájený v prosinci 2024 na rajském ostrově Kangaroo Island (30 minut letu z Adelaide). Skleněná okna od podlahy až ke stropu, posazená na severním útesu pobřeží Kangaroo Island s výhledem na pláž Snelling a vody Velké australské zátoky, poskytují výhled z první řady na původní divokou přírodu ostrova a divoký příboj.

Z venkovní vany sledujte klokany hrající si za soumraku po dni stráveném objevováním mnoha zázraků ostrova, setkáním s místními producenty a cestováním s odbornými průvodci.

Za kolik: Tři ze čtyř modulů jsou jednopokojová útočiště v ceně od 1 300 AUD $ (přibližně 730 GBP) pro dvě osoby ubytované na dvě noci. Čtvrtý modul má dvě ložnice s cenami od 1 800 AUD $ (přibližně 1 010 GBP) pro dvě osoby ubytované na dvě noci (minimální pobyt na tři noci o víkendech).

Prohlídky: Wander Concierge dokáže ušít zážitky na míru, včetně vycházek s Roannou a Philem, místními obyvateli Kangaroo Island, kteří provozují Rad KI. Staňte se na den občanským vědcem, když budete sledovat severozápadní pobřeží ostrova, šnorchlovat v mělkých útesech, kde se k vám mohou připojit australští lachtani, tuleni dlouhonosí a delfíni; pomáhá shromažďovat data pro jejich uchování pro budoucí generace. The North Coast Marine Discovery Tour stojí od 390 AUD$ na osobu (přibližně 220 GBP) Ekologické výlety | Research and Discovery Tours, Kangaroo Island | Jižní Austrálie (radki.com.au)


Chata Finniss River otevřeno v květnu 2024 v horní části Severního teritoria

Severní teritorium Finniss River Lodge

Severní teritorium Finniss River Lodge

Finniss River Lodge (foto níže) byl otevřen v květnu 2024 v horní části australského Severního teritoria. Nemovitost se nachází v 77 čtverečních mílích pracovní dobytčí nemovitosti stanice Finniss River Station a 90 minut jízdy jihozápadně od Darwinu a je ve vlastnictví rodiny Venturin. Majitel Robert Venturin uvedl, že stanice Finniss River Station funguje od roku 1987 jako pastvina pro brahmanský dobytek.

Chata s deseti apartmá má široké verandy a nekonečný bazén s výhledem na nádraží. Hosté si mohou pochutnat na místní kuchyni, kterou připravuje podle svých preferencí rezidentní šéfkuchař Travis Crane. Jednou z typických akcí hotelu je 'Cows & Canapés', kde si hosté pochutnají na úžasných jednohubkách a nápojích a setkají se s některými členy týmu a jejich hovězími přáteli!

Kolik: Cena – dospělý (podíl na osobu a dvojče) 1250 $ (682 GBP) / na základě cesty do 15. prosince 2024.

Nové vinařství Sleepover: The Beresford Estate uvádí na trh vilu a apartmá

Přespání ve vinařství v jižní Austrálii je stále populárnější, protože si návštěvníci rezervují pobyty na vinicích v dosahu Adelaide.

Jedním z nejnovějších je ubytování, které bylo přidáno k Beresford Estate na poloostrově Fleurieu (asi 40 minut jízdy od Adelaide) v roce 2024.

Pro dokonalý wow faktor kniha The Shiraz Villa. Pro více dědictví atmosféru kniha The Grenache Villa, chytrá přestavba původní 19čt století chata, která spí šest.

Existuje šest apartmánů Grand Reserve a devět apartmánů Reserve, které lemují vinice Shiraz v Beresfordu. Beresford Estate je 70akrová pracovní vinice, která je také domovem architektonicky úžasného pavilonu Beresford Tasting Pavilion a Vale Taphouse. Rodinný a vášnivě jihoaustralský Beresford vyrábí některá z nejoblíbenějších vín ve státě.

Možná si také rádi přečtete: Hamilton Island Great Barrier ReefFAQs: 10 nových úžasných míst k pobytu po celé Austrálii

1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě těchto míst?

Nejlepší doba k návštěvě těchto nových úžasných míst je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není tak vysoký.

2. Jak se dostat na tato místa?

Existuje mnoho možností dopravy, včetně letadla, vlaku nebo autobusu. Doporučujeme si vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

3. Jaká jsou nejlepší ubytovací možnosti?

Ve většině těchto nových míst k pobytu najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, kempů nebo pohodlných pronájmů.

4. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat tato místa?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat tato nová úžasná místa, je pěší turistika, cyklistika nebo jízda autem, abyste mohli skutečně zažít jejich krásu a jedinečnost.

5. Můžu v těchto místech vyzkoušet místní kuchyni?

Ano, v těchto nových místech k pobytu najdete mnoho restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat tradiční místní kuchyni a pochutiny.

6. Jaká jsou nejoblíbenější místa k návštěvě v těchto nových úžasných místech?

Mezi nejoblíbenější místa patří národní parky, pláže, historická města a přírodní památky, které jsou v těchto místech jedinečné a působivé.

7. Existují nějaké speciální akce či události, které bych mohl/a navštívit?

Ano, v těchto nových místech se často konají různé akce a festivaly, které nabízejí zábavu, místní kulturu a tradiční umění.

8. Můžu si tam vypůjčit vybavení pro outdoorové aktivity?

Ano, v těchto místech najdete spoustu půjčoven, kde si můžete vypůjčit vybavení pro outdoorové aktivity, jako jsou například kajaky, kola nebo stanování.

9. Jaká jsou hlavní doporučení pro bezpečnost v těchto nových místech?

Doporučujeme si před návštěvou těchto nových míst přečíst o bezpečnostních opatřeních, dodržovat pravidla národních parků a být obezřetní při outdoorových aktivitách.

10. Jaký je nejlepší způsob, jak si naplánovat návštěvu těchto míst?

Nejlepší způsob, jak si naplánovat návštěvu těchto nových úžasných míst, je vyhledat informace online, zjistit doporučení od ostatních cestovatelů a využít mapy a průvodce k rozšíření vašich znalostí o daném místě.


Od té doby, co Austrálie před více než rokem otevřela své hranice, se po celé Austrálii otevřela řada úžasných nových míst k pobytu. To zahrnuje nové hotely, chaty, přespání ve vinařství, glampingy, plážové domy a vily, které opravdu dobře uspokojí příliv cestovatelů mířících dolů.

Vybrali jsme deset nejlepších hotelů v Austrálii pro ty z vás, kteří plánují australské dobrodružství.

Capella Sydney – otevřena v březnu 2024

Capella Sydney sídlí v budově ministerstva školství, kterou v roce 1900 navrhl vládní architekt NSW George McRae.

Možná si také rádi přečtete: Hamilton Island Great Barrier Reef

Pokud se vám náš článek líbil, budu ráda, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost.


Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekElegance a styl: Výběr dámských hodinek z růžového zlata✅
Další článekDámské hodinky Timberland: ikonický design s odolností✅
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno