Untitled design (1)

Buďte sexy po celý den – jedině v malých černých

Navrhla Coco Chanel, proslavila značka Givenchy

Ve 20. letech 20. století, v dobách, kdy dámy odložily stahovací korzety či těžké honzíky, zkrátilysukně nad kolena nebo objevily kouzlo líčení, se zrodila oděvní legenda v podobě černých pouzdrových šatů. Oficiálně je navrhla módní ikona Coco Chanel v roce 1926, brzy tedy tento oděv oslaví úctyhodných 100 let. A jak je vidět, pořád letí!

Malým černým holdovala i Marylin Monroe, největší chvíle slávy však zažily v roce 1961, kdy do kin vstoupil film Snídaně u Tiffanyho. V momentě, kdy divačky spatřily božskou Audrey Hepburn, jak v modelu módního domu Givenchy flirtuje s muži, začaly brát obchody s konfekční módou útokem. Tak jako dnes.

malé černé Helča

Klasika pro každou příležitost

Nejen hvězda stříbrného plátna, ale i obyčejná holka, je v malých černých naprosto okouzlující. Zde je několik důvodů, proč se do nich rozhodně vyplatí investovat, aniž byste litovala:

A. Tento typ šatů využijete pro širokou škálu společenských událostí, od návštěvy divadla až po rande s panem Vyvoleným. Pokud je na pozvánce na společenskou událost napsáno semi-formal a formal dress, jsou LBD tou pravou volbou. Jedinou příležitostí, při které se stane tohle oblečení přešlapem, je svatba vašich dětí.

B. Střih bývá zpravidlajednoduchý, zato různorodý. Ať máte jakoukoliv postavu, vždy vám nějaký model padne.

C. Úbor by se měl, dle původního návrhu, vyrábět z jemného pleteného žerzeje, přesto je na trhu k dostání mnoho ostatních materiálových variant. Zaručeně si tedy najdete tu látku, ve které se cítíte nejlépe

D. Tento outfit je trendy už téměř 100 let, je stále sexy a nikdy nevyjde z módy.

www.simply-fashion.cz

Jak vybrat ty správné?

My, ženy, jsme krásné a dokonalé. Přesto, pokud máte pocit, že je na vás drobná chybka, nezoufejte. Malé černé umí spoustu nedostatků zakrýt. Například:

  • Pokud máte postavu typu hruška, je vhodné koupit si typ s áčkovou sukní.
  • Lodičkový výstřih pomůže opticky rozšířit úzký hrudník a vyrovnat balanc mezi vrchní částí těla a boky.
  • Korpulentnějším dámám doporučujeme volnější šaty, které mírně kopírují postavu, chybu neuděláte ani se zavinovacími střihy s šikmými sklady. Véčkovým výstřihem spolehlivě odvedete pozornost od širších boků i od většího bříška.
  • Pro postavy malého vzrůstu se hodí model se zvýšeným naznačeným pasem, případně jinými detaily, které jsou na oděvu v kolmé poloze (proužky, krajka, záhyby, vsadky).

Pro všechny ženy však platí konvence, že by šatyměly dosahovat mírně pod kolena a disponovat tříčtvrtečním a úzkým rukávem. Cokoliv ostatního lze brát jako tzv. koktejlky, se kterými jsou LBD často zaměňovány.

S doplňky, či bez?

Obdobně, jako je pro malíře bílé plátno příležitostí pro nové umělecké dílo, tak jsou malé černé plátnem pro náš stylingový um. Povinným doplňkem je vždy skvěle padnoucí prádlo, ideálně bezešvé a v černé nebo tělové barvě. Plnoštíhlé ženy si často oblékají prádlo stahovací.

Ostatní doplňky jsou pak vyjádřením vaší kreativity. Ze starších dob víme, že nejlepším doplňkem je červená či rudá rtěnka a šperky. Dál můžete použít např. pásek pro zdůraznění pasu a symetrie postavy. Elegantním dámám doporučujeme vyzkoušet hedvábné šátky či kvalitní kloboučky, mladší ročníky se nemusí bát odvázat se s barvou psaníčka nebo vzorem na lodičkách. Nicméně, všem bezesporu vyrazíte dech, pokud v zimních měsících přidáte kcelému outfitu kožich.

Ještě nemáte své milované LBD? Neváhejte a shánějte, ať můžete být na příští party královnou večera!

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com